Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie D300 zapis zdjęć (niekomplenty plik)

    Już po raz kolejny powtórzył mi się ten sam błąd, a mianowicie zdjęcia po przegraniu z karty na dysk wyglądają jak te w załączniku Nie wiem co jest przyczyna bo na wyświetlaczu aparatu jak robiłem owe zdjęcia nic takiego nie miało miejsca Musiałem umieścić je tak bo wszystkie serwisy na których można umieścić zdjęcia przy tych wywalały cały czas błąd

    Przy próbie otwarcia w adobe wychodzi ten dokument może być uszkodzony (niekompletny plik).
    Pytanie mam takie czy to wina aparatu czy karty? Zdjęć nie robiłem w serii tylko z 5 czy 10s odstępami a czasem i więcej. Problem pojawia się sporadycznie. A zdjęcia w jpg
    Dziwi mnie też fakt że jak włączę np w ACDsee w przeglądarce i miniaturka jest normalnie a dużo same paski

    http://odsiebie.com/pokaz/3876818---9ed8.html
    Nikon D300 / D7100
    parę szkieł, parę lamp. Taki amatorski zestaw

  2. #2

    Domyślnie

    Może pomogę.


    Spróbuj z inną kartą pamięci.

  3. #3

    Domyślnie

    Wg mnie na 100% karta, wiele razy było o tym tu i na innych forach. Fakt że widzisz w aparacie całe zdjęcie świadczy tylko o tym że w jpegu zapisała się miniaturka. Zmień kartę i powinno być po problemie.
    zaskoczę Was: lubię robić zdjęcia !!

  4. #4

    Domyślnie

    Witam,

    Mi ten problem pojawial sie wtedy kidy karta nie byla docisnieta prawidlowo, ale moze w twoim przypadku jest inaczej.

    Pozdrawiam
    AwedPK

  5. #5

    Domyślnie

    Również stawiam na kartę.
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  6. #6
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Miniaturka dużego zdjęcia to osobny plik podglądu, w puszce też pewnie wyświetla Ci się w porządku. Karta leży, a raczej jej system plików. Warto ZAWSZE formatować kartę po włożeniu jej do aparatu.

    Czy to seria czy nie, nie ma znaczenia. Dane i tak spływają na bieżąco z bufora aparatu.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  7. #7

    Domyślnie

    Może jeszcze jedna sprawa ktoś to opisywał już na forum. Nie wiem jak zgrywasz te dane ale czasami kabel np. od urządzenia z którego zgrywasz jest uszkodzony, czy to od aparatu czy od czytnika i też może się coś takiego porobić.
    Nikon D40 | N18-55 VR | YN460-II | I JESZCZE ROWER |

  8. #8

    Domyślnie

    Miałem identyczny przypadek z kartą Sandisk 8G Ex III. Karta działała przez ponad rok. Wyjąłem ją z mojego D300 i na chwilę włożyłem do Canon 5D. W Canonie kartę formatowałem. Po powrocie karty do Nikona również nastąpił jej format. Po tym karta zapisywała mi zdjęcia tak jak Tobie. Reklamowałem kartę. W ramach reklamacji dostałem nową, która działa bezbłędnie.

  9. #9

    Domyślnie

    no żebym to ja wiedział gdzie tą kartę kupiłem.
    No zdjęcia zgrywam po przez czytnik w kompie. Czy to jego wina - nie wiem. Ale jeśli by była jego to by mi tak się robiło za każdym razem
    Kartę zawsze nawet jak jest pusta po włożeniu do puszki formatuje.
    Teraz takie pytanko - czy można sprawdzić czy karta jest uszkodzona w jakiś tam sposób?! Program albo coś?
    No i będzie trzeba zainwestować w nowe karty
    Nikon D300 / D7100
    parę szkieł, parę lamp. Taki amatorski zestaw

  10. #10

    Smile

    Kiedyś miałem podobny efekt - okazało się że przyczyna to niepewne połączenie (luźne złącze) kabelka dysku SATA z gniazdem na płycie głównej komputera. Po wymianie kabelka - jak ręką odjął , żadnych problemów od tej pory (a będzie już z rok od wymiany).
    Pozdrawiam
    D200;N18-200;N50/1,4;N85/1,4;N105/2,8Micro;SB800

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •