Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43
  1. #21

    Domyślnie

    Moje D300 zarwono z SB-600 i SB-900 jest sztywno jak na spaw elegancko wszystko i zadnych luzow. nie wiem skad sie biora takie egzemplarze. Rozumiem ze jest problem zwiazany w softem( jakies niedopatrzenie) ale sanki pod lampe? dziwne:/
    Nikon D3s,D800, N14-24f2.8, N35f1.4, N50f1.4, N85f1.4, SB-700,900 i inne graty

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez perek83 Zobacz posta
    nie wiem skad sie biora takie egzemplarze. Rozumiem ze jest problem zwiazany w softem( jakies niedopatrzenie) ale sanki pod lampe? dziwne:/
    Wiesz siedzi sobie jakiś Chińczyk przy ręcznej prasie i wygina te blaszki. Raz dognie mocniej raz słabiej. Wszystko zależy od tego czy dostał swoją miseczkę ryżu czy nie

  3. #23

    Domyślnie

    w moim D200 + SB800 sabina sie telepie,nawet lampa sama kiedyś sobie błyskała,pytałem sie już o tym na forum,ostatnio nie błyska ale telepie się dalej, a ztego co wiem to w D200 taki urok.
    Ostatnio edytowane przez Tomek Konopka ; 25-06-2009 o 16:10
    D3S / D700 / 14-24 2,8 / 24-70 2,8 / 70-200 2,8 / 35 1,4 / 85 1,4 / SB-800 / SB-900 / NEC PA 271W / i inne takie....

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zaix Zobacz posta
    Witam,

    Słuchajcie kupiłem w piątek d300 po długoletnim cykaniu nikonem d70. Po paru testach stwierdziłem, ze to cuda, no i założyłem lampę sb 800-i tu pojawił się problem. Lampa jest luźna - trochę lata. W moim odczuciu zdecydowanie nie powinno tak być. W D70 trzymała się porządnie-po prostu nie zwracałem na to uwagi, a tu-od razu to wyczułem po założeniu i pochodzeniu ze sprzętem. Wróciłem do sklepu gdzie został nabyty aparat i przetestowm sklepu kolejne body d300-sytuacja się powtarzała w mniejszym lub większym nasileniu-jak to możliwe??? W d70 siedzi jak nie wiem co! Aparat został wysłany do serwisu co mnie doprowadziło do szału bo nie miałem okazji nim popracować porządnie,Mam wrażenie, że nic nie zrobią bo w paru innych korpusach d300, które testowałem w sklepie(pozostałych trzech) było podobnie? Czy to kwestia wadliwej serii czy każdy tak ma? Wydaje mi siałem z szefeę to bardzo dziwne.

    Czy u Was również jest podobna sytuacja. Czy Lampa się ruszą (w tył i przód) a miejscu styku sanek i stopki widać luzy?

    W poprzednim d70 lampa wchodziła z pewnym oporem i nie była najmniejszego luzu. W d300 o dziwo jest spory jak na mój gust?

    Będę bardzo wdzięczny za wasze komentarze.
    Z tak banalnego powodu wysyłasz sprzęt do serwisu pozbywając się go na kilka tygodni? I to mimo, że po przetestowaniu innych puszek wyszło na to samo?
    Wybacz pytanie ale czy kupiłeś sprzęt, żeby robić nim zdjęcia czy żeby doszukiwać się luzów w jakiś tam blaszkach? Mi trochę się lampa buja ale... CO Z TEGO? jakie to ma znaczenie?
    FM2n, Mamiya RB67;

  5. #25

    Domyślnie

    Może to kwestia indywidualna - u mnie nie zauważyłem bujania, a jak ktoś wcześniej zauważył - ciężko to lampisko (sb 900) zdjąć.

  6. #26

    Domyślnie

    Ja w swoim juz dwutygodniowym D300 zakladalem sb600, sb25, vivitara i nissina.... i zadna sie nie giba i nie telepie anwet sama nie blyska. Wiec chyba jak sie trafi...
    D50 D80 D300 i cos tam jeszcze w sumie jakies 18kg
    www.photo.net/photos/Piotr%20Adamski www.piotrphotography.net

  7. #27
    Oszczędny w słowach Awatar fulpo
    Dołączył
    12 2004
    Miasto
    małopolska
    Posty
    223

    Domyślnie

    u mnie się nie buja, podpinam SB600 i SB800
    D7100,D200,D90, SB-800, YN460II, YN560II, S:HSM70-200/2,8,T:17-50/2,8, N:38/1,8 Industar 50/2, Industar 55/2,8 , YN622

  8. #28

    Domyślnie

    zaix wrzuc fotke sanek (taka ze skosa zeby bylo widac te blaszke) to Ci pokaze co zrobic zeby lampa sie nie bujala. sam musialem sie tym zajac w moim D200.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  9. #29

    Domyślnie D-200 vs SB-800

    HYPER - śledzę temat D-200 + SB-800, lampa giba się jak jakiś pie.. cośtam uważam że nie powinna, w końcu to sprzęt nie za 199 PLN z promocji... Rozumiem że te wewnętrzne blaszki trzeba podgiąć do góry, żeby bardziej dociskały stopkę ?

    Pzdr

    Kijas

  10. #30

    Domyślnie

    No więc tak jak się spodziewałem tego...mam odpowiedź z badziewnego serwisu Nikona-według nich oczywiście wszystko mieści się w poprawnych granicach zgodnie ze specyfikacją nikona mimo,iż lampa lata. Według mnie nie powinno to mieć miejsca jeżeli kupuje się sprzęt za tą kasę i to nie chodzi kompletnie o to, że kopiłem sprzęt i się czegoś doszukuję a nie robię zdjęć jak to ktoś zaczepny napisał w tym wątku, bo mam choćby drugie body, zresztą to mniej istotne. Uważam, że jeżeli się kupuje sprzęt za ponad 5000 to można liczyć na solidność, a problem jest po prostu wkurzający i tyle. Oczywiście, że chodzi o standardy produkcji. Jestem rozczarowany.

    Hyper-nie mam jeszcze aparatu ale domyślam si, ze chodzi ci o zdjęci blaszki i wygięcie bocznych blaszek-to wiem jak zrobić. Według mnie to nie jest problem-problemem jest niedopracowana specyfikacja grubości profilu użytego do sanek lub specyfikacja gięcia. Po prostu jest tam luz i tyle. Dziwi mnie tylko czemu jedni mają ten problem a inni nie, bo to przecież masowa produkcja.

    Ciekaw jestem jak by wyglądała sprawa gdybym wysłał sprzęt do Nikona niemieckiego lub austriackiego-przypuszczam, że sprawdziliby inne sanki i po prostu wymienili na takie, które trzymają wszystko jak należy.
    Ostatnio edytowane przez zaix ; 26-06-2009 o 11:27

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •