Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    Najpierw te, które wg mnie są "na nie" - 2 - próbowałbym jednak w bardziej widocznym miejscu osadzić PM, 5 - nie podoba mi się w tym ujęciu buzia młodej, 8 - jakiś z innej parafii ten kadr, kompletnie mi nie leży, 10 - nie jest źle, ale strasznie oklepane Pozostałe naprawdę fajne, zazdroszczę umiejętności łamania schematów, sam tego nigdy nie potrafiłem Dobra robota
    FX / 20 / 35 / 50 / 85

  2. #12

    Domyślnie

    Dziękuję Artur za rzeczowy komentarz. Co do 2 - w widocznym miejscu są na każdym kadrze - czyż nie? 5 - brawo za spostrzegawczość! Nie podoba Ci się bo P. Młoda na tym zdjęciu wygląda inaczej, aniżeli na każdym - czyż nie? 10 - oklepane do bólu, ale nie można nie mieć takiego ujęcia jadąc do Paryża.To znaczy można, ale młodzi by tego nie wybaczyli, a i sama dmuchawa sprawia wiele niewymuszonej radości ;D Ogólnie rzecz ujmując - ja zrobiłbym tą sesję w 2 kafejkach i najchętniej w ogóle nie pokazał wieży czy wiatraka, a starał się znaleźć francuski klimat gdzie indziej ale...Fotografia komercyjna rządzi się swoimi prawami - chciał nie chciał...

  3. #13

    Domyślnie

    Nie bardzo czaję Twoje usprawiedliwienie wymienionych kadrów - na dwójce wg mnie nie są w widocznym miejscu - i odnoszę się do tego ujęcia jako jedynego a nie jako ujęcia w zestawie, na 5 dokładnie to samo - mina młodej mi nie leży bo jest niekorzystna a nie dlatego, że jest inna niż na pozostałych, a co do fotografii komercyjnej to akurat wiem dobrze o co chodzi - natomiast przy naprawdę dobrych kadrach nie trzeba było tego jednego akurat pokazywać na forum - co nie znaczy, że jest to złe zdjęcie. I tyle.
    FX / 20 / 35 / 50 / 85

  4. #14

    Domyślnie

    Nie są w widocznym miejscu bo taki był zamysł. Jest to set, który w mniej lub bardziej jasny sposób złożyłem. Dużo z tych kadrów jest poniżej przeciętnej ale w tym konkretnym secie mają swoje zadanie. Rzeczone zdj nr 5 jest typowym, banalny klasykiem aczkolwiek w moim odczuciu ma w sobie chaos i to że nie widać na pierwszy rzut oka Pary Młodej, dla mnie jest w tym zestawieniu zaletą. Tak samo z rzeczonym portretem - staram się tak składać zdjęcia z pleneru żeby na każdym model wyglądał ciut inaczej. Nie miał innej miny, kadru tylko nie był podobny do siebie - jednym się to podoba innym nie, natomiast fakt że to złapałeś pochlebia mi ;D Nie próbuję broń boże usprawiedliwiać kadrów - tak jak napisałem - duża część tych zdjęć to liga słaba średnia, natomiast niektóre WASZE komentarze są niezwykle cenne.

  5. #15

    Domyślnie

    OK, spoko, przy takim podejściu ma to sens Nie traktuj czasem tego jako atak, co często ma tu miejsce - jak wspomniałem przeważająca część kadrów naprawdę mi się podoba
    FX / 20 / 35 / 50 / 85

  6. #16

    Domyślnie

    Duża część kadrów jest średnia ale warsztatach z Tomkiem Tomaszewskim staram się bardziej zwracać uwagę na edycję...A tu testuję ;D

  7. #17

    Domyślnie

    No cóż, najwidoczniej lubię średnie

    Pozdrawiam
    FX / 20 / 35 / 50 / 85

  8. #18

    Domyślnie

    ja też lubię średnie - duże i małe w ogóle mnie nie bawią ;D A znam takich co lubią jak na jednym można się położyć a drugim przykryć ;D

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •