Close

Strona 19 z 23 PierwszyPierwszy ... 91718192021 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 227
  1. #181

  2. #182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raftik Zobacz posta
    @madebyzosiek - ekstra fota
    Rafale, biorąc pod uwagę Twoje publikacje, jestem zaszczycony tą opinią Dziękuję.

    To może kolejne

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Zosiek, to pokaż jakieś foto dowolne ze 100 na 1.8, pochwal się
    Zapraszam








    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 29-10-2018 o 08:13

  3. #183

    Domyślnie

    No dobra, nawaliłem zdjęć, to może coś napiszę Obiektyw ma rewelacyjny obrazek na 1.8 w całym zakresie. Ale o tym już pisałem kiedyś. Oprócz tego ma świetny AF. Oczywiście nie jest to poziom Nikkora 70-200 VR II, ale jest zdecydowanie żywszy niż w większości Artów. Miałem w ręku jednego szybszego Arta - 135 1.8. W serii z D500 na 10 zdjęć trafione są wszystkie, albo 9. Śledzenie idzie świetnie, a biorąc pod uwagę, że nadąża za biegnącym szybko psem, to sądzę że do sportu też się nada. Nie ma oczywiście zakresu sportowego, ale jak ktoś może być blisko fotografowanej akcji, to spokojnie 50-100 może być dobry. Noszenie go na aparacie bez gripa jest dość niewygodne, dopiero jak wkręciłem MB-D17 do D500 to poczułem lekkość Jest specyficzny, ale bardzo go lubię, choć do piesków wolę 300 na FXie

  4. #184

    Domyślnie

    Kurcze to ja tego napisać nie mogę
    Nie wiem czy to problem jest przy współpracy z AF D7200, ale ostatni weekend przy fajnej jesiennej pogodzie byłem w parku z rodziną żeby coś postrzelać. Niestety ale 40% zdjęć była nie trafiona Przy AF-C i córka jeżdżąca na rowerze z 10, ostrych było 5
    Prawda jest taka, że jak już trafi to jest mega ostry, ale ogólnie średnio przy zestawieniu z D7200, nawet po kalibracji w serwisie sigmy


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #185

    Domyślnie

    Zosiek fajne zdjęcia - masz niezłe stadko psiaków - wszystko Twoje? Czasem mi się marzy ta Sigma jako uzupełnienie do 18-35/1.8 dla której zostałem w DX. Teraz mam starego 80-200/2.8 i dziura między 35mm a 80mm czasem mnie "uwiera". Z drugiej strony trochę się boję, że te 100mm to będzie jednak za krótko...
    Nikon FX i Olympus m4/3

  6. #186

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paw-Bor Zobacz posta
    Kurcze to ja tego napisać nie mogę
    Nie wiem czy to problem jest przy współpracy z AF D7200, ale ostatni weekend przy fajnej jesiennej pogodzie byłem w parku z rodziną żeby coś postrzelać. Niestety ale 40% zdjęć była nie trafiona Przy AF-C i córka jeżdżąca na rowerze z 10, ostrych było 5
    Prawda jest taka, że jak już trafi to jest mega ostry, ale ogólnie średnio przy zestawieniu z D7200, nawet po kalibracji w serwisie sigmy
    Coś więcej musiałbyś napisać o swojej technice robienia zdjęć. Ja mam AF-C, odłączony AF ze spustu, palec na AF-ON. Śledzenie ostrości przez tą Sigmę jest na tyle sprawne, że można spokojnie trafić 10/10 w serii, choć oczywiście pamiętajmy, że AF w D500, to nie AF w D7200 Ja miałem zdjęcia poruszone czasem... Ale nietrafionych miałem wyjątkowo mało

  7. #187
    Sith Hospodar Impaler Awatar Dex
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Alpy Transylwańskie
    Posty
    5 176

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez August68 Zobacz posta
    Zosiek fajne zdjęcia - masz niezłe stadko psiaków - wszystko Twoje?
    Tak prawie Zosiek fotografuje dla schroniska

  8. #188

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez August68 Zobacz posta
    Zosiek fajne zdjęcia - masz niezłe stadko psiaków - wszystko Twoje?
    Dokładnie jak pisze @Dex:

    Cytat Zamieszczone przez Dex Zobacz posta
    Tak prawie Zosiek fotografuje dla schroniska
    Cytat Zamieszczone przez August68 Zobacz posta
    Czasem mi się marzy ta Sigma jako uzupełnienie do 18-35/1.8 dla której zostałem w DX. Teraz mam starego 80-200/2.8 i dziura między 35mm a 80mm czasem mnie "uwiera". Z drugiej strony trochę się boję, że te 100mm to będzie jednak za krótko...
    To jest krótko, jak pisałem ja zdecydowanie wolę fotografować 300 na FXie, bo mam więcej ujęć zanim pies biegnie do mnie Ale jako odpowiednik FXowego 70-200 jest idealny. Przy 80-200 (też mam wersję New) jest znacznie ostrzejszy, ale ma nudniejszy bokeh (jak to Art, do bólu poprawny) i jest jednak ciut wolniejszy, choć to zależy od śrubokręta na którym pracuje 80-200 Ogółem polecam. U mnie w duecie z Sigmą 30 Art jest powodem, dla którego nie chcę się pozbywać D500

  9. #189

    Domyślnie Sigma 50-100 1.8 DC HSM Art !

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Coś więcej musiałbyś napisać o swojej technice robienia zdjęć. Ja mam AF-C, odłączony AF ze spustu, palec na AF-ON. Śledzenie ostrości przez tą Sigmę jest na tyle sprawne, że można spokojnie trafić 10/10 w serii, choć oczywiście pamiętajmy, że AF w D500, to nie AF w D7200 Ja miałem zdjęcia poruszone czasem... Ale nietrafionych miałem wyjątkowo mało
    Podobnie, AF-C mam pod palcem na AF-ON i często się zdarza że nie trafia
    A co najlepsze jest tak że raz trafione jest 10/10 a czasami 5/10.
    Ale druga sprawa, że nawet na AF-S różnie bywa. Wczoraj wziąłem i podpiąłem monopod i jak na centralnym jest super, to na skrajnych raz jest dobrze a za chwile ostrość ucieka
    Podoba mi się to szkło, bo do moich potrzeb zasięg jest wystarczający.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #190

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Ja mam AF-C, odłączony AF ze spustu, palec na AF-ON.
    a jak do tego masz ustawiony priorytet ostrości czy migawki?
    Piszę z głowy (tj. pytam) i nie mając teraz przy sobie D7200, nie jestem pewien czy pytanie zadaję z sensem

Strona 19 z 23 PierwszyPierwszy ... 91718192021 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikkor 35 1.8 vs Sigma 30mm f/1.4 DC HSM Art
    By fikander82 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 31-01-2018, 01:05
  2. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 20-11-2014, 20:18
  3. Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 18-08-2010, 14:03
  4. Sigma 18-50/2.8 EX DC HSM MACRO
    By hitman in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-10-2008, 19:03
  5. SIGMA 50-150 f:2.8 APO EX DC HSM
    By Rajczakowski in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 25-07-2007, 17:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •