Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 47
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2004
    Miasto
    okolice szczecina
    Posty
    72

    Domyślnie długość rury a ostrość z ręki

    pytanie dotyczy N 70-300G ;
    czy przy czasie 1/125 ; f/5,6 i 270 mm ; brak ostrości to objaw focenia z ręki (jednak za krótki czas), czy też po prostu normalne mydło w tym szkle ?

    pzdr

  2. #2

    Domyślnie

    270x1.5=405 - teoretycznie nie powinienes stosowac czasow dluzszych niz 1/400 z reki.
    c2h5oh
    |Bessa Voigtländer|Zenit 11|Kiev 4m|D70|T28-75|SB800|055PROB
    http://www.lisiewski.info | http://modna.pl | http://giery.eu

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2004
    Miasto
    okolice szczecina
    Posty
    72

    Domyślnie

    qrcze ale jesteś szybki ; dz.
    dzisiaj było tak ciemno, że nawet na ISO 1000 można było focić co najwyżej na takich czasach...poczekamy więc na trochę słońca

    pzdr

  4. #4

    Domyślnie

    Alkohol, nie wnikajac w szczegoly nie sadze aby crop mial tutaj znaczenie... W koncu to wycinek tego samego kadru. Stawiam na poruszenie.

  5. #5

    Domyślnie

    czyli przy 300mm podręcznikowo czas < 1/320 ale to wymaga sporej wprawy i szczęścia
    przy 300mm nie dziwią mnie poruszone przy 1/500

    pozdrawiam
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  6. #6

    Domyślnie

    przy czystu statyw jest niezbędny...mam kumpla, który ma łapy jak imadło parowe, a stwierdził, że ma dobr szkło dopiero po zakupie solidnego statywu
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ALF
    dobre szkło dopiero po zakupie solidnego statywu
    Alf jak zwykle ma racje

    żeby sie dowiedziec, co jest nie tak, ustaw zestaw na statywie i zrób pare klatek, najlepiej przy uzyciu samowyzwalcza albo [lepiej] pilota

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin
    nie sadze aby crop mial tutaj znaczenie... W koncu to wycinek tego samego kadru. Stawiam na poruszenie.
    Kiedyś długo się nad tym zastanawiałem
    Pstrykałem, oglądałem...

    Doszedłem jednak do wniosku, że crop ma chyba jednak znaczenie.

    Mając kadr 1,5 raza większy na odbitce (ekranie) wszystko jest "jakby mniejsze" i takie samo poruszenie jest bardziej widoczne, gdy zrobisz wycinek tego kadru wielkości matrycy i zrobisz odbitkę tego samego formatu.

    A teraz od innej strony (bardziej ekstremalnie):
    Załóżmy, że masz szkło o ogniskowej 50, które ma rozdzielczość rzędu 1000 linii/mm.
    Twoja matryca ma rozdzielczość rzędu 6 gigapikseli.
    Robiąc "normalne" zdjęcie cykasz takim szkłem z czasem ok. 1/50 s i masz nieporuszony obraz.
    OK. ale mając takie możliwości możesz szkło potraktować jako teleobiektyw, bo takie ostrości pozwalają ci robić ekstremalnie małe wycinki (o takim rozmiarze jaki dała by fotka robiona 300-tką), które i tak będą miały ogromną ilość szczegółów.
    Czy robiąc zdjęcie z czasem 1/50 taki wycineczek będzie ostry?
    Czy wtedy nie powinieneś zmniejszyć czasu?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bogdan
    Cytat Zamieszczone przez ALF
    dobre szkło dopiero po zakupie solidnego statywu
    Alf jak zwykle ma racje
    żeby sie dowiedziec, co jest nie tak, ustaw zestaw na statywie i zrób pare klatek, najlepiej przy uzyciu samowyzwalcza albo [lepiej] pilota
    stara szkoła pękosławskiego, a nowsza mroczka - mówią...fotograf bez statywu jest wart tyle co żołnierz bez karabinu...liczy się statystycznie
    mam chyba najdłuższą rurę na forum...i mi się chce, bo mój pseudo statyw telipie się pod nią jak witki na wietrze ...czekam aż hesja mi wynajdzie moją wyśnioną męską frottkę....
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ALF
    mam chyba najdłuższą rurę na forum...
    ee, ddMON i ja mamy ruskie wiadra 1000 mm
    mam, jak to mówisz, froto i to minimum pod tego grzmota

    pozdro Kosmito

    [ Dodano: Sro Sty 19, 2005 12:39 am ]
    Cytat Zamieszczone przez ALF
    liczy się statystycznie
    ....
    hehe, stystycznie, to przypada na mnie 1,05 kobiety
    z jedną, to jeszcze żaden kłopot
    ale gdzie ja znajde te 0,05 ?

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •