Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Pomoc w wyborze: SLIK PRO 330DX czy Velbon Sherpa 600R/800R czy GoldPhoto YH331+YH410

    Witam, tak jak w tytule rozglądam się za statywami i upatrzyłem sobie wyżej wymienione modele. Poczytałem trochę na forum bo "coś" tam już o nich było ale mam prośbę o opinię ludzi, którzy posiadają takie statywy lub np je "pomacali" i mają jakieś odczucia na ich temat. Podam linki do aukcji żeby można było zobaczyć np fotki:
    http://www.allegro.pl/item667763298_...i_wroclaw.html
    http://www.allegro.pl/item664216825_...10_gratis.html
    http://www.allegro.pl/item659253533_...esjonalny.html
    http://www.allegro.pl/item664216825_...10_gratis.html

    Statyw będzie używany sporadycznie raczej( jakieś nocne fotki) przydało by się także niskie położenie do fotek makro(np rozkręcana kolumna jak w Velbonach) . Ogólnie poproszę o opinie i komentarze. Za wszelką pomoc dziękuję
    Zbędny

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2008
    Miasto
    Świętokrzyskie/Poznań
    Posty
    17

    Domyślnie

    Witam. Jakiś czas temu stałem przed podobnym dylematem. Po przeczesaniu forum, zdecydowałem się na Slika i jestem z niego zadowolony. O zakupie zadecydowała głównie waga statywu. Był po prostu najlżejszy, a jednocześnie - jak twierdziły osoby z forum, zapewniał dobrą stabilność. Dla mnie było to ważne kryterium, bowiem dość często wybieram się na piesze wyprawy, liczące kilka - kilkanaście km. Sprzęt foto jak i pozostałe akcesoria potrzebne do przeżycia, to łącznie przynajmniej 8kg, które po pewnym czasie czuć na plecach Z moim D90 i 18-105 jest stabilnie. Statyw dość dobrze wykonany, po zakupie miałem małe obawy dotyczące trwałości pewnych elementów - bałem się, że szybko wyrobią się pokrętła od głowicy i mocowania sekcji nóg, ale narazie jest dobrze Jeśli masz możliwość, najlepiej obejrzeć osobiście i potem podjąć decyzję

  3. #3

    Domyślnie

    Sorry że powielam, ale dopiero teraz znalazłem ten watek:

    Ja skrócę tytułowe pytanie do dwóch modeli: SLIK PRO 330DX czy Velbon Sherpa 600R ? Chodzi mi przede wszystkim o stabilność (już pisałem na forum, że koledze chiński statyw się przewrócił i stracił w ten sposób obiektyw). Robię zdjęcia na zewnątrz, prawie tylko na zewnątrz. Zależy mi głównie na stabilności, solidności i dobrej jakości wykonania. Cena do 300-330 zł.
    D80+18-105 VR | Nissin Di 622 | Velbon 600R | Akcesoria (Hoya, Hama, Lowepro)
    www.fotoryzacja.pl
    TOTAL BEGINNER

  4. #4

    Domyślnie

    Czym tak naprawdę różnią się statywy SLIK 330DX oraz Sherpa 600R? Również mam dylemat, który mam wybrać. W jednej chwili stawiam na jeden, poczytam trochę i zmieniam zdanie A może zdecydować się na następcę Sherpy czyli na model Sherpa 5370D? Zonk...
    Mam d5100 z kitem (18-105). NIedługo stałka 35 1.8G.
    Ostatnio edytowane przez norbert_p1 ; 30-10-2013 o 15:04

  5. #5

    Domyślnie

    Miałem identyczny problem - SILK czy Sherpa.
    Silk odpadł z powodu sterowania głowicą i słabszej w porównaniu do Velbona stabilności. Mam 600R i jestem mega zadowolony.
    Do lżejszych zadań i na wyjazdy wakacyjne zabieram SIRUI T-005
    Czarny pasek na żółto haftowany

  6. #6

    Domyślnie

    Znalazłem opinie, że to właśnie SLIK jest bardziej stabilny, ale ile osób tyle może być zdań Co do głowic to niektórzy piszą, że ta w Velbon, mimo że kulowa (może to ktoś potwierdzić?), nie jest dobrą sprawą przy np panoramach... i wybierają SLIKa. Panoram nie będę raczej robił (chyba) więc by mi to nie przeszkadzało. W SLIKU te dwie "wajchy" trochę zniechęcają (im mniej udziwień tym szybciej ustawi się aparat - jak dla mnie). Wybór pada jak na razie na Sherpę 600R lub następcę czyli Sherpę 5370D...

  7. #7

    Domyślnie

    Mam 600R dobrych kilka lat, nie raz mi upadł na plaży i był cały w piachu, poobijał się na skałach i nadal działa jak nowy. Śmiało mogę go polecić, dla mnie idealny kompromis wagi a stabilności no i ceny
    D700 | F5 | F4 | F3 | F2 | F | FM2n | NIKOMAT FTn | Fuji X100
    AF16/2.8D | AF20-35/2.8D | AF70-180/4.5-5.6D ED Micro | AF80-200/2.8D ED | AF85/1.4D | AF105/2D DC | AF135/2D DC

    MF16/3.5Ai | MF20/4Ai | MF28/2Ai | MF55/1.2Ai | MF105/2.5Ai
    MF 50/1.4S | MF 50/1.4S-C | MF 10.5cm/2.5P | MF 105/2.5P



  8. #8

    Domyślnie

    Miał ktoś z was do czynienia ze SLIKiem PRO 330 EZ? Odpowiednik Sherpy 600R... Niby lżejszy, pianka na nogach, dwie poziomiczki...
    Jak na razie jestem za następcą Sherpy 600R czyli Sherpą 5370D (widnieje w obecnym katalogu Velbon na 2013/14), ale po zerknięciu na tego "innego" SLIKa znowu się waham... A chciałem dzisiaj zamówić

  9. #9

    Domyślnie

    Miałem podobną velbona nie był zbyt stabilny kupiłem używanego mańka 055 z głowicą kulową i jest super .Poszukaj na allegro czasem coś ciekawego jest. Dołóż 200 i będziesz zadowolony.

  10. #10

    Domyślnie

    Zamówiłem Sherpę 5370D - następcę modelu 600R. Czekam na przesyłkę

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •