Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    velbony są dobre, ale do lekkich syfraków z krótkimi szkłami albo do kompaktów, do dłuższych szkieł i cięższych lusterek co najmniej fangier (chińska podróba manfrotto) o udźwigu minimum 5-6kg...ja używam MF055PROB z głowicą 468RC i powiem wam, że dopiero teraz moja dług sigma zrobiła się ostra przy belejakim świetle o 500mm danubii już nawet nie wspominając
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  2. #12

    Domyślnie

    Hmmm wstyd sie przyznac, mam jak sie okazuje chyba jakas turecka podrobe kupiona w MM Tu znalazlem strone z tym statywem http://www.videohome.com.tr/asp/show...duct_ID=FOT006. Do kompakta byl ok, a jak zachowa sie z D70 w terenie to jeszcze nie wiem. Na razie nie mam kasy na porzadny statyw, biorac pod uwage inne wydatki po zakupie aparatu: pamiec, filtr UV i polaryzacyjny

  3. #13

    Domyślnie

    hihi...nie znam tureckiego, ale wygląda na to, że podobny jakościowo do mojego poprzedniego velbona...na upartego da się żyć...jeśli nie ma wiatru no i trzeba mu dać sporo czasu na stabilizację...konieczny wężyk lub pilot, co by nie dotykac aparatu po okresie stabilizacji...piszę głównie o długiej rurce, bo przy kicie nie powinno być problemu...ale dobry statyw to pierwszy zakup po odkuciu cię
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alekw
    Bawilem sie dzisiaj ze statywem i brakuje mi tego blokowania ostrosci tak jak dzialalo w A70, ale wymyslilem cos takiego: Nastawiam ostrosc na wybrany element, przelaczam z AF na MF i przekadrowuje, dzieki czemu po ponownym nacisnieciu spustu nie ostrzy mi ponownie. Czy ktos tak robi?

    Druga rzecz ktora zauwazylem, ze ustawienie samowyzwalacza znika po zrobieniu 1 zdjecia .

    To co napisalem wyżej pozwala wlasnie uniknąc przelaczania na MF..

    A z tym samowyzwalaczem to też mnie wkurza... Zwlaszcza, że dużo robię ze statywem, a jest on też dośc gibki. To chyba najbardziej irytująca rzecz w tym aparacie. Może ktoś przypadkiem zna sposób na zablokowanie tego?? Ale sądzę, że pozostają tylko usilne prośby do Nikona o zmianę firmware'a..

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ALF
    hihi...nie znam tureckiego, ale wygląda na to, że podobny jakościowo do mojego poprzedniego velbona...na upartego da się żyć
    tez sie zdziwiwlem, jak wczoraj poszukalem rodowodu mojego statywu, ale w tej grupie cenowej byl solidniejszy od statywu Hamy

    Cytat Zamieszczone przez tisbone
    To co napisalem wyżej pozwala wlasnie uniknąc przelaczania na MF..
    Sprobuje, chociaz kombinacja egzotyczna

  6. #16

    Domyślnie

    Mam ustawiona pod migawka blokade AF oraz ekspozycji, umozliwia to swobodne przekadrowanie przed zrobieniem fotki. W niektorych sytuacjach zdjeciowych to najwygodniejsza kombinacja. Przycisk AF/AE Lock lekko niewygodny... i mozna czasem zapomniec
    Pozdrawiam - Jacek
    www.fotojaw.com

  7. #17

    Domyślnie

    No tak, tylko jak zrobic cos takiego: aparat na statywie, ustawiam spustem ostrosc na obiekt a potem chce przekadrowac, dosc niewygodnie trzymac palec na spuscie i ustawiac pokretla statywu.
    Chociaz moze to wina mojego tureckiego statywu...

  8. #18

    Domyślnie

    do takich majstersztyków najlepsza wydaje się głowica kulowa...
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •