Close

Strona 35 z 42 PierwszyPierwszy ... 253334353637 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 341 do 350 z 413
  1. #341

    Domyślnie

    Przecie K-1 jest całkiem fajnym sprzętem, o ile kto zna ułomności Pentaxa.

  2. #342

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Rynek foto nie jest skostniały tylko producenci nie spełniają zachcianek jakie wychodzą w takich dyskusjach, obecnie mamy sprzęt tak bardzo zaawansowany że większość użytkowników nie jest w stanie wykorzystać, a jednak lubią dyskutować nad detalami technicznymi albo wpadać w euforie że aparat X ma szybszą serię albo ciut więcej pikseli.
    Doszło do tego że jak gościu chwalił się swoim Pentax K-1 to większość patrzyła na niego z politowaniem że frajer przecież mógł kupić .... ( można sobie wstawić co kto woli ).
    Nie spełniają zachcianek, bo marketingowo to bez sensu. Lepiej coś dołożyć, a coś uciąć. Każdy nowy gracz na rynku wymusza trochę ruchu, bo jak się prześpi, to można się nagle obudzić z dużą stratą. W każdym razie, jakaś większa konkurencja nie zaszkodzi.

  3. #343

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafaello666 Zobacz posta
    Nie spełniają zachcianek, bo marketingowo to bez sensu. Lepiej coś dołożyć, a coś uciąć. Każdy nowy gracz na rynku wymusza trochę ruchu, bo jak się prześpi, to można się nagle obudzić z dużą stratą. W każdym razie, jakaś większa konkurencja nie zaszkodzi.
    Właśnie o to chodzi

  4. #344

  5. #345

    Domyślnie

    Kompletnie nie rozumiem czemu ten wątek porównuje aparaty, które dzieli 4 lata !

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d750-a7ii.png
Wyświetleń:	204
Rozmiar:	4,8 KB
ID:	10323


    Sam mam zarówno D750 jak i A7 II i... obecnie bardzo się cieszę, że nie kupiłem A7II te 2,5 roku temu.

    Oba są to dobre aparaty. Oba robią słabe zdjęcia. Oba potrafią zrobić świetne zdjęcia. Oba bardzo lubię.

    + plusy dodatnie
    D750: ergonomia, AF, obiektywy, dynamika tonalna, ISO>3200
    A7II: poręczność, adaptowanie obiektywów i praca z nimi, redukcja drgań!

    - plusy ujemne:
    D750: AF :P, waga
    A7II: dynamika dla ISO>1600, ceny obiektywów systemowych & brak alternatyw

    Z bateriami w mirrorless'ie nie mam problemu - po prostu wymieniam
    Z AF są jaja w obu sprzętach.

    Poza tym coś czego się nie wyczyta z testów: obróbka Rawów z Nikona jest... przyjemniejsza. Ciężko to opisać, ale po prostu łatwiej jest ogarnąć kolory, kontrasty.
    Porobiłem sobie profile dla typowego oświetlenia z colorcheckerem i dojście do tych samych kolorów jest osiągalne, ale z fotkami z Sonego trzeba się bardziej napocić.

    Sony to bardzo dobry, ciekawy sprzęt, ale dla mnie to jest coś bliższego klasycznym rangefinderom. Pozwala na rewelacyjną zabawę ze starymi obiektywami i adapterami typu tilt.
    Na ten moment nie widzę opcji, żeby się całkiem przesiąść na Sony, głównie z powodu ergonomii.
    Nikon

  6. #346

    Domyślnie

    Ten wątek porównuje te dwa modele, bo takie są na rynku i takie rozważa autor wątku. A to, że na tym forum muszą się przy okazji pojawić wojenki systemowe to już inna sprawa. A7II to raczej nie jest alternatywa dla D750, ale III, przynajmniej na papierze, może za taką uchodzić.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 08-06-2018 o 11:36

  7. #347

    Domyślnie

    Współpraca Sigm z a7III
    https://m.youtube.com/watch?v=lcd0HGmk7rE

    Czy którąś lustrzanką też tak można ?

  8. #348

    Domyślnie

    @kurczeblade - przetestowałeś A7III na weselu? Ja się chwile pobawiłem w sobotę, bo znajomy filmowiec miał i mam mocno mieszane uczucia, ale wszystkie szkła canonowskie jakie mialem do dyspozycji były podlączone przez przejściowke, nic natywnego, więc nie wiem na ile mogę wyciągnąć jakieś wnioski miarodajne.

  9. #349

    Domyślnie

    Ciekawość mnie zżera. W Sony A6000 mam tak, że jak zdecyduję się przymknac szkło z 1.4 do powiedzmy f2.8 czy f4... To odrazu owa przysłona się przymyka, widać to nawet patrząc w obiektyw. W jasnych scenach po prostu robię dalej zamierzone zdjęcie. Ale już w pokoju w świetle sztucznym skuteczność af z tego tytułu mocno spada... Af praktycznie woła o pomstę do nieba... Czy w A7III jest tak samo?
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

  10. #350

    Domyślnie

    S4int tak, dla mnie aparat rewelacja, wszystkie te wspomagania, śledzenie oka, twarzy działają jak na filmie który wystawiłem wyżej, generalnie leci seria i w serii wszystkie zdjęć praktycznie ostre, można śmiało stwierdzić że teraz małpa może dobrze wyostrzyć tym aparatem. Wystarczy trzymać PM w wizjerze a ostrość sama na nich leci. Nie przeszkadzają sypane płatki róż, konfetti, bo ostrość trzyma cały czas na buzi(opinia kamerzysty, bo ja tylko na weselu mogłem popstrykac). Ciężko mi było trochę z ergonomią, ale kamerzysta też trochę foci i pokazywał jak każdą funkcje można przypisać sobie do przycisków. Największe wrażenie zrobił na mnie AF - dla mnie to kosmos w porównaniu do nawet mojego d750. AF spokojnie sobie radzi na bocznych, środkowych, co się nie ustawi to bach w ostrość, w weselnych warunkach, światła z DJ i ciemność, wszystko praktycznie trafia. Nie wiem co teraz będą musiały lustra zrobić żeby dogonić taki system AF,a, ale z pewnością będą musieli się bardziej postarać. Wiem że pewnie i tak moja opinia przyjedzie bokiem, bo stwierdzicie że się kierowałem emocjami, ale sami sobie porównacie, to zobaczycie ? po zabawie tym aparatem, tylko się utwierdziłem w tej opinii, że ten aparat jest idealny pod taki reportaż jak śluby, i pod portretowanie. Gdybym miał kompletować sprzęt od początku to z pewnością zainwestowałbym w Sony.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 11-06-2018 o 18:12

Strona 35 z 42 PierwszyPierwszy ... 253334353637 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wybór systemu Nikon D750, Canon 6d MarkII, Sony A7II
    By aldam in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post / autor: 16-12-2017, 19:30
  2. Przejściówka z Sony na Nikon
    By Pedro100 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 31-07-2017, 11:26
  3. Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 29-06-2015, 11:50
  4. Nikon i Sony??
    By Anonymous in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-10-2005, 14:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •