Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie bezprzewodowe wyzwolenie lampy sb910

    Witam Was serdecznie

    mam do Was pytanie a mianowicie jakim najlepszym sposobem będzie wyzwalanie bezprzewodowe lampy SB910 z nikonem d610.

    można wyzwolić lampę bezprzewodowo przez system CLS (przez podczerwień wbudowanej lampy wyzwalam bezprzewodową)

    zależy mi moi drodzy na podaniu dokładnie modeli połączeń. Zależy mi na dobrej jakości ale nie obrzydliwe drogiego rozwiązania.

    prosiłbym o opinie np: Nikon SG-3IR czy w ogóle warto się w to bawić czy lepiej dołożyć do YN-622N-TX + YN-622N ? czy macie do polecienia jakąś inną alternatywę ?

    z góry dziekuję za cenne rady pozdrawiam
    (zalezy mi na wyzwalaniu jednej lampy - póki co nie będzie mi więcej potrzebne

  2. #2

    Domyślnie

    Jak ma być tanio, to tylko wbudowana, a ten SG-3IR, to tylko kawałek plastiku, który przyda się jedynie gdy będziesz świecił na coś co mocno odbija światło. W przeciwnym wypadku nie ma sensu.
    Wbudowana lampa ma następujące ograniczenia:
    1. zasięg
    2. kierunek padania światła - niestety w plenerze będziesz musiał błyskać bezpośrednio w fotocelę lampy zdalnej, więc odpada ustawienie lampy z boku, czy z tyłu, musi być przed tobą.
    3. jakiekolwiek przesłonięcie lampy zdalnej może (i często tak jest) spowodować, że się nie wyzwoli

    Jak ma być pewnie:
    Pixel King Pro,
    Phottix Odin, Odin II,
    Pocket Wizard FlexTT5 + Zone AC3
    Pixel King Pro, to najtańsze mało zawodne rozwiązanie pozwalające na sterowanie mocą lamp zdalnych, ale z dość uciążliwym sterowaniem i pewnymi ograniczeniami TTL.
    PocketWizard to najpewniejszy i dający najszybsze sterowanie, ale też wg. mnie przesadnie drogi.

    Jak ma być taniej i pewniej od CLS:
    YN-622N-TX / YN-622N - niestety nadal zgłaszane różne problemy.

    Porównanie PK Pro i YN-622N jest tu:
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=247144
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 25-10-2014 o 02:05
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    dziękuję bardzo za kompletną odpowiedź
    muszę teraz zliczyć wszystkie za i przeciw i dokonać zakupu

    pozdrawiam i jeszcze raz dziekuję

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •