Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie nikon d40 + obiektyw soligor + obiektyw minolta = czy to możliwe?

    Witajcie

    Dawno nie pisałam.

    Mam takie pytanie. Otórz mam nikona D40 a także 2 obiektywy: soligor mc d/c zoom + makro, srednica 72mm, 1:3,5~5,3, 28~200 mm, oraz minolta md zoom 28~70 mm, 1:3,5~4,8 średnica 55mm.
    Czy istnieje możliwość by połączyc te 2 obiektywy z body d40? Nie znam się za bardzo na tym dlatego pytam.

    pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedź

    Kasia

    D40 + dodatki

  2. #2

    Domyślnie

    pokarz zdjecia tych obiektywów, obawiam się, że są one pod system Minolta MD, co uniemożliwi Ci korzystanie z nich na nikosiu
    Naucz się czytać

  3. #3

    Domyślnie

    Jest przejściówka MD->F
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez superkomornik Zobacz posta
    Jest przejściówka MD->F
    Właśnie coś o takim rozwiązaniu myslałam.
    Tylko jak to teraz znalesc? A jest przejściówka MC -> F

    D40 + dodatki

  5. #5

    Domyślnie

    Ja tylko tak szepnę, żę być może warto zastanowić się, czy gra warta jest świeczki...
    Nie znam tych obiektywów zupełnie, więc nie wiem co to jest za jakość. Ale może warto by się zastanowić, czy jakość tych szkieł jest na tyle wystarczająca, by walczyć o ich podpięcie? W szczególności sprawdzić jak zachowują się na cyfrowych matrycach...
    Być może najprostrze rozwiązania "systemowe" okażą się dać efekt znacznie lepszy od posiadanych szkieł, tylko ze względu na to, że są nowsze/sprawdzone na matrycach cyfrowych.

    Takie tylko dywagacje, być może zupełnie nietrafione.
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  6. #6

    Domyślnie

    MC w oznaczeniu tamtego Soligora znaczy MultiCoated, czyli mający wiele powłok. Liczy się bagnet, który przewiduję, że jest Minolta MD, tak samo, jak tamten drugi. Teraz sprawa wygląda tak: przejściówka jest i widziałem kiedyś dość często na allegro takie coś, ale... Po podłączeniu tego przez przejściówkę będzie trzeba ostrzyć manualnie, co na małej matówce jest przynajmniej dla mnie uciążliwe. Drugim problemem jest jakość optyczna tych obiektywów. Ta Minolta to, jak się nie mylę standart z czasów apartów kliszowych. Jakość tego obiektywu jest kiepska...

    Co do jakości optycznej Soligora, nie wiem za dużo, bo nigdy go nie widziałem... Ale też nie spodziewałbym się zbyt wiele...

    Aaa i pamiętaj, że jak tak podepniesz, nie będziesz miała pomiaru światła...

    Jeżeli D40 miałbym (ale niestety nie ma) własny silnik, za małą kasę kupiłabyś sobie podobne szkiełka pod bagnet Nikon F.

    Rozważ, czy się opłaca ta przejściówka, czy może lepiej sprzedać obiektywy, dołożyć i kupić coś oryginalnie sprawionego pod bagnet Nikona (nie zapomnij, że ten obiektyw musi mieć własny silnik).

  7. #7

    Domyślnie

    Bzdury piszesz minolta to dobbre jasne obiektywy z z adaptalem z soczewką trochę ciemnieją ale za 100 zyli można wyrwać 35mm f1;1,2 sprwadź ile kosztuje taki nikon eksperymenty z przejsciówkami na różne obiektywy są całkiem ciekawe i często dają świetne efekty szczególnie przy makrofotografi gdzie przejściówka robi za pierścień makro (oczywiście adapter bez soczewki) a przejściówki na ebay'u od chińczyka za niedużą kasę kupić można i nie dajcie się zwodzić wszystkie są chińskie czy z
    gb za 220 zł czy z chin 75, oba miałem w ręku, to samo.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •