Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie I znowu balans bieli w D70...

    Ustawiam WB na jarzeniówkę i ciągle mam fotki obdarzone piękną, błękitną dominantą. Wprawdzie rzeczona jarzeniówka nie była z tych "słonecznych", jednak ten kolor na fotkach jest przesadzony. Ktoś z Was miał podobne wrażenie?

  2. #2
    Marcin Stawiarz
    Gość

    Domyślnie

    z WB tez mam problem, nigdy nie wiem jak go prawidlowo ustawic z poziomu aparatu. dlatego robie fotki w RAW z AWB i koryguje juz na komputerze.

  3. #3

    Domyślnie

    Na okolicznosc trudnych warunkow oswietleniowych kupic szara karte i stosowac PRE.
    c2h5oh
    |Bessa Voigtländer|Zenit 11|Kiev 4m|D70|T28-75|SB800|055PROB
    http://www.lisiewski.info | http://modna.pl | http://giery.eu

  4. #4

    Domyślnie

    albo w zimie na śnieg - też działa...

    to mój pińcsetny post, trza coś będzie dzisiaj przyjąć mocniejszego niż herbatkę
    boli mnie kolano czasem

  5. #5

    Domyślnie

    ja nie mam zadnych problemow z balansem bieli... zdjecia robie tylko w jpg'ach (bo nie mam czasu na zabawe z rawem) i wszystko jest ok. Raczej nie uzywam AWB, a przelaczanie miedzy roznymi balansami bieli jest dziecinnie latwe

  6. #6

    Domyślnie

    goldie77 gratulacje Mnie jeszcze brakuje 497)) A wracając do WB spróbuję przy różnych rodzajach lamp i na Auto.
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

  7. #7

    Domyślnie

    Popatrzcie na kilka moich fotek z warsztatów oraz 7/8 z chrztu - tam balans bieli łapany był z... ze ściany. Żadnej szarej karty czy cokolwiek. Poprostu ze ściany. Spróbujcie u siebie jeżeli macie białe ściany (nie wiem jak się sprawdza przy 2dniowej Śnieżce ) - może też zadziała?
    mk_d70, raz mi wyszedł niebieski jak balans bieli ustawiałem na jarzeniowy, potem ustawiałem z kartki położonej pod jarzeniówką a fotki w obu przypadkach robiłem z lampą... Jak robiłem ustawienia na lampę (albo PRE robione z lampą) - wsio było ok.
    D300 i kilka butelek z denkiem ale bez szyjki...


  8. #8

    Domyślnie

    PRE z błyskiem... ciekawy pomysł, ciekawy
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

  9. #9

    Domyślnie

    AWB w D70 to porażka, ustawienie na światło fluorescencyjne też na ogół daje złe wyniki (pewnie ze względu na duże różnice temperatury barwowej różnych rodzajów świetlówek), zabawa w "miredy" jest niewygodna. Używam prawie wyłącznie PRE, ustawiałem na białą i szarą kartę (z fleszem i bez), na białą ścianę, na śnieg, na chmury i na inne płaszczyzny o neutralnym kolorze i poza nielicznymi przypadkami było OK. Nota bene przy błędnie ustawionym WB, nie zawsze NC daje sobie radę z korekcją balansu (mowa oczywiście o NEF-ach).

  10. #10

    Domyślnie

    Gdy robię RAW to nie przejmuję się balansem bieli. W wypadku JPEG'a bawie się w ręczne nastawy.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •