Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk
    chyba banding, jesli mnie pamiec nie myli. podobno dokuczliwy w "zlych, brzydkich" Canonach, a w "dobrych, ladnych" Nikonach nie spotykany
    Jak widać spotykany. Mam w kilku egzemplarzach.

    Cytat Zamieszczone przez akustyk
    1s z reki... hmmm... cos krecisz...
    No o coś ją chyba opierałem, ale żadne tam statywy, najwyżej krzesełko na plaży

    Pozdrawiam
    Pozdrawiam
    Jarek Piekarski

  2. #12

    Domyślnie

    Powiem ze to calkiem mozliwe.Ja utrzymuje 1/2 s z reki w klubie :>
    | N D200 | | 28-70/2.8 | | 70-200/2.8 VR| | SB-800 |

  3. #13

    Domyślnie

    A ja byłem ostatnio u Kamwojcika i oglądałem Jego fotki z Alaski (taki stan w USA) a także z muzeum Boeinga. Bardzo mnie podbudowały, mimo iż pewnie nie dam rady robić takowych (no moze za jakiś czas). Dzieki Kamil. Artefaktami będę się wieć martwil jak wylazą.

    Rayden

    "Nikon D70 przyjacielem naszym jest za pieniądze nasze też"[shadow=red:0ff8b835cb][/shadow:0ff8b835cb]
    Nikon D70_18_70_1GB_256MB_Torba Sony
    FOTOGALERIE

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adik
    Powiem ze to calkiem mozliwe.Ja utrzymuje 1/2 s z reki w klubie :>
    hmm... to mamy inna definicje utrzymania ja robie tylko 3/f albo ze statywu. bo na duzych powiekszeniach (nawet 1:1 na ekranie) widac doskonale najmniejsze poruszenia...

  5. #15

    Domyślnie

    zalezy od ogniskowej raczej moje obrazki z holandii w foto galerii sa wszystkie prawie na czasach 1/2 1/6 ... f/ gdizes w okolicach 16
    ogniskowa 18mm, sa lekko poruszone (nieogldam fotek w 1:1 cm po cm-etrze) ale do wiekszosci nie mozna chyba (wg mnie) nic zarzucic

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mateusz
    zalezy od ogniskowej raczej moje obrazki z holandii w foto galerii sa wszystkie prawie na czasach 1/2 1/6 ... f/ gdizes w okolicach 16
    ogniskowa 18mm, sa lekko poruszone (nieogldam fotek w 1:1 cm po cm-etrze) ale do wiekszosci nie mozna chyba (wg mnie) nic zarzucic
    no wlasnie tak jak piszesz - od ogniskowej. a dokladniej, od kata widzenia obiektywu, bo cyfrowe ogniskowe w tym wypadku trzeba przemnazac.

    jesli dla ogniskowej rzeczywistej f wezmie sie czas 1/f to na duzych powiekszeniach widac nieostrosc (chyba, ze ktos ma duze szczescie). dla bezpieczentwa lepiej wziac 2/f albo 3/f. albo walic ze statywu.

    notabene, 3/f to w cyfrowych Nikonach dokladnie 2 przez wypadkowa ogniskowa.

    wbrew pozorom nie jest to wielki problem, bo albo sie da podkrecic czulosc, albo sie robi ze statywu. a dobra ostrosc duzo daje przy przygotowywaniu zdjec do prezentacji ekranowej czy wydruku.

  7. #17

    Domyślnie

    Czyli obiektywem >50mm nie da się zrobić z ręki nieruszonego zdjęcia z lampą (czas 1/60)?

    Pozdrawiam
    Pozdrawiam
    Jarek Piekarski

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez josoko
    Czyli obiektywem >50mm nie da się zrobić z ręki nieruszonego zdjęcia z lampą (czas 1/60)?
    ze "nie da" to za mocno powiedziane. ale jest dosc duze prawdopodobienstwo, ze bedzie jakies tam poruszenie - wieksze lub mniejsze. dla 99,9% pewnosci, ze przy 50mm nie bedzie poruszenia sam bym zrobil 1/150s - gdyby to bylo mozliwe. gdyby nie - podkrecilbym ISO, a jesli i to jest niemozliwe, to dobrze zaparl lape i strzelil ze 3 proby z 1/60s. przy zdjeciach seryjnych widac efekt "stabilizacji" reki i czesto ktoras ze srodkowych czy koncowych klatek jest wyraznie ostrzejsza niz poczatkowe.

  9. #19

    Domyślnie

    A co powie lampa na zdjęcia seryjne?

    Pozdrawiam
    Pozdrawiam
    Jarek Piekarski

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez josoko
    A co powie lampa na zdjęcia seryjne?
    moge sie mylic, ale jesli "dopalasz" ulamkiem mocy lampy, to powinna wydolic kilka drobnych strzalow pod rzad. natomiast jak walisz na pelnej mocy, to bedziesz mial szybko "a lyzka na to niemozliwe"

    sprawdz w instrukcji lampy, powinno byc jakies info jakie sa interwaly pomiedzy kolejnymi blyskami

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •