Close

Strona 230 z 239 PierwszyPierwszy ... 130180220228229230231232 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 291 do 2 300 z 2387

Wątek: D800 Af

  1. #2291

    Domyślnie

    Na szczęście mi wygodniej się robi bez wciskania dodatkowych przycisków, a kciuk zostawiam do manewrowania punktami Afu

  2. #2292

    Domyślnie

    Może inaczej.. AF-ON jest dla osób, którym źle się puszcza spust do połowy po zrobieniu zdjęcia/serii, i ciągle puszczają go całkiem. No i kiedy sytuacja nie pozwala na takie wyczucie, żeby tak lekko spust zwolnić, np jak kolega jedzie na motorze i się cały dybie Ot, cała filozofia. Te wszystkie teorie o "so much more control over focussing" potwierdzają się tylko jeśli właśnie ktoś ma problemy z puszczaniem spustu i bez AF-ON nie mógłby ciągle ostrzyć. Wtedy taki przycisk to zbawienie.
    ;]

  3. #2293

    Domyślnie

    A możecie stworzyć też grupę ludzi którym tak po prostu pasuje? Bez przyczyn techniczno/specjalistyczno/socjologicznych/patycznych itp ?

  4. #2294

    Domyślnie

    ... oraz dla osób którym to poprostu bardziej pasuje

    Wracając do tematu, nie kupiłem niestety w Singapurze D750, ciekaw jestem czy skuszę się na D800 bo D610 jest chyba trochę za dużym krokiem w tył Jeśli kupię podzielę się wrażeniami o AF
    ;]

  5. #2295

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Może inaczej.. AF-ON jest dla osób, którym źle się puszcza spust do połowy po zrobieniu zdjęcia/serii, i ciągle puszczają go całkiem. No i kiedy sytuacja nie pozwala na takie wyczucie, żeby tak lekko spust zwolnić, np jak kolega jedzie na motorze i się cały dybie Ot, cała filozofia. Te wszystkie teorie o "so much more control over focussing" potwierdzają się tylko jeśli właśnie ktoś ma problemy z puszczaniem spustu i bez AF-ON nie mógłby ciągle ostrzyć. Wtedy taki przycisk to zbawienie.
    Ale pierdzielisz. AF pod AF-ON, pomiar ekspozycji pod wciśniętym do połowy spustem. Nie zawsze jest potrzeba, by były uruchamiane w tym samym momencie, albo przy celowaniu w ten sam motyw. Ale nie, lepiej uderzyć w tony pseudopsychologiczne

  6. #2296
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    ... oraz dla osób którym to poprostu bardziej pasuje

    Wracając do tematu, nie kupiłem niestety w Singapurze D750, ciekaw jestem czy skuszę się na D800 bo D610 jest chyba trochę za dużym krokiem w tył Jeśli kupię podzielę się wrażeniami o AF
    Ostatnio pisales o Szanghaju, teraz o Singapurze, zdecyduj sie

    I uzywajcie czego chcecie do ustawiania AF, wazne zebyscie trafiali A i tak wiadomo, ze AF-On rzadzi.

  7. #2297

    Domyślnie

    To przez Ciebie Shaolin bo masz Szanghaj w podpisie i zamiast Singapur napisałem Szanghaj :P A miał być Singapur

    MaciekW, ja w nikogo nie uderzam. Są ludzie którym jest wygodniej spustem, są tacy którym wygodniej AF-ON używać. Wiesz, ja tego nie kumałem, bo jak używanie 2 palców może być wygodniejsze niż używanie jednego, widać są sytuacje w których tak jest, i są ludzie którym mimo wszystko tak jest lepiej, wygodniej, fajniej, itp itd - nie wnikam. Każdy niech robi jak uważa, przecież nikt tu nikogo do niczego nie przekonuje. Chciałem się po prostu dowiedzieć co to daje, a nie nawracać forumowiczów z ich przyzwyczajeń.
    ;]

  8. #2298

    Domyślnie

    Przepraszam, uniosłem się niepotrzebnie, cholibka.

  9. #2299
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    To przez Ciebie Shaolin bo masz Szanghaj w podpisie i zamiast Singapur napisałem Szanghaj :P A miał być Singapur
    No tak, najlepiej na mnie zwalic wine

  10. #2300

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shaolin Zobacz posta
    No tak, najlepiej na mnie zwalic wine
    Ciesz się, że tylko winę

    Wracając do tematu AF Wątek ma już tyle stron, a konkretów nie ma

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Ja też podobnie jak Adrian już nie rozumiem tego problemu z AF w D800

    To jak to jest?
    AF-S - działa bardzo dobrze, IMO lepiej niż w D700 i D600/D610
    AF-C - śledzenie obiektu u mnie działa i nie widzę nietrafionych zdjęć
    AF-C w serii, tutaj muszę przyznać, że nie testowałem bo jeszcze nie miałem takiej potrzeby

    Zauważyłem, że ludzie zaczynają mieszać poruszenie(?) wraz z nietrafiającą lewą stroną (miały to pierwsze egzemplarze, serwis sobie z tym radzi) oraz rozkalibrowanie się (po jakimś czasie u niektórych trzeba wprowadzać inne korekty dla obiektywów). Reszta powtarza te kilka/kilkanaście przypadków z forum jak mantrę.
    Takie jest moje odczucie.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

Strona 230 z 239 PierwszyPierwszy ... 130180220228229230231232 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •