Close

Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 75
  1. #41

    Domyślnie

    @dziennikarz
    Bracie, jakość zdjęcia Fine czy Normal? Czym to się rózni? Co z rozmiarem zdjęcia? Czym większa rozdzielczość tym lepiej? Na jakiej ty robisz zdjęcia? Autofocus pojedyńczy czy ciągły?
    Wiem, zadaje mnóstwo podstawowych pytań ale jestem jak dziecko
    Dzięki waszym radom widzę kolosalną poprawę w jakości moich zdjęć mimo, że nie świadomy robiłem na ISO400, MANUAL 1/50, f sam nie wiem ile Zupełnie nie znam się na tych parametrach.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0181.JPG
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	5,15 MB
ID:	4804

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0179.JPG
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	5,44 MB
ID:	4805
    Ostatnio edytowane przez Obudzony ; 11-02-2018 o 16:02

  2. #42

    Domyślnie

    Obudzony, co do parametrów to mi EXIF przedstawia:
    Iso-100 (jechałeś jednak na automacie ISO :P )
    F6.3
    1/50s
    Długość ogniskowej 1400mm

    Ja dzisiaj zabrałem się trochę za trenowanie , niestety na maksymalnej ogniskowej jeszcze słabo mi wychodzi więc na razie odpuściłem. Na krótszych ćwiczę ustawienia manualne, jeszcze bardzo dużo ćwiczeń przede mną ino pogoda mi potrzebna.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN1432.JPG
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	3,46 MB
ID:	4809

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN1430.JPG
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	3,37 MB
ID:	4810

    A to foto z 2000mm , wykonałem ok 100 takich zdjęć i tylko to wyszło mi najostrzejsze
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN1448.JPG
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	3,23 MB
ID:	4811

    Wszystkie zdjęcia wykonane przez szybę w oknie.
    Ostatnio edytowane przez load6 ; 11-02-2018 o 20:25

  3. #43

    Domyślnie

    @load6
    Najwidoczniej na auto poszło
    Ściągłem sobie właśnie ten exif ale nie mogę sprawdzić twoich zdjęć. Pisze Error couldnt open exif file. Co robię nie tak?
    Ty zrobiłeś zdjęcie o wymirach 1200x900 a ja 4608x3456 czym to się różni?
    Ostatnio edytowane przez Obudzony ; 11-02-2018 o 20:58

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Obudzony Zobacz posta
    @load6
    Najwidoczniej na auto poszło
    Ściągłem sobie właśnie ten exif ale nie mogę sprawdzić twoich zdjęć. Pisze Error couldnt open exif file. Co robię nie tak?
    Ty zrobiłeś zdjęcie o wymirach 1200x900 a ja 4608x3456 czym to się różni?
    A bo Ty zapisujesz zdjęcie bezpośrednio z posta, aby pobrać w oryginale kliknij na zdjęcie , i dopiero prawym i "zapisz jako". Wtedy pobierze Ci się oryginał

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Obudzony Zobacz posta
    Bracie, jakość zdjęcia Fine czy Normal? Czym to się rózni? Co z rozmiarem zdjęcia? Czym większa rozdzielczość tym lepiej? Na jakiej ty robisz zdjęcia? Autofocus pojedyńczy czy ciągły?
    @Obudzony Jakość na fine - różni się kompresją stratną. Ta fine też jest jak dla mnie odrobinę zbyt mocna, ale lepszej nie ma Rozmiar jak największy. Co do AF to nie ma to znaczenia przy robieniu zdjęć w tym aparacie niestety, jedynie przy filmowaniu.

  6. #46
    Oszczędny w słowach Awatar jurek107
    Dołączył
    02 2018
    Miasto
    Zamość
    Posty
    16
    Wpisów
    1

    Domyślnie

    Ten aparat trzymali w ręku ,fotografowie zajmujący się fotografią na codzień, to ich praca, żaden z nich nie potrafi powiedzieć co jest nie tak,ale nie ulega wątpliwości ,że z tym aparatem coś się dzieje. Zdecydowałem że oddam p900 do serwisu, Na kartę pamięci zrzucam zdjęcia z naszego forum, oraz podobne w moim wykonaniu. Zobaczymy :/

  7. #47

    Domyślnie

    A nie prościej było poświęcić godzinkę na wykonanie serii sensownych zdjęć testowych?

  8. #48
    Oszczędny w słowach Awatar jurek107
    Dołączył
    02 2018
    Miasto
    Zamość
    Posty
    16
    Wpisów
    1

    Domyślnie

    Witam.Właśnie odebrałem p900 Coolpix z serwisu. Wymienili w nim LENS UNIT-B.
    Pozdrawiam

  9. #49
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2018
    Miasto
    Białystok
    Posty
    35

    Domyślnie

    Witam wszystkich jako nowy użytkownik.

    Postanowiłem się zarejestrować na forum, aby podzielić się moją opinią na temat P900.

    Testując Nikona P900 wykonałem ok. 800 zdjęć w różnej konfiguracji ustawień. Chciałem wydobyć jak najwięcej z jakości zdjęć, gdyż w pełnym rozmiarze nie były zadowalające. Czytałem dużo recenzji i opinii na temat tego sprzętu i każdy miał delikatne zastrzeżenia, co do wielkości matrycy i jakości robionych zdjęć. Jednakże żaden recenzent nie pokusił się o wykonanie zdjęć z różnymi ustawieniami aparatu. Wszyscy wyciągali aparaty z pudeł i zaczynali "cykać" fotki. Klucz do sukcesu tkwi w opcjach "filtr redukcji szumów" i "picture control", przy czym te ostatnie możemy edytować wg. własnych potrzeb.

    Po nierównej walce doszedłem w końcu do ustawień, które są na granicy równowagi między jakością a zaszumieniem z wyraźnym naciskiem na jakość i szczegółowość zdjęcia.

    Ustawienia:
    - rozmiar - maksymalny, czyli 16 Mpx
    - jakość zdjęcia - FINE
    - balans bieli - między AUTO1 i AUTO2 różnica jest tylko w barwach.
    *ostatnio testowałem też ręczny pomiar balansu bieli i okazało się, ze jest to jeszcze lepsza opcja.
    - pomiar światła - matrycowy
    - tryb pól AF - wybór ręczny, szeroki z ustawieniem na centrum kadru (Do samolotów na wys. przelotowej. Choć na codzień też używam tej opcji)
    - tryb AF - AF-S pojedyńczy
    - zoom cyfrowy - całkowicie wyłączony

    Ustawienia najważniejsze:
    - picture control - posiada możliwości wyboru: standard, neutralne, żywy i monochromatyczny. W każdą opcję można wejść i zobaczyć, jak w środku wyglądają ustawienia. Będąc w środku np. "neutralne" widzimy 3 suwaki: ostrość, kontrast i nasycenie. Najważniejszym suwakiem jest "ostrość". Domyślnie jest ustawiony na poziom 2. Ustawiając go na poziom 5 spowoduje wyostrzenie zdjęcia i wyodrębnienie szczegółów. Suwak "kontrast" można przestawić na poziom 4, a suwak "nasycenie" zostawić jako domyślne (poziom 3). Do modyfikacji i zapisu tych schematów służy opcja "Ind. Ust. picture control", dostępna w menu głównym. Wchodzimy w nią, wybieramy schemat, który chcemy zmodyfikować. Modyfikujemy i zapisujemy na jedną z dwóch dostępnych nazw: niestandardowe 1 i niestandardowe 2. Nazwy te można potem wybrać z listy dostępnych schematów w picture control.
    - filtr redukcji szumów - normalny, dlaczego? powyższe ustawienia ostrości sprawią, że szumy będą trochę bardziej widoczne. Jeżeli filtr ustawimy na NR-, wtedy zaszumienie zdjęcia będzie jeszcze większe. NR+ sprawi, że szczegóły, które pojawią się po wyostrzeniu zdjęcia zostaną zamazane przez algorytm odszumiający. Opcja "normalny" jest takim jakby kompromisem.

    Kto ma Nikona może potestować z powyższymi ustawieniami. Zróbcie kilka zdjęć w różnych ustawieniach i potem porównajcie je na komputerze.

    Różnica między poziomem ostrości 2 i 5
    * zdjęcie surowe, robione przez szybę w oknie. Fragmenty wycięte z pełnego rozmiaru zdjęcia.



    inne (po obróbce kolorystycznej w programie graficznym):





    Niestety autofocus P900 słabo sobie radzi z małymi obiektami przy maksymalnej ogniskowej. Szczególnie, kiedy te małe obiekty są w ruchu. Dużo zdjęć wychodzi nieostrych. Trzeba dobrze się przytulić do np. balustrady, wstrzymać oddech i starać się trzymać obiekt centralnie w kadrze. Poniżej kilka najlepszych moich zdjęć wykonanych do tej pory:


















    *zdjęcie wykonane jeszcze przed magicznym ustawieniami opisanymi wyżej. Ogniskowa ok. 300 mm.



    Wszystkie zdjęcia robione w trybie w pełni manualnym.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez QuCyk ; 20-03-2018 o 14:09

  10. #50

    Domyślnie

    @QuCyk
    Przyjacielu, super zdjęcia. Jakim programem graficznym obrabiasz zdjęcia księżyca?

Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pomysł na osłonę przeciwsłoneczną do Coolpix P900
    By Kevak in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 12-03-2018, 07:00
  2. Coolpix p900 - wielka niewiadoma
    By buli1967 in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-09-2015, 19:59
  3. Nikon D750: brak możliwości ustawienia FX
    By kastom in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-03-2015, 20:42
  4. Nikon Coolpix P6000 czy Nikon COOLPIX S710
    By kuchar504 in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 24-01-2009, 10:43
  5. Nikon d50- możliwości b&w
    By Watts in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 25-05-2006, 20:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •