Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25
  1. #11

    Domyślnie

    O to chodzi. Na szerokim końcu 2mm to przepaść a do reportażu jest zakres 24-70 i / lub stałki. Focenie ludzi UWA to jawna krzywda pomijając kadry specyficzne gdzie pokazuje się pomieszczenie lub plener dookoła.

    My to wiemy ale iluś tam naiwnych łyknie i to gładziutko, hehe.

  2. #12

    Domyślnie

    Był filmik o Tokinie Macro, był też o 16-28... czekam na odcinek o 70-200 f/4, chyba jeszcze to szkło ma Tokina w ofercie :P

    Podsumowując: fajnie się ogląda, duże brawa za realizację, za pomysł, za wykonanie... O samych fotkach nie wspominam nawet, bo wiadomo że najwyższa klasa... Ale Wasze rady tracą na wiarygodności jeżeli w kolejnych filmikach tak "agresywnie" reklamujecie produkty "zaprzyjaźnionych" firm. Nie wnikam, czy te produkty są złe, czy dobre, ale druga część filmu wygląda już na typową reklamę

  3. #13

    Domyślnie

    Sponsorował nas już Olympus, RoundFlash, Phottix, GoPro, Quantuum, Tokina i przede wszystkim Nikon. Za chwilę dołączą Voigtlander, Samyang, Fuji, Panasonic i Samsung. Wielka szkoda, że to nie jest prawda.

    Jeśli chodzi o same milimetry w Nikkorze 14-24, to podkreślę raz jeszcze jedno. My jesteśmy fotografami ślubnymi, a każdy nasz obiektyw jest profilowany pod fotografię ludzi. Nie zgadzam się, że UWA jest krzywdą dla reportażu. Każdy obiektyw się nadaje, wystarczy mieć odrobinę smaku i wyczucia. Zresztą w filmie pokazałem kilka kadrów z 16-35 i bynajmniej nie dlatego, że się ich wstydzę. W reportażu czasem nie ma jednak czasu na zmianę obiektywu. Przykładem jest fotobudka, gdzie poszliśmy z 16-28, bo było mało miejsca, czasem więcej osób w kadrze, czasem mniej. I 6 z 9 pokazanych kadrów powstała na 28 mm, czyli już poza Nikkorem 14-24, 3 z 9 poniżej ~20 mm czyli już poza Nikkorem 24-70. Dla nas Nikkor ma bardzo niefortunny zakres, stąd nigdy go nie mieliśmy, a wypożyczaliśmy.

    14 mm to może i różnica, ale ja nie jestem w stanie rozróżnić dwóch kadrów np. lasu na 16 i 14mm, więc dla mnie nie ma różnicy. W architekturze w ogóle nie ma to znaczenia, bo najlepsze zdjęcie wcale nie powstają na tak ekstremalnej szerokości. Jeśli chodzi o wnętrza nie architektoniczne, np. bardzo małe pokoje hotelowe, staramy się ograniczać do 24mm, każdą szerszą perspektywę odrzuci klient. Nikt nie chce mieć tak wygibolonych narożników, dlatego Samyang 24mm jest takim genialnym sprzętem.

    Jeszcze raz wielkie dzięki za opinię odnośnie zdjęć. Tym razem sami nie mieliśmy pojęcia czy poszliśmy w dobrą czy złą stronę, więc tym bardziej to wartościowe zdania. A teorie spisku - dopóki zdjęcia się bronią, myślę, że nasza wiarygodność jest niepodważalna
    Pozdrawiam!

    Rafał

  4. #14

    Domyślnie

    Rafał nie ma co się tak oburzać Bo nie wiem gdzie tu wyczytałeś o jakiś teoriach spiskowych.
    Wasze zdjęcia się zawsze obronią, gdybyście je nawet robili słoikiem.

  5. #15

    Domyślnie

    Rafał, różnicy między 16, a 14mm na zdjęciach rzeczywiście nie jest łatwo dostrzec. Tę różnicę dostrzega się robiąc zdjęcia. Zwłaszcza pejzaże, gdzie nie ma dużo miejsca, by się cofnąć (np. Czarny Staw pod Rysami). Pamiętam, że kiedy wpiąłem tam Sigmę 12-24, wciąż brakowało mi szerokości i nie wszystko mieściło się w kadrze. Owszem można zrobić panoramę, ale to inna kwestia. Dla mnie osobiście różnica między 14, a 16mm, nie mówiąc już o 12mm, jest kolosalna.

    Natomiast odnośnie filmu, to nie mam zastrzeżeń. Jesteście profesjonalni w każdej kwestii, a śledzę wasze poczynania od dłuższego już czasu.



  6. #16

    Domyślnie

    Rafał..po żołniersku...Dobra robota!!! pisz i mów o sprzęcie o technice...o czym chcesz. To Twój materiał i akceptowany bardzo pozytywnie przez większość forumowiczów. Fajnie się ogląda i słucha..Tak trzymaj.
    Nikon Z6_2, N Z35/1.8S, Viltrox AF 85/1.8_II, Angelbird CFexpress 512GB, SanDisk SDXC 128GB, plecak i torba +filtry UV

  7. #17

    Domyślnie

    +1 do wypowiedzi czarq

    Klepane i smyrane po ekranie szmartfona
    12 14 28 35 85

  8. #18
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Ja to bym chciał się w końcu doczekać kiedy napiszą o tych profilach i kolorach ale nie wiem czy doczekam w swoim życiu stary już jestem.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Ja to bym chciał się w końcu doczekać kiedy napiszą o tych profilach i kolorach ale nie wiem czy doczekam w swoim życiu stary już jestem.
    Ale co konkretnie chcesz wiedziec? Jakiego info Ci potrzeba?
    Spotyka się dwóch fotografów. Pierwszy pyta drugiego, który prowadzi za rękę synka:
    - Czesć! Kto to?
    - To mój syn. Janek.
    - Fajny, ale zrobiłbym go inaczej.

  10. #20
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Obejzyj pierwsze filmy gdzie jest mowa o profilach o ustawieniach a nawet w tym jest wzmianka że mają świetego grala na kolor który jest finalny.
    Ostatnio edytowane przez FHR ; 27-10-2014 o 11:08 Powód: "Obejrzyj"

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •