Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35
  1. #1

    Domyślnie Redukcja szumow w D90

    Ostatnio bylem na nocnej eskapadzie. Zrobilem pare fotek z ktoprych jestem srednio zadowolony. Konkretnie kolega, ktory ma Pentaxa zarzucil mi, ze czarne niebo w mojej fotce jest jakies takie zaszumione mimo uzywania ISO 200. Mowi, ze u niego takie rzeczy nie wystepuja. Moze faktycznie, cos tam jest nie tak. Chcialbym sie zatem dowiedziec, czy dlugie naswietlania maja rzeczywiscie taka tendencje. I jak sie do tego maja takie ustawienia:

    - redukcja szumow dlugie naswietlanie
    - redukcja szumow wysoka czulosc

    Czy warto miec te opcje wlaczone?
    (Ja mam wlaczone).

    Ponizej przesdstawiam plik RAW z mojej nocnej fotki. Jak sie powiekszy, to przy rozjasnieniu widac takie obce piksele. Na jednolitej powierzchni zdarzaja sie zanieczyszczenia w postaci pikseli o innych odcieniach. Czy to jest normalne? Fotka byla naswietlana 10 sekund.

    http://www.mediafire.com/download.php?yd2iirmkodd
    Pozdrawiam: Artur | www.foto-karbulot.com | www.borg.website.pl
    Nikon D90 | MB-D80 | N 16-85 | N 70-300 | N 35 | T 90 | SB-700 | 055XPROB

  2. #2

    Domyślnie

    A nie wpadłeś na pomysł, że to gwiazdy są. Zdjęcie gładkie jak pupcia niemowlaka, nie wiem czego ty chcesz od niego. Może kumpel Ci sprzętu zazdrości i zdołować Cie próbuje
    D90|N35 1.8|N50 1.8|N18-70|N55-200|Pentacon 135 2.8|SB-600|MB-D80|dwa statywy i parasolka

  3. #3

    Domyślnie

    Tu nie chodzi o te jasnoniebieskie kreski. To to akurat wystemplowalem pozniej. Tu chodzi o to, ze na jednolitym tle trafiaja sie piksele o innym nieco odcieniu, ktore daja zludzenie szumu.
    No i interesuje mnie, czy wlaczanie tych dwoch redukcji jest preferowane czy radzej mi je odradzacie.
    Pozdrawiam: Artur | www.foto-karbulot.com | www.borg.website.pl
    Nikon D90 | MB-D80 | N 16-85 | N 70-300 | N 35 | T 90 | SB-700 | 055XPROB

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam wylaczone obie te funkcje. Moze i szum widoczniejszy, ale zdjecia maja wiecej szczegolow. No i poza tym jak wylaczysz to otrzymasz dopiero wtedy maksymalne fps przy strzalach ciaglych. Ja wole sobie odszumianie ustawic dopiero w obrobce.
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  5. #5

    Domyślnie

    Dokładnie tak samo myślę jak velaskez, no tylko że ja mam redukcję szumów wysokich ISO włączoną ale na najmniejszy możliwy poziom. Z szumofobii wyleczyłem się przesiadając się z D40 na D90. Ta puszka naprawdę jest świetna pod tym względem i ja na zdjęciach podesłanych przez Ciebie nie widzę żadnego szumu.
    D90|N35 1.8|N50 1.8|N18-70|N55-200|Pentacon 135 2.8|SB-600|MB-D80|dwa statywy i parasolka

  6. #6

    Domyślnie

    Niebo "szumi" samo z siebie. Może to trudno zaakceptować, ale tak jest. Jeśli oczekujesz, że będzie idealnie gładkie, to oczekujesz nienaturalnego odzwierciedlenia rzeczywistości.
    Oczywiście na niejednorodność nieba może wpływać też aparat, ale raczej przejmujesz się tym niepotrzebnie.

    Poza tym niebo nigdy nie jest "czarne" - nawet w nocy.
    Wszyscy mają Nikosie. Mam i Ja

  7. #7

    Domyślnie

    eeee co to za szum.......jest dobrze a i szczeguly sa niezle widoczne....szybka zabawa ACR i efekt jest bardzo ciekawy......
    Wiesz co mam te funkcje wlaczona i nawet nie zauwazylem ze sa jakies szumy






    edit: sorki troszke jakosc poszla przy kompresji ale fajnie sie dalo wyciagnac te swiatla
    Ostatnio edytowane przez Greg77 ; 09-06-2009 o 17:27

  8. #8

    Domyślnie

    Hmm z tego co mi wiadomo to takie redukcje szumu jak wymieniłeś to działają ale w jpg z puszki, jest to taki sam soft jak d-lighting itp. Robiąc w NEF dostajesz materiał bez użycia wbudowanego softu aparatu. Wiec opcja taka jest wówczas nie przydatna. Jeżeli jestem w błędzie to mnie poprawcie. Błądzić rzecz ludzka

  9. #9

    Domyślnie

    No ja to wywolalem tak:


    I do tej fotki sie koles przyczepil. Jesli uwazacie, ze jest OK, to sie ciesze. Widac kumpel ma jakies zwichrowane oko .
    Pozdrawiam: Artur | www.foto-karbulot.com | www.borg.website.pl
    Nikon D90 | MB-D80 | N 16-85 | N 70-300 | N 35 | T 90 | SB-700 | 055XPROB

  10. #10

    Domyślnie

    Mi to nie wygląda na szum tylko bardziej na błąd w obróbce, coś jakby zbyt duże nasycenie któregoś koloru.
    D300s,T17-50,SB-800

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •