Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Monopod do ok. 220 zł.

    Mam mętlik w głowie i dla tego szukam pomocy na forum. Poszukuję monopod do swojego D300, mam słabą rękę szybko się męczę. Robię sporo zdjęć w kościele podczas długich uroczystości, więc światła tam za wiele nie ma. Statywu w tłumie nie postawię. Szukam czegoś do ok. 220 zł.

    Moje trafy:
    • Manfrotto 681B ok. 210 zł (brak nóżek i głowicy)
    • Benro A48TD + nóżki ST1 ok. 250 zł a do tego pewnie musze głowicę: Benro DJ-80 (ok. 100 zł), cenowo już odpada
    • Benro MP-91M8 ok. 120 zł (brak nóżek i głowicy)
    • Velbon RUP-L43 II ok. 120 zł (nie ma nóżek)
    • Velbon UP-400 DX ok. 120 zł (nie ma nóżek)
    • Slik LIGHTY POD 200 ok. 130 zł (nie ma nóżek)
    • Slik Pro Pod 600 ok. 200 zł (brak nóżek i głowicy)

    W domu posiadam głowicę: Velbon PH-157Q, ale do niczego się nie przyda.

    W tych gdzie nie ma głowicy tzn. nie podłączę aparatu? Muszę kupić głowice oddzielnie?
    Najbardziej z tych za jakością przemawia Manfrotto 681B, następnie interesuje mnie Benro A48TD, ale czy te nóżki serio dają lepszą stabilizację? Najprostszy to chyba Velbon RUP-L43 II.

  2. #2

    Domyślnie

    monopod to słaby pomysł, nic to nie da, będzie bardziej przeszkadzał niż pomagał, monopod przydaje sie przy szkłach >300mm

    jak Ci się męczą ręce od zestawu w stopce, to zapisz się na siłownie albo kup kompakt

  3. #3

    Domyślnie

    Te nóżki w monopodach nie są od stabilizacji. Utrzymają sam monopod albo mały kompakt, ale nie lustrzankę z obiektywem, której środek ciężkości jest mocno przesunięty do przodu.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #4

    Domyślnie

    monopod w kościele? bardzo słaby pomysł
    monopod potrzebny jest do długiego szkła, jeśli długo robi się zdjęcia z jednego miejsca/pozycji, lub zestaw waży ładne parę kilogramów - jakaś trzysetka i w górę, ewentualnie 200 2.0
    dwie puszki, kilka słoików, świeczka i... scyzoryk

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki czyli pakiet siłownia.

  6. #6

    Domyślnie

    ale co jest dla Ciebie ciężkie? D300 + 85-ka?????
    dwie puszki, kilka słoików, świeczka i... scyzoryk

  7. #7

    Domyślnie

    Na początku jest ok, a później ręka się męczy, drży. Spoko już sobie wyjaśniliśmy, że potrzebna mi siłka a nie monopod.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •