Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie problem z matrycą

    Hej
    Kolega kupił ostatnio używanego laptopa. Gdy instalowałem system oczy po pół godz "pracy" zaczęły mnie boleć niemiłosiernie. Kolega też odczuwa ból nawet po kilku minutach. Co to może być?
    Jak swojego używam to oczy mnie bolą dopiero po kilku godzinach (bez przerwy to po ok 4.) - ze zmęczenia.
    Kolega używał mojego laptopa też kiedyś przez kilka godzin i takiego czegoś nie odczuwał więc to nie oczy. Zresztą używał swojego starego komputera przez cały dzień i nic mu nie było.

    Do tego kolory "podchodzą" jakoś tak dziwnie pod biel.

    Ktoś się orientuje?
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  2. #2

    Domyślnie

    Przyczyn może być wiele - rodzaj i jakość podświetlenia, odświeżanie obrazu, ustawiona jasność, wyświetlane barwy...
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Aaa zapomniałem podać model laptopa. Toshiba L850-12K. Odświeżanie jest ustawione na 60Hz. Jasność nie ma wpływu na to. Czy ciemniej czy całkowicie jasno i tak i tak oczy bolą. Matryca błyszcząca (drugi kolega też ma błyszczącą i oczy nie bolą). Sterowniki do karty zainstaowane poprawnie.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  4. #4
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    To niezwykle kijowy wyświetlacz, AU Optronics z okrutnie niskim kontrastem.

    http://www.notebookcheck.pl/Recenzja...0.82617.0.html
    Medice, cura te ipsum.

  5. #5

    Domyślnie

    A spróbuj jeszcze z mniejszą rozdziałką, może za wysoka jest ...
    TEMATYCZNE & RAWKI - Zapraszamy do zabawy
    Pozdrawiam, Michał

  6. #6

    Domyślnie

    A może lepiej mu będzie włączyć wygaszacz ekranu w kolorze zielonym co 1 minutę, aby wzrok odpoczął? Matryca powinna pracować w swojej natywnej rozdzielczości. Przy mniejszej litery będą dużo mniej wyraźne.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  7. #7

    Domyślnie

    Zgoda, pytanie czy przypadkiem nie jest większa niż natywna ... wygaszacz co minutę to raczej żart co?
    TEMATYCZNE & RAWKI - Zapraszamy do zabawy
    Pozdrawiam, Michał

  8. #8
    The Iron never lies to you. You can walk outside and listen to all kinds of talk, get told that you’re a god or a total bastard. The Iron will always kick you the real deal.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez thekrycha Zobacz posta
    A spróbuj jeszcze z mniejszą rozdziałką, może za wysoka jest ...
    Lepiej powiększyć interface wektorowo do 125-150% (nie będzie strat ostrości, czcionki będą nieporównywalnie wyższej jakości)

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez thekrycha Zobacz posta
    Zgoda, pytanie czy przypadkiem nie jest większa niż natywna ...
    Jak są właściwe sterowniki to Windows wyświetla tylko tryby dostępne dla monitora. Nie ustawisz wyższej bez kombinacji w ustawieniach.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •