Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sufenta Zobacz posta

    Ło matko! Wszystkie moje dane, łącznie z adresem domowym... Pogięło ich? Właśnie zdobyli bazę 260 tysięcy ludzi z Europy. I na dodatek przeczytałem ich privacy policy i terms and conditions...(mam taki głupi nawyk )... Szanujcie swoje dane osobowe - poważnie mówię.
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  2. #22

    Domyślnie

    Masz, seru, racje. Ja tez to przeczytalem, ale zrezygnowalem z walki o ochrone wszystkich moich danych w sieci- to nie jest mozliwe. Link, ktory wkleilem otrzymalem od mojego "flickrowego" kolegi i wystarczylo kliknac na ikone "sign"- i to wszystko. pzdr.
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  3. #23

    Domyślnie

    EDIT: jako zadoscuczynienie za szczesliwie nieponiesione straty zwiazane z (nie)udostepnieniem danych (na wypadek, gdyby nie byly juz one dane wszystkim zainteresowanym znane) jeszcze jeden link- tym razem do flickrowego albumu wspomnianego kolegi (mozna spokojnie klikac- nic nie bedzie udostepniane lub wymagane) https://www.flickr.com/photos/284329...57635082282613 pzdr P.S. pod petycjami podpisuja sie osoby, ktore posiadaja nazwisko i imie. nickami mozna na forach sie poslugiwac. hew a najs dej.
    Ostatnio edytowane przez sufenta ; 04-07-2015 o 08:24
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  4. #24

  5. #25

    Domyślnie

    Całe szczęście odrzucili ten debilny pomysł i to zdecydowaną większością głosów. Nie przeszedł jednak projekt rozszerzenia wolności panoramy na wszystkie kraje UE, więc w tych krajach, w których ograniczenia były dalej one obowiązują.
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  6. #26

    Domyślnie

    Uf, no to Belgowie śpią spokojnie... Nikt im nie podskoczy!

    A mówiąc na poważnie - SerU, to są politycy, oni mają jakieś inne synapsy i odmienne stany świadomości... Myślę, że nei uchwalili tego prawa nei dlatego, że jest bezsensowne, tylko dlatego, że byłoby albo martwe, lub dość ciężkie do egzekucji. Miliony turystów jeździ wszędzie i fotografują dosłownie wszystko i zawsze mówią, ze do własnych potrzeb, jako pamiątki. Jeśli to zaczną publikować we wszystkich okolicznych serwisach jak fejs, czy plfotka, chinafotka, ugandafotka czy urugwajfotka - kto niby miałby ich nagle zacząć ścigać? Skąd wziąć do tego armię ludzi? Zresztą skąd wziąć to nie problem; kto ma tej armii zapłacić i z czyich pieniędzy: municypalnych danego miasta, rządowych, samorządowych, unijnych - oto jest pytanie!

    Myślę, że spokojnie pomysł odłożono na później, kiedy firmy produkujące aparaty zaczną wszczepiać w zdjęcia indywidualne linie papilarne, lub kiedy bez rejestracji jakiegokolwiek aparatu nie zrobi się zdjęcia - słowem wtedy, kiedy jakiś automat jednoznacznie nie przypisze zdjęćia do autora. Wtedy się spokojnie do pomysłu powróci, uchwali spokojnie i bez nerwów, a następnie zacznei zgarniać kasę z mandatów wystawianych automatycznie. I spokój.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #27

    Domyślnie

    Straszną wizje tu zapodałeś Oj...obyś się mylił Choć jak pierwszy raz czytałem Rok 1984, to też mi się wydawało wszystko jakimś kosmosem...a jak jest każdy wie.
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Uf, no to Belgowie śpią spokojnie... Nikt im nie podskoczy!

    A mówiąc na poważnie - SerU, to są politycy, oni mają jakieś inne synapsy i odmienne stany świadomości... Myślę, że nei uchwalili tego prawa nei dlatego, że jest bezsensowne, tylko dlatego, że byłoby albo martwe, lub dość ciężkie do egzekucji. Miliony turystów jeździ wszędzie i fotografują dosłownie wszystko i zawsze mówią, ze do własnych potrzeb, jako pamiątki. Jeśli to zaczną publikować we wszystkich okolicznych serwisach jak fejs, czy plfotka, chinafotka, ugandafotka czy urugwajfotka - kto niby miałby ich nagle zacząć ścigać? Skąd wziąć do tego armię ludzi? Zresztą skąd wziąć to nie problem; kto ma tej armii zapłacić i z czyich pieniędzy: municypalnych danego miasta, rządowych, samorządowych, unijnych - oto jest pytanie!

    Myślę, że spokojnie pomysł odłożono na później, kiedy firmy produkujące aparaty zaczną wszczepiać w zdjęcia indywidualne linie papilarne, lub kiedy bez rejestracji jakiegokolwiek aparatu nie zrobi się zdjęcia - słowem wtedy, kiedy jakiś automat jednoznacznie nie przypisze zdjęćia do autora. Wtedy się spokojnie do pomysłu powróci, uchwali spokojnie i bez nerwów, a następnie zacznei zgarniać kasę z mandatów wystawianych automatycznie. I spokój.
    2pompony, wiadomo, że chodzi o pieniądze. Z tytułu, że ludzie sobie mogą tak łatwo fotografować i publikować, to komuś uciekają ogromne pieniądze z przed nosa. Dlatego "ktoś" postanowił coś z tym zrobić. W końcu lobbing w polityce po coś jest.
    A co do ścigania. Nie trzeba ludzi. Takie Google pracuje przecież nad odpowiednimi mechanizmami, jak wyszukiwanie obrazem, nie indeksowanie stron, czy miejsc w internecie z określoną zawartością itp.
    Niewidoczna strona przez kilka miesięcy będzie dla wielu dostatecznie dotkliwą karą, która spowoduje, że ludzie sami przestaną publikować określone zdjęcia.
    Ponadto sądzę, że to kwestia czasu, kiedy za publikowanie w internecie widocznych i indeksowanych treści trzeba będzie płacić, jak również zostanie to odpowiednio opodatkowane.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •