Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21
  1. #11

    Domyślnie

    1 bez filtra, 2 marumi, 3 lensso
    D700 | D300 | D50 | S10-20 4-5.6 | N14-24 2.8 | S20 1.8 | N35 2.0 | N50 1.8 | N50 1.4G | S70 2.8 | SY 85 1.4 | N70-200 2.8 VRII | N18-200 3.5-5.6 VR | SB-900 | SB-600
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  2. #12

    Domyślnie

    Używam filtrów Hoya HMC, a przez jakiś czas miałem najtańszy badziew z alledrogo. Zrobiłem zdjęcie pod światło. Z badziewiem były bliki, z Hoyą tez ale mniej i zdecydowanie mniej raziły w oczy. Tak więc, kupując obiektyw za niezła kasę (a płacisz przecież za optykę) to przed ten obiektyw przykręcisz badziew za parę zetów?
    N

  3. #13

    Domyślnie

    Możnaby roztrząsnąć znowu temat o (bez)sensie noszenia UVek 24h na dobę
    czarne puszki, brudne słoiki, granaty, jakieś kable, elektroniczne ustrojstwa, błyskające cosie i metalowe tyczki coby się podeprzeć można było

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bloodcrawler Zobacz posta
    Możnaby roztrząsnąć znowu temat o (bez)sensie noszenia UVek 24h na dobę
    Znowu?
    N

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bloodcrawler Zobacz posta
    Możnaby roztrząsnąć znowu temat o (bez)sensie noszenia UVek 24h na dobę
    Hehe wlasnie chcialem napisac ze od jakiegos czasu nie nosze w ogole UV......co przyplacilem rozwalona soczewka w T17-50 ale co tam...mam Hoya HMC i Marumi WPC czy jakos.....oba leza w szufladzie....caly czas....
    Jakos dostalem schize i sie trzymam czystych szkiel!

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    tanie filtry są złe i przekonasz sie o tym za jakiś czas
    też zamówiłem Heliopana
    jejku, ja nie twierdzę, że tanie filtry są dobre. może faktycznie tytuł wątku jest mylący. mi tylko chodziło o to, że nie przy wszystkich tanich filtrach ostrość wyraźnie spada.
    Mamiya + Sony

  7. #17

    Domyślnie

    Ostrość nie spada - spada kontrast pod światło, pojawiają się bliki. Filtr tani ma też swoje zalety - zwykle jest bez żadnych powłok i bardzo łatwo się go czyści. Przy droższych filtrach wielopowłokowych to bywa problemem.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Toszecki Zobacz posta
    Ostrość nie spada - spada kontrast pod światło, pojawiają się bliki. Filtr tani ma też swoje zalety - zwykle jest bez żadnych powłok i bardzo łatwo się go czyści. Przy droższych filtrach wielopowłokowych to bywa problemem.
    tez kiedys kupowalem Hoye

    przeszlo mi.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    tez kiedys kupowalem Hoye

    przeszlo mi.
    Tez pozbyłem się hoji ale na rzecz heliopana.

  10. #20

    Domyślnie

    wszystko pięknie ładnie ale pamiętajmy iż nie każdego stać na to. A do typowo kitów i amatorskich fotek myślę, że i Hoya da sobie radę. Ja mam UV B+W i Hoyę właśnie na N35 1.8 a polara marumi i szaraka właśnie zamówiłem też marumi i jestem zadowolony. Parę zł zostało w kieszeni dodam jeszcze na koniec, że polara i szaraka będę mocował na N35 przez redukcję filtrową. Jak dla mnie wystarczy.
    Zbędny

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •