Close

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 47
  1. #31

    Domyślnie

    Porównanie profesjonalnej świetlówki, "zwykłego" LED i profesjonalnego:

    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Szanowny IGNORANCIE!



    Daj se siana, dobrze Ci radzę, bo Nican znów zaczyna pleść głupoty. Jak pisałem, tylko jeden typ takich lamp się nadaje i nie dość że jest droga, wymaga specjalnej oprawy, mało trwała (ok 1 tys h) to jeszcze wcale nie powala jakością światła. Żeby nie było, mam takie lampy w ofercie a mimo to odradzam. To o czym mówi Nican, czyli lampy do flory, kompletnie nie nadają się do niczego innego poza hodowlą rzeżuchy w grudniu na parapecie. Dla wzroku są WYBITNIE SZKODLIWE!
    Chomsky mial racje.
    przeciez fantazjujesz bez sensu

    1- wbrew temu co pisales lampy ott lite sa bez problemu do dostania na Amazon , czyli w Polsce takze.
    zywotnosc tych lamp jest podawana na opakowaniu na 10 000 godzin ( nie 1 tys jak piszesz ).
    do tych lamp jest rowniez na Amazon cala masa opraw . w ciagu dwoch dni mozna miec funkcjonujaca lampe z wkladem ottlite w domu . Zero problemu.

    2. lampa ktora uzywam to g 23 , zalecana jast jako zrodlo swiatla b. dobrze imitujace swiatlo dzienne.
    podany jest jej widmo spectralne , bardzo odpowiadajace dziennemu.
    niby dlaczego ma byc szkodliwa dla wzroku?
    jest wlasnie zalecana jako swiatlo dzienne.
    Producent nie wspomnia o jakiejkoliwk szkodliwosci dla oczu.
    jest ona odpowiednikiem lampy ott.lite .

    ( lampy akwarystyczne sa zupelnie nieodpowiednie - skad to porownanie ? - zupelnie inne kryteria )


    nie jest tania - za wklad dalem 50 eu za to za obudowe nie wiecej niz 10 . To lepiej niz odwrotnie.

    przeciez sie tak zatrzeciewiasz , ze zaczynasz pisac glupoty i wymyslac na miejscu bajeczki.

    Podaj jedno zrodlo z ktorego wynika, ze lampa Viva - lite jest niebezpieczna dla wzroku ?

    Nie podasz - jestem tego pewien , gdyz takiego zrodla nie ma.

    Byc moze odnajde gdzies ulotke z tej lampy , gdzie jest zalecana wlasnie jako bliskie naturalnemu zrodla swiatla .


    dopisek :

    tutaj jest broszura lamp viva lite jakiej uzywam

    http://www.vita-light.com/tl_files/d...rochure_en.pdf


    zalecana jako oswietlenie , a piszesz o szkodliwosci dla wzroku.

    nie zmyslaj , prosze

    Chomsky mial racje.

    najpierw wykreuj sztuczne problemy , po to by sie okazac niezastapionym w ich rozwiazaniu.
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 12-06-2018 o 20:09

  3. #33

    Domyślnie

    Ciebie to trzeba chyba ignorować. Nie widzę innego sposobu funkcjonowania w jednej przestrzeni.

    Jednego tylko nie mogę pominąć, bo walnąłeś mistrzostwo świata:

    Cytat Zamieszczone przez Nican Zobacz posta
    podany jest jej widmo spectralne , bardzo odpowiadajace dziennemu.
    Pokaż geniuszu to widmo lampy FLUORESCENCYJNEJ "bardzo odpowiadajace dziennemu", CIEPLNEMU. Pośmiejemy się.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  4. #34

    Domyślnie

    zwyzajnie tracisz grunt pod nogami i nie masz zadnych argumnetow

    1. lampy ottlite sa do dostania bez problemu m.inn. na Amazon zapewne zrodel jest wiecej

    2. lampy viva lit sa zalecane jako dajace b. dobre oswietlenie, nie ma mowy o szkodliwosci , przeciwnie.

    w ulotce sa zalecane m.inn. do muzeow , oswietlenie obrazow , we florystyce itd , itp.

    to sa wskazowki dla pytajacego, iz istnieje alternatywa w postaci lamp z cokolem g23... i mozna dostac w tym cokole lampy specjalnie przeznaczone do naszego celu.

    to jest sens mojej wypowiedzi.

    rozumem, ze sie spierasz z obawy przed utrata prestizu w tym temacie.

    co ja poradze ze sie lekasz ?

  5. #35

    Domyślnie

    Gdyby kogoś interesowało "podobieństwo do światła dziennego" lamp używanych w botanice, to wygląda tak:

    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  6. #36

    Domyślnie

    teraz juz jestes niepowazny.

    oczywiscie takie lampy zalecalbym , twierdzac juz w pierwszym poscie , ze najlepiej jest stosowac Taki sama barwe czyli 5500 K dla calego toru , co wynika z punktu bieli jaki przyjeto dla aparatow fotograficznych.

    lampy viva lite sa zalecane rowniez dla laboratoriow botanicznych , florystyki , wszedzie tam , gdzie potrzebne jest swiatlo zblizone do dziennego.

    czy tego nie mozesz zrozumiec.

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nican Zobacz posta
    najlepiej jest stosowac Taki sama barwe czyli 5500 K dla calego toru ,
    Te bzdury były już przerabiane jakiś czas temu i nie zamierzam ponownie tłumaczyć. W ogóle nie zamierzam dyskutować z Tobą. Musisz wybaczyć, mam zbyt mały próg pojemności skrajnych głupot. Przelewa mi się i niepotrzebnie się tylko denerwuję.

    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  8. #38

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sruba Zobacz posta
    @Tom01 mam pytanie, jaka jest Twoja opinia na temat takiej lampki, czy zakup tego ma sens? Tanie nie jest... https://sklep.medikon.pl/eizo-radilight?from=listing
    Za droga w stosunku do walorów jakie daje.

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Za droga w stosunku do walorów jakie daje.
    Dzięki natomiast ciekawi mnie charakterystyka światła, bo są tam LEDy, i czy faktycznie czy świecą tak dobrze, że cena jest tak wysoka? Czy raczej świeca zupełnie przeciętnie, a cena wynika z brandu?

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. na stacji...
    By imonmati in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 10-05-2010, 12:08
  2. [ Portret ] Na stacji
    By velaskez in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-04-2010, 20:49
  3. Stoi na stacji ... by Fr@ntz
    By Fr@ntz in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-04-2009, 23:26
  4. Poszukuje odplatnie pomocy przy zlozeniu stacji roboczej PC oraz sieci NAP
    By Kamash in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-08-2008, 12:00
  5. [ Reportaż ] na stacji...
    By RumaK in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-12-2006, 12:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •