Close

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 69 z 69
  1. #61

    Domyślnie

    Jak będę chciał pisać idealne zdania to się zapisze na inne
    forum poprawnej polszczyzny .

  2. #62

    Domyślnie

    Wiele osob staralo ci sie pomoc, padlo wiele propozycji, nie ma najlepszego aparatu, wyboru dokonac nalezy samemu opierajac sie na wlasnych odczuciach i przede wszystkim, trzeba wiedziec, czego sie od ap[aratu oczekuje.Obrazki beda porownywalne, obsluga, wygoda, wielkosc, ciezar aparatu zas rozne i nikt nie zgadnie, co ci przypasuje.Pytasz sie jaki samochod najlepszy, odp[owiedzi sa takie, ze nie ma takiego, to zalezy od oczekiwan, jednemu pasuje sportowe, ciasne coupe, inny szuka auta rodzinnego, inny zaas dostawczego, a i tam moga zaistniec preferencje, czy benzyna czy diesel, manual czy automat.Idz do sklepu ze sprztem foto typu Media itp. i wybierz to, co sie spodoba, albo doradzi sprzedawca, na pewno nie odmowi pomocy.

  3. #63

    Domyślnie

    dlatego ja chcialem miec kompakta z jakoscia zdjec lustra i wybralem swiadomie Nikona A

    a ze meczyl mnie zoom elektyryczny w P300 wybralem Fuji X10

    a ze objektyw jest bardzo maly na zoom manualny i dla mnie nie wygodny wybralem aparat ze stalka

    a ze robi wspaniale fotki jak duza pucha to juz inna bajka i taki bonus od tego aparatu

    to tak samo jak z lustrem w ciagu nie wiem ale 3 lat "przelecialem" prawie wszystkie puchy Nikona od DX po 2 modele FX
    i co ponownie kupilem D300 i ten juz zostanie u mnie na dluzej bo wiecej od puszki nie wymagam to co ona daje jak dla mnie az nad to

    lustra kupowalem i sprzedawalem i testowalem czyli namacalnie a nie internetowo
    Byl D50,D80,D5000,D3000,D3100,D7000,D7100,D300,D700 FX , D600 FX
    jest ponownie D600 , N28-105 ,N70-300VR ,Grip
    Nikon A jako sprzecik mobilny i podreczny

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomala0707 Zobacz posta
    Jak będę chciał pisać idealne zdania to się zapisze na inne
    forum poprawnej polszczyzny .
    Już się zapisałeś.
    Regulamin Forum, pkt 21:
    (...)
    21. Każdy piszący na forum powinien dokładnie sprawdzić pisownię swego posta pod kątem ortografii , gramatyki i składni przed jego opublikowaniem. Błędy w tym zakresie mogą być korygowane przez moderatorów celem pielęgnowania kultury języka i utrzymania czystości wypowiedzi. W wyjątkowo rażących przypadkach, uniemożliwiających klarowną poprawę, posty obarczone takim błędami będą usuwane. .(...)

    A co do tematu. Zamieniłem D300 na Fuji X10 i jestem zadowolony. Do amatorskiego robienia zdjęć starcza. I nie ma ślęczenia przy obróbce. Zdjęcia wychodzą po prostu ładne. Rozpiętość tonalna z EXRa powala. Poniżej dodaję zdjęcie na dowód. Wiadomo, ma pewne ograniczenia w stosunku do lustrzanek, ale kupuje się ze świadomością wszystkich za i przeciw.

    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  5. #65
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomala0707 Zobacz posta
    nex -a czyli jaka maraka?????
    Sony. Google pomagają.

    Zakładasz 3-ci watek o swoich dylematach.
    Łaczę je. Nie zakładaj kolejnego, tylko kontynuuj poprzedni. Tzn ten
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta

    A co do tematu. Zamieniłem D300 na Fuji X10 i jestem zadowolony. Do amatorskiego robienia zdjęć starcza. I nie ma ślęczenia przy obróbce. Zdjęcia wychodzą po prostu ładne. Rozpiętość tonalna z EXRa powala. Poniżej dodaję zdjęcie na dowód. Wiadomo, ma pewne ograniczenia w stosunku do lustrzanek, ale kupuje się ze świadomością wszystkich za i przeciw.
    No prosze. Ja po z Fuji X10 chciałem coś z APS-C i kupiłem nie x100, ale nikona A - bo mniejszy, choć mniej stylowy i obsługa mniej tradycyjna. A obrazek z X10 jest dobry przy niższych ISO, za to obrazki z Nikona A to miód i na wysokich czułościach, no i N ma znacznie lepszą rozpiętość tonalną niż x10, dla oka to jest zauważalne.

  7. #67
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2015
    Miasto
    Piotrków Tryb.
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam
    Jestem nowicjuszem na tym forum.
    cykałem, różniastym sprzętem (amatorskim najczęściej) fuji s9600 fuji s5500. ale minęło 10 lat ... i pora na zmianę
    zakupiłem p610 ale w nikonie oszczędzają i do sprzętu zapodali tylko skróconą instrukcje... co prawda na stronie znalazłem wersje pełna ale niestety wersja angielska.. ktoś może powiedzieć było się uczyć języków. może ktoś pomoże zapleść po polsku??
    Niby w większości ustawień daje rade ale np nie wiem jak zrobić foto HDR??? może ktoś podpowie??
    Z góry dziękuje

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez endriu73 Zobacz posta
    co prawda na stronie znalazłem wersje pełna ale niestety wersja angielska..
    Hmmm.... 30 sekund szukania na polskiej stronie Nikona...
    http://download3.nikonimglib.com/arc...0RM_(Pl)01.pdf

    pozdr,
    kris

  9. #69

    Domyślnie

    Też miałam ten problem i znalazłam tylko instrukcję do p900, która jest prawie identyczna.
    Ostatnio edytowane przez gaa ; 24-07-2015 o 22:23

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •