Close

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 67 z 67
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Trudno się zgodzić z tym że obecne modele Synology czy Qnap to sprzęt tylko do archiwizacji.
    Stwierdziłem tak, bo mi sprzęt zamula w firmie i po sprawdzeniu sieci i innych, stwierdziłem, że winny jest chyba właśnie NAS.
    Ale może to jest najwyższy czas by zakupić nowy sprzęt.
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  2. #62

    Domyślnie

    Pytanie czego oczekujesz ? być może dyski nie radzą sobie z obsługą obsługą wielu użytkowników ? Większość średniej i wysokiej klasy NASów synology czy qnap, potrafi w pełni wysycić każdy swój port 1GbE,. Ja poza dość nowym DS916+ mam starego DS710+ który z szybkimi dyskami też potrafi na 1GbE mieć 115-120MB/s (oczywiście wszystko zależy od wielkości plików - jak zawsze) w każdą stronę. Jeśli masz dużo żądań jednoczesnych, to może warto pomyśleć o SSD Cache - być może "read only" na jednym dysk załatwiłby sprawę ?
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  3. #63

    Domyślnie

    Ok, rozglądniemy się z kolegą dokładniej co jest przyczyną, może dyski, może jednak sieć choć raczej ją wykluczamy
    bo biuro to raptem 5 czasem 6 osób
    i czasami jak autocad robi zapis automatyczny plików co mają kilka(naście) mega, do tego jakieś sprawdzanie poczty i inne biurowe działania
    to jest lekka zawiecha
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  4. #64

    Domyślnie

    Zobacz jakie są obciążenia na serwerze w czasie tej zwiechy ? zobaczysz co kuleje ? czy LAN, czy wolumen, czy procek, pamięć ? włącz monitor zasobów i niech rejestruje co się dzieje. Powodzenia
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    i czasami jak autocad robi zapis automatyczny plików co mają kilka(naście) mega, do tego jakieś sprawdzanie poczty i inne biurowe działania
    to jest lekka zawiecha
    A sprawdź jak cad realizuje ten zapis automatyczny, czy nie zdarza się tak, ze jest to robione na każdym komputerze o tej samej godzinie. Podobnie ściąganie poczty

  6. #66

    Domyślnie

    Jeśli dyski nie są typowo pod NAS to wina może być po ich stronie, dodatkowo pytaniem jest jaki mają bufor. Drugą sprawą jest okablowanie wcześniej wspomniane, żeby minimum 5e było, jakość kabli UTP FTP czy STP też ma znaczenie, gdy leżą koło siebie czy też idą pozwijane razem z elektrycznym, zawsze się mogą pojawiać dodatkowe zakłócenia. Ogólnie mam wrażenie, że do domowego użytku wystarczy NAS z jednym portem LAN, ale już do małej firmy gdzie jest zwiększone wykorzystanie sieci, lepiej zaopatrzyć się w urządzenie z dwoma portami dla lepszej wydajności.
    No i jeszcze pozostaje router, bo co z tego, że serwer jest mocny skoro nie jest on w stanie uciągnąć ruchu sieciowego. Ja już kilka przerobiłem od tańszych po droższe tplinka czy i dlinka, ale wszystkie jakieś problemy sprawiały. Od dłuższego czasu mam w użyciu 3 router'y Asus i żadne nie sprawiają problemów, mogę szczególnie polecić rt-ac68u albo ac87u spokojnie radzą sobie ze streaming'iem na kilka urządzeń w jakości HD z podłączonych do nich starych dysków 2,5" przez USB i nie ma żadnych opóźnień itp.

    Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
    NIKON D750+MB-D16, N50 1.8G, N85 1.8G, N16-35 VR, N24-120 VR, N70-200 VR, N105 2.8G micro, SB-700, Helios 44M, Jupiter 37A

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    A sprawdź jak cad realizuje ten zapis automatyczny, czy nie zdarza się tak, ze jest to robione na każdym komputerze o tej samej godzinie. Podobnie ściąganie poczty
    nie każdy cad osobno, nie synchronizują się, poza tym można każdemu osobno przypisać co ile zapis
    pocztę raczej też każdy sobie synchronizuje osobno

    co do sieci, to w sumie też ją sprawdzimy, choć początkowo nic nie wskazywało żeby problemy były tutaj

    ale tak po zastanowieniu się stwierdzamy, że nas dość czasowy już jest, porządku na nim nikt nie robił, każdy wrzuca co chce i jak chce, a potem płacz, że się tnie
    zrobimy porządki i sprawdzimy czy problemy nadal występują
    jak coś to kupimy trochę nowszy (a zarazem szybszy) nas
    Ostatnio edytowane przez notdot ; 09-02-2018 o 15:09
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •