Close

Strona 8 z 34 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 335
  1. #71

    Question Witam

    Nie wiem czy mogę się podłączyć pod ten temat, ale mam podobny problem...

    Mam D90, 50mm 1.8, 18-105, Lampę SB-900

    Za jakiś czas zamierzam przejść na pełną klatkę i tu jest problem. Na co wydać pieniądze?

    Na D700 czy na Nikkor 24-70?? Gdybym miała możliwość najchętniej kupiłabym to i to, ale wiadomo... z braku funduszy muszę coś wybrać... Z jednej strony wolałabym najpierw zakupić obiektywy, ale z drugiej strony ktoś mi powiedział, że może lepiej kupić body... i zaczęłam wątpić... Jeśli macie ochotę to pomóżcie

    Pozdrawiam.

  2. #72

    Domyślnie

    Napiszę krótko: na twoim miejscu kupiłbym jednak D700. Na dodatek robi się teraz dobry moment na taki zakup, bo D800 już na horyzoncie. Powodzenia

  3. #73

    Domyślnie

    Zauważ ze kupując D700 zostaniesz z jednym szkłem - stałką 50/1.8 bo 18-105 jest pod cropka. Moze byc kiepsko z jedna ogniskową zważywszy ze masz taki ultrazoom jak 18-105.
    Ostatnio edytowane przez pastwisko ; 09-02-2012 o 00:41
    Völkchlor

  4. #74

    Domyślnie

    Poczekać trochę, aż jeszcze stanieje bardziej D700 i go kupić wówczas. Najlepiej tak ze dwa tygodnie po wejściu do sklepów D800. Obiektywy się dokupi, można się posiłwać rozwiązaniami przejściowymi itd. Ale korpus kupić najtrudniej. I od razu masz możliwość wykonywania świetnych zdjęć z 50-ką. Co tam, bez zooma też zrobisz super zdjęcia. A na jakąś super potrzebę i okazję typu wyjazd, zawsze coś się da skombinować. Łatwiej obiektyw niż korpus. Choćby pożyczyć kasę, kupić używany, porobić zdjęcia i odsprzedać. Na pewno łatwiej tak, niż szukać pełnej klatki potem. Nie wiadomo kiedy.

  5. #75

    Domyślnie Bardzo dziękuję za pomoc

    No właśnie mój mąż stwierdził, że lepiej korpus niż obiektyw, a nawet jakby co mogę wciąż używać D90. Tak bardzo chciałoby się mieć wszystko naraz no, ale niestety... trzeba poczekać

    Dziękuję bardzo

  6. #76

    Domyślnie

    Pastwisko, masz rację to jest obiektyw pod DX, choć na upartego i nim można sie posługiwać w parze z D700. Poza tym, gdyby koleżanka zdecydowała się teraz na zakup obiektywu 20-70mm zamiast D700, 18-105 pewno też by niezbyt przydatny był. Moim zdaniem, nawet wyłącznie w parze z 50mm nie będzie źle - od czego "zoom nożny". Sam to często przerabiam. Da się z tym żyć.

    Tak, jak napisał Mosad, odczekaj troszkę i kup D700 - to dobry moment na taki ruch.

  7. #77

    Domyślnie :)

    Dziękuję kupno d700 postanowione a nożny zoom mi nie przeszkadza bo właściwie często korzystam z tej opcji a orientujecie się gdzie można go kupić z dowozem za granicę?? Firma, z której zawsze korzystałam niestety nie ma d700 w ofercie

  8. #78
    shaolin1
    Gość

    Domyślnie

    a_agnieszka, a po co chcesz kupować z dowozem za granicę? Bezsens moim skromnym zdaniem...
    Ja kupiłem w UK chociaż w Polsce może bym dostał sprzęt czasem taniej. No ale na co mi zabawa? Łatwiejsze reklamowanie i inne sprawy, poza tym polski serwis to jest po prostu żart a nie serwis.
    Jeśli mieszkasz dłużej poza granicami i masz zamiar zostać to doradzam kupić w danym kraju, no chyba że wracasz "za chwilę" do Polski to wtedy najlepiej w Polsce (i też w swoich okolicach) żeby się nie bujać z tym wszystkim...

    Eh... widze że się wszyscy pchają w FX, chyba taka moda naszła teraz, ale każdy zapomina że do FX trzeba lepszych (= droższych) szkieł. Aż taki dobrobyt w Polsce zapanował czy wszyscy dotacje z Unii ciągną? ;>
    [Sorry za OT w ostatnim paragrafie -> to się wytnie ]

  9. #79

    Domyślnie

    czasami alternatywą dla 24-70 jest 35-70. Jak się dobrze trafi to taką alternatywą z pięć razy tańszą, a pomijając pracę pod słońce wcale nie gorszą, więc może d700 i poszukaj do niego 35-70 2.8D

  10. #80

    Domyślnie

    Ja kupiłbym dobre szkło, z dobrym szkłem nawet dziadek D100 na niskich iso daje rewelacyjny obrazek.
    Sam mam 24-70 i jest to świetny obiektyw, który świetnie radzi sobie także na cropie, z pewnością to szkło wraz z D90 stworzy dobrany duet (niestety praktyczny brak szerokiego kąta), ale zestaw z pewnością bardziej uniwersalny niż D700 tylko z 50mm. Jak już kupisz 24-70 sprzedaj sobie sobie 18-105 i po prostu zacznij składać pieniądze na zmianę puszki.
    Ewentualną alternatywą dla powyższego może być kupno 35-70 2.8 wraz z D700.
    W dzisiejszych czasach ludzie często zapominają, że najważniejsze jest szkło, a później dopiero body. Poza tym szkła dużo wolniej tracą na wartości i dobre szkło zostaje na lata, a korpus zazwyczaj wystarcza na mniej więcej 3 lata.
    Ostatnio edytowane przez haradrimm ; 09-02-2012 o 21:32
    D700 + MB-D10 | D100 + MB-D100 | FM2 | N 24-70 2.8 | N 50 1.4 | N 55 2.8 | N 70-200 2.8 | SB-800

Strona 8 z 34 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •