Close

Strona 13 z 13 PierwszyPierwszy ... 3111213
Pokaż wyniki od 121 do 126 z 126
  1. #121

    Domyślnie

    chodzi o kompensacje błysku

  2. #122

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ecml Zobacz posta
    (uwaga: w Nikonach, wbrew logice, korekta ekspozycji też wpływa na błysk)
    Już nie. W nowszych wyższych modelach (D7100, D600, D800, itp) można całkowicie rozdzielić kompensacje ekspozycji od lampy.


    Cytat Zamieszczone przez satanica Zobacz posta
    Mam takie pytanie, czy kompensacja obrazu w body gdy lampa jest ustawiona na TTL powinna byc zmieniana? Jak ustawie na -2 lub -3 np to fotki sa ok , czy powinienem zostawic na 0 ? Jesli zawsze ma byc na zero to znaczy, ze w lampie nie działa prawidłowo TTL, a jesli trzeba kompensacje zmieniac, niezaleznie od lampy ( lepsze modele) to chyba lampa działa prawidłowo, prosze mnie poprawic, jesli sie myle. Dzieki
    Powinna być tak ustawiona, abyś otrzymał zamierzony efekt.
    Niestety nie każda lampa (któreś chińczyki, nie pamiętam które) reaguje na kompensację z body.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #123

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Już nie. W nowszych wyższych modelach (D7100, D600, D800, itp) można całkowicie rozdzielić kompensacje ekspozycji od lampy.
    Nie wiedziałem. Dzięki.
    ['O]

  4. #124

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Już nie. W nowszych wyższych modelach (D7100, D600, D800, itp) można całkowicie rozdzielić kompensacje ekspozycji od lampy.



    Powinna być tak ustawiona, abyś otrzymał zamierzony efekt.
    Niestety nie każda lampa (któreś chińczyki, nie pamiętam które) reaguje na kompensację z body.
    Ok dzieki Gonzo, czyli chyba lampa zostanie u mnie skoro moge ustwaic -2/3 i zdjecia nie sa przepalone, czytalem , ze nawet na lepszych lampach czasem z TTL trzeba tez zmieniac kompensacje błysku w body. Lampe moge oddac do 26 pazdziernika, potem juz nie .
    W lampie na TTL tez moge ustawic kompensacje błysku do max -3 ( wlasnie to zobaczylem)
    Ostatnio edytowane przez satanica ; 19-10-2014 o 12:03

  5. #125

    Domyślnie

    Podepnę się pod wątek, gdyż moje pytanie dotyczy właśnie lamp do D5100.

    Chciałbym zakupić 2 lampy: SB-700 i Yongnuo YN-560 III. I teraz mam pytanie jakie wyzwalacze/odbiorniki zakupić, aby taki zestaw sprawnie działał. Myślałem o Yongnuo 622N-TX + 2x Yongnuo 622N.
    Czy przy takim zestawie Yongnuo 622N-TX na aparacie + Sb-700 (tryb manualny) z Yongnuo 622N i YN-560 z Yongnuo 622N (bo rozumiem, że wbudowany odbiornik w takim przypadku nie zadziała z 622N-TX?), będę wszystko grało? Tzn. czy będę mógł zdalnie z poziomu sterownika ustawiać moc i zoom lamp? Czy ewentualnie jest jakieś inne, lepsze rozwiązanie?

  6. #126

    Domyślnie

    560III możesz zdalnie ustawiać tylko z nadajnika 560-TX, kropka.

Strona 13 z 13 PierwszyPierwszy ... 3111213

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •