Close

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 67
  1. #51

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat i zapytam, bo NAS to raczej do archiwizacji i backupu.
    A co polecicie na "serwer dyskowy" czyli praca na plikach autocada, word, excel, itp, itd w sieci przez mapowanie dysków
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  2. #52

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    ale hasła, formularze, banki, itp przypisujesz do osobnego konta mail a nie tego co używasz na co dzień
    i to konto obsługujesz raz na x dni z poziomu przeglądarki która nie zapisuje haseł, formularzy, ciasteczek
    co nie znaczy że nie masz racji, jak ukradną to owszem lipa
    Każdy sprzęt bez wglądu na co do czego tam daje dostęp zabierany poza dom MUSI być w dzisiejszych czasach szyfrowany. Zawsze znajdzie się tam coś co po dostaniu się w niepowołane ręce może nam narobić kłopotów. Dlatego wszystkie laptopy, teflony, dyski i pamięci przenośnie trzeba szyfrować.

    Dzisiaj to nawet aparty cyfrowe powinny mieć możliwość szyfrowania karty pamięci.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  3. #53

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    Podepnę się pod temat i zapytam, bo NAS to raczej do archiwizacji i backupu.
    A co polecicie na "serwer dyskowy" czyli praca na plikach autocada, word, excel, itp, itd w sieci przez mapowanie dysków
    Trudno się zgodzić z tym że obecne modele Synology czy Qnap to sprzęt tylko do archiwizacji. Spora część modeli tych firm poza naprawdę bogatą ofertą aplikacji wszelakich ma takżę możliwość używania kontenerów dockera, albo wirtualizację windows czy linux. U mnie w 4 zatokowym DS916+ pracuje wirtualny windows10. Oprócz tego, poza oczywistym udostępnieniem przestrzeni na mapowanych dyskach, robi backup komputerów podpięty, a także sam się archiwizuje na zewnętrzne dyski twarde po usb3.0. Do tego robi zrzuty kart pamięci kiedy wykryjue podpięcie czytnika z nieodczytanym nośnikiem, a całą zawartość on-line indeksuje. Poza tym zapewnia mi synchronizację niektórych treści chmurami zewnętrznymi. Niebawem zacznie rejestrować obraz z 2 kamer IP i pełnił rolę videorejestratora. To tylko niektóre jego zastosowania - nieźle jak na sprzęt do backupu, nie ?
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  4. #54

    Domyślnie

    Ja NAS'y używam w biurze jako serwery plikowe, to chyba najmniej wymagające zadanie serwera. Tylko od ilości użytkowników i wymagań co do wydajności zależy jaki NAS.

  5. #55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    U mnie w 4 zatokowym DS916+ pracuje wirtualny windows10.
    A po co tak? Z ciekawości pytam. Ja się rozglądałem za tym, żeby na Synology postawić kontroler domeny AD. Ale nie wszystkie modele dają taką możliwość. Do tej pory korzystałem z mniejszych, serii DS2xx, które służyły w zasadzie tylko do backupu. A okazuje się, że jak potrzeba coś bardziej fikuśnego zrobić, to te podstawowe modele odpadają, bo mają zablokowane pewne funkcjonalności.

  6. #56

    Domyślnie

    Np. wykonuję różne konwersje i kompresje. Sprzęt nie jest specjalnie szybki, ale jego dodatkowe obciążenie prawie nic nie kosztuje (róznca na poziomie 10W) , więc może działać w tle do woli.
    Poza tym co jakiś czas robię porządki duplicate cleaner-em który działa dość długo zanim przeskanuje 10TB.
    Poza tym, chwilowo (z powodu wykorzystywania jednego z dysków SMR do archiwizacji zewnętrznej) korzystam z programu do synchronizacji plików innego niż narzędzia dedykowane synology, pod wirtualnym windowsem pracuje freefilesync. Pewnie niebawem przetestuję na nim eksporty z LR prosto do hostingu smugmug. Nie wiem ile z tych funkcjonalności wykorzystam na stałe - ale na razie są mi wygodne i mam taką możliwość żeby z nich korzystać. pewnie te które się da zamienię na opcje "kontenerowe" z racji mniejszej zasobożerności - pełna wirtualizacja windy jest dość ciężka.
    Oczywiście wszystko to można by zrobić na "dużym" kompie - tylko po co marnować czas i energię, skoro DS916+ i tak pracuje non stop i może to zrobić niemal za darmo.

    Do "fikuśnych" zastosowań warto kupić "plusa", nawet starszego. Ja jeszcze z racji korzystania z BRTFS wykorzystuję migawek - świetny dodatkowy sposób zabezpieczenia danych.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  7. #57

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Majek Zobacz posta
    A po co tak? Z ciekawości pytam. Ja się rozglądałem za tym, żeby na Synology postawić kontroler domeny AD. Ale nie wszystkie modele dają taką możliwość. Do tej pory korzystałem z mniejszych, serii DS2xx, które służyły w zasadzie tylko do backupu. A okazuje się, że jak potrzeba coś bardziej fikuśnego zrobić, to te podstawowe modele odpadają, bo mają zablokowane pewne funkcjonalności.
    A zerknij na qnapa. Kontroler Ad jest nawet w najtańszych.

  8. #58

  9. #59

    Domyślnie

    Poza najpopularniejszymi Synology, Qnap, WD, czy jakieś Zexel'e chyba warto się zainteresować Asustor'em.
    Ja od dłuższego czasu szukam również NAS'a i w nabliższych dniach planuje zakup ich modelu AS3102T, jest również identyczny parametrowo tylko 4 dyskowy AS3104T. A do tego chcę włożyć dedykowane dyski NAS'owe od Seagate z serii IronWolf Pro 2x 6TB.
    Marka możliwe, że trochę mniej u nas znana, ale jest to nic innego jak spółka córka bardziej znanego Asus'a, który ma dobry sprzęt sieciowy.
    NIKON D750+MB-D16, N50 1.8G, N85 1.8G, N16-35 VR, N24-120 VR, N70-200 VR, N105 2.8G micro, SB-700, Helios 44M, Jupiter 37A

  10. #60

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    No właśnie na tej liście nie ma mojego modelu. To jest DS213j. Czyli raz, że sprzed kilku lat, to jeszcze nie +. AD jest dostępne dla 2-jek dopiero od modelu 16 z plusem.

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •