Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42
  1. #1

    Domyślnie Zgoda na wykorzystanie zdjęć/filmu ślubnego

    Witam

    Mam pytanie:

    Co robicie kiedy Para Młoda NIE chce wyrazić zgody na wykorzystanie zdjęć w celach marketingowych i do promocji fotografa?

    Czy podnosicie wtedy cenę, czy też rezygnujecie ze lecenia?

    Zrozumiałe jest, że tylko głównie dzięki portfolio zdobywa się zlecenia w tej branży [pomijam przypadki z polecenia itp.]
    I prawie każdy klient chce zobaczyć przykłady realizacji, choć sam najchętniej chciałby zachować prywatność.

    [Rady typu, chcesz portfolio to rób za darmo, lub zatrudnij parę modeli - darujcie]

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Brassai Zobacz posta
    Mam pytanie:

    Co robicie kiedy Para Młoda NIE chce wyrazić zgody na wykorzystanie zdjęć w celach marketingowych i do promocji fotografa?

    Czy podnosicie wtedy cenę, czy też rezygnujecie ze lecenia?
    Przeczytaj co właśnie napisałeś, potem jeszcze raz, następnie puknij się w czoło.
    FF (Fuji + Fuji)

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Przeczytaj co właśnie napisałeś, potem jeszcze raz, następnie puknij się w czoło.
    Sam się puknij

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Brassai Zobacz posta
    Co robicie kiedy Para Młoda NIE chce wyrazić zgody na wykorzystanie zdjęć w celach marketingowych i do promocji fotografa?
    Nie wykorzystuję tych zdjęć w celach marketingowych i do własnej promocji. To wszystko.
    ;]

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Nie wykorzystuję tych zdjęć w celach marketingowych i do własnej promocji. To wszystko.
    Hmm chyba nie do końca się rozumiemy.
    Nie chodzi o to, co robicie po fakcie, tylko przed podpisaniem umowy, czy bierzecie takie zlecenie, czy nie?

    Oczywiście W sytuacji, kiedy fotograf ma pozycję i nie potrzebuje już budować folio, łatwo mu jest zrezygnować z wykorzystania nowego materiału i bierze wszystko.
    Ale kiedy fotograf ciągle buduje swoją markę i potrzebuje o sobie przypominać,
    to takie zlecenia trochę nie mają sensu, kiedy nie dają mu praw do wykorzystania portfolio.
    Szczególnie, że klienci zawsze chcą oglądać przykłady realizacji.
    Więc pomyślałem racjonalnie, że jeśli nie mogę dostać zgody, to taka usługa powinna być droższa. Coś za coś.

    To tak jak np. u operatora telefonów dostaję spory rabat za zgody marketingowe (na których operator pewnie zarabia)
    Zgody mogę wycofać, ale wtedy stracę rabat.
    Ostatnio edytowane przez Brassai ; 11-04-2018 o 23:26

  6. #6

    Domyślnie

    Napiszę krótko. Gdybym był klientem, został byś wyśmiany za takie pomysły i poszedłbym do konkurencji. A porównanie do operatorów nie trafione, bo oni mają pozycję na rynku i miliony klientów i sobie mogą na to pozwolić.
    A z drugiej strony jeśli para jest urodziwa i zdjęcia wyjdą przyzwoicie, możesz zrobić kilka wydruków i pokazywać na spotkaniach, bez udostępniania w miejscach publicznych.

  7. #7

    Domyślnie

    A jak Ci klient zareaguje jak powiesz, ze za usługę X albo X+y

    Weź próbuj. "Najwyżej" stracisz zlecenie. Jak podpadniesz to stracisz też przez negatywy dla znajomych tych co Cię odrzucili.

  8. #8

    Domyślnie

    Albo jeszcze inaczej - po prostu zabierasz się na to ze złej strony.

    Cenę standardową ustal jakby zgody nie dawali.

    Jak dadzą, to daj im zniżkę, albo prezent (ale bez zachęcania tym wcześniej. Zaowocuje w poleceniach.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Brassai Zobacz posta
    to takie zlecenia trochę nie mają sensu, kiedy nie dają mu praw do wykorzystania portfolio.
    Mylisz pojęcia.
    Portfolio masz ze wszystkich prac, które wykonałeś jako autor. Czym innym są działania marketingowe.
    Jak już ktoś zauważył - nie masz zgody na publiczną prezentację a sesja jest bardzo udana - robisz odbitki i prezentujesz na spotkaniach.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  10. #10

    Domyślnie

    Tylko, że w tym wypadku chodzi o film.

    A czy nie wydaje się wam to trochę paradoksalne, że ludzie zwykle chcą zachować prywatność, ale każdy przy wyborze fotografa chce oglądać realizacje i to jak najwięcej?

    Żeby doszło do spotkania ludzie chcą najpierw zobaczyć w sieci.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Albo jeszcze inaczej - po prostu zabierasz się na to ze złej strony.

    Cenę standardową ustal jakby zgody nie dawali.

    Jak dadzą, to daj im zniżkę, albo prezent (ale bez zachęcania tym wcześniej. Zaowocuje w poleceniach.
    No tak byłoby najlepiej, i od teraz tak będę robił. Ale tu nie pomyślałem wcześniej.
    I odpisałem, że bez zgody ok., ale usługa będzie troszkę droższa. I że te zgody są dla nas bardzo ważne w branży.
    Chyba już nie odpisze klient, i stracę to zlecenie.
    Trudno, i tak było tanie, bo chcieli wszystko po taniości, bez przygotowań, bez teledysku, żeby wyszło jak najtaniej.
    Nie wiem jak wyglądali, ale zawsze chciałbym mieć na wszelki wypadek takie zgody.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez jalk Zobacz posta
    Napiszę krótko. Gdybym był klientem, został byś wyśmiany za takie pomysły i poszedłbym do konkurencji. A porównanie do operatorów nie trafione, bo oni mają pozycję na rynku i miliony klientów i sobie mogą na to pozwolić.
    A z drugiej strony jeśli para jest urodziwa i zdjęcia wyjdą przyzwoicie, możesz zrobić kilka wydruków i pokazywać na spotkaniach, bez udostępniania w miejscach publicznych.
    Hmm, ale ty chyba nie masz pojęcia o branży. Druga rzecz, to nie robię czegoś, co mi nie odpowiada.
    Ostatnio edytowane przez Brassai ; 12-04-2018 o 11:04

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zgoda na publikację zdjęć
    By Teekno in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-11-2016, 21:42
  2. Zgoda na wykorzystanie zdjęć
    By gryson in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-12-2012, 16:34
  3. Zgoda na publikację zdjęć
    By rafal1980 in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-08-2012, 00:30
  4. Zgoda na wykorzystanie wizerunku
    By Empire in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-11-2010, 15:58
  5. Kamerun wymusił zdjęcia do swego filmu ślubnego
    By bialogardzianin in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 27-06-2010, 21:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •