Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21

    Domyślnie

    to je ono pene havranek ...od razu widać, że leon to zawodowiec
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  2. #22

    Domyślnie

    Uff dobrnąłem do końca postów i jestem zdumiony niewiedzą. Uczcie się czytać ustawę, a jak macie problem to szukajcie tekstu z komentarzem. Tak się składa, że nie jestem prawnikiem ale w firmie odpowiadam również za sprawy reklamacji. Postępowanie powinno być w tym przypadku następujące:
    Konsumentowi przysługuje dwie drogi, może korzystać z gwarancji jeżeli takowa istnieje, a nie musi gdyż jest to sprawa czysto komercyjna lub też z tzw niezgodności towaru z umową przytaczaną powyżej przez bardziej świadomych. Podstawowa różnica taka, że z tytułu gwarancji odpowiada gwarant w tym przypadku nikon polska, natomiast z tytułu niezgodności towaru z umową odpowiada sprzedawca. Gwarancja obowiązuje przez okres w niej określony, natomiast niezgodność towaru przez okres 2 lat. Zapisy gwarancji nie wyłączaają, nie ograniczają ani nie zawieszają uprawnień kupującego wynikających z tytułuniezgodności towaru z umową. Jaka więc droga ? Po pierwsze wszystko na piśmie lub za potwierdzeniem wpłynięcia, na ustosunkowanie się mają 14 dni jeżeli tego nie zrobia znaczy, że uznali roszczenie jako zasadne. Po drugie naprawa jako pierwszy sposób, jeżeli nie to wymiana lub zwrot pieniędzy, kiedy? Jeżeli naprawa będzie nieopłacalna lub zbyt uciążliwa dla konsumanta co by to nie znaczyło. Brak odpowiedzi, dyscyplinujemy miejskim rzecznikiem konsumentów, nie dał rady inspekcja handlowa, mamy już dosyć ? No to polubowny sąd konsumencki lub szybka sporawa cywilna zawsze wygrana, klient ma zawsze racje !!! Firma i sprzedawca też już mają zapewniam was, większość sprzedawców zupełnie nie orientuje się w przepisach, a my lub wy jako konsumenci mamy instytucje i ustawy.
    A TERA TO IDĘ SPAĆ MOŻE JUTRO BEDZIE JAKAŚ SPRAWA Z KLIENTAM KTÓRY ZADZWONI DO FIRMY Z MOCNYM POSTANOWIENIEM WYŻYCIA SIĘ NA MNIE ZA WSZYSTKIE KRZYWDY JAKICH DOZNAŁ OD URODZENIA, NIE PRZYPUSZCZAJĄC, ŻE TO SAMO MOŻNA OSIĄGNĄĆ ZACHOWUJĄC SIĘ JAK NORMALNY KULTURALNY CZŁOWIEK

    POZDRAWIAM WSZYSTKICH ROBIĘ W TYM OD KILKU LAT I TO JUŻ 3 USTAWA/ROZP JAKĄ MUSIAŁEM POSTUDIOWAĆ
    D70 by Hesja

  3. #23

    Domyślnie

    Zapisy gwarancji nie wyłączaają, nie ograniczają ani nie zawieszają uprawnień kupującego wynikających z tytułuniezgodności towaru z umową. Jaka
    to prawda, ale jesli w przypadku konkretnej wady zdecydujesz sie na jej usuniecie na drodze postepowania gwarancyjnego to ta kontkretna wada bedzie wylaczona z ewentualnych roszczen zwiazanych z niezgodnoscia towaru z umowa i to nie ty, jako klient bedziesz decydowal o sposobie zalatwienia tego problemu tylko producent.


    Uff dobrnąłem do końca postów i jestem zdumiony niewiedzą.
    sprawdz kilka ostatnich postow. pod koniec dyskusji zaczelismy wychodzic juz na prosta , ale brakowalo tej kropki nad i, ktora postawiles opisujac dokladnie caly proces

  4. #24

    Domyślnie

    tak troche OT, ale czy wiadomo, na jak długo NIKON ocenia żywotność D70?? (50 000"kliknięć" ?? czy więcej, czy mniej?? )
    Pozdrawiam!! Krzysiek


    | D50 | N 18-55 DX |

  5. #25

    Domyślnie

    tak troche OT, ale czy wiadomo, na jak długo NIKON ocenia żywotność D70?? (50 000"kliknięć" ?? czy więcej, czy mniej?? )
    gdzies na forum byl link do strony, na ktorej pisali, ze gosc w przeciagu 3 miesiecy cyknal ponad 100k zdjec zanim padl mu aparat wiec chyba nie masz sie o co martwic

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chris
    tak troche OT, ale czy wiadomo, na jak długo NIKON ocenia żywotność D70?? (50 000"kliknięć" ?? czy więcej, czy mniej?? )
    Osobiscie dzwonilem do serwisu Nikona i serwisant powiedzial ze na okolo
    100k strzalow, ale ze jest to liczba orientacyjna i moze dzialac wiecej, ale rownie dobrze nieco mniej. Tak powiedzial o migawce, wiec potem chyba wymiana
    i mozna pstrykac dalej.
    D70 + 28-80, AF 300/4, Kenko 1.4x Teleplus PRO 300 DG

    Galeria: http://www.roznosci.int.pl/www/cpg133
    GG: 1104936 , zawsze niewidoczny

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •