Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43
  1. #1

    Domyślnie D300 i problem z stopką pod lampę sb800

    Witam,

    Słuchajcie kupiłem w piątek d300 po długoletnim cykaniu nikonem d70. Po paru testach stwierdziłem, ze to cuda, no i założyłem lampę sb 800-i tu pojawił się problem. Lampa jest luźna - trochę lata. W moim odczuciu zdecydowanie nie powinno tak być. W D70 trzymała się porządnie-po prostu nie zwracałem na to uwagi, a tu-od razu to wyczułem po założeniu i pochodzeniu ze sprzętem. Wróciłem do sklepu gdzie został nabyty aparat i przetestowm sklepu kolejne body d300-sytuacja się powtarzała w mniejszym lub większym nasileniu-jak to możliwe??? W d70 siedzi jak nie wiem co! Aparat został wysłany do serwisu co mnie doprowadziło do szału bo nie miałem okazji nim popracować porządnie,Mam wrażenie, że nic nie zrobią bo w paru innych korpusach d300, które testowałem w sklepie(pozostałych trzech) było podobnie? Czy to kwestia wadliwej serii czy każdy tak ma? Wydaje mi siałem z szefeę to bardzo dziwne.

    Czy u Was również jest podobna sytuacja. Czy Lampa się ruszą (w tył i przód) a miejscu styku sanek i stopki widać luzy?

    W poprzednim d70 lampa wchodziła z pewnym oporem i nie była najmniejszego luzu. W d300 o dziwo jest spory jak na mój gust?

    Będę bardzo wdzięczny za wasze komentarze.
    Ostatnio edytowane przez zaix ; 22-06-2009 o 16:50

  2. #2

    Domyślnie

    Taki chyba urok D300 bo w moim też się lampy bujały

  3. #3

    Domyślnie

    W D300 bujało sie, buja i będzie się bujać. Taki urok tych sanek.
    A problem dostrzegły już zastępy D300/SB800 wystarczyło poszukać
    System NIKON + statyw nie taki już rozchwiany aby to udźwignąć
    Pozdrawiam Marek

  4. #4
    Rozmowny Awatar McSimus
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Międzyrzec Podlaski / Wejherowo
    Posty
    562

    Domyślnie

    Na upartego na Super Glue by można było ale po co ?
    Ale do serwisu? Tylko z tego powodu ?
    Kliknij, nic nie stracisz www.pajacyk.pl

  5. #5

    Domyślnie

    W D200 też się bujała. To chyba przypadłość puszek D200/D300. Ale bez wpływu na błyskanie, przynajmniej u mnie.

  6. #6

    Domyślnie

    Nie tylko Dxxx. W D80 tez sie bujala.

  7. #7

    Domyślnie

    Acha, ciekawe czy w D700, D3 i D3x tez lata?

  8. #8

    Domyślnie

    W D2X sie nic nie buja.
    Lampa jak przyspawana do body - bez znaczenia, czy w poziomie korpus, czy w pionie.

    Zarowno sb600/800 i nawet 900.
    I jeszcze Metzablitz tez.

    PS.
    W d700 lampa po zamocowaniu w sankach byla rzeczywiscie mniej stabilna.
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  9. #9

    Domyślnie

    Ja w d80 nie zauważyłem luzów
    Czasami mam nawet problemy z jej ściągnięciem.
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  10. #10

    Domyślnie

    No właśnie tak jak mówiłem w moim wiecznie żywym D70 jest również jak przyspawana, tym samym oczekiwałem, że w sprzęcie tej klasy co 300 nie powinno być takich problemów. Zszokowało mnie, ze biorąc sprzęt w dłoń coś mi się telepało. W ogóle to dzięki za szybką odpowiedz na wątek-to moj pierwszy post na forum i jestem pozytywnie zaskoczony jeżeli chodzi o odzew. Szkoda tylko, że piszę w takiej sprawie.

    Przyznam, ze szukałem wcześniej wątku na forum w tej sprawie ale nic nie znalazłem.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •