Close

Strona 16 z 18 PierwszyPierwszy ... 61415161718 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 176
  1. #151

    Domyślnie

    Jacku, dzięki za organizację pleneru i czekamy na następny
    Dziękuję modelkom, wizażystkom za pracę i cierpliwość.
    Wszystkim uczestnikom dziękuję za świetną atmosferę i miło spędzony czas i do zobaczenia

  2. #152

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim uczestnikom, modelkom i wizażystkom, Jacku Tobie oczywiście też, organizacja perfekcyjna, plener jak zwykle super, proszę mnie zapisać na następny
    Wojtek

  3. #153

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za plener, szczególnie organizatorowi i modelkom. Do zobaczenia następnym razem.

  4. #154

    Domyślnie

    Jacku, dzięki za świetną imprezę. Organizacja pierwsza klasa, odjechane modelki... czego chcieć więcej?

  5. #155

    Domyślnie

    Jacku - organizacja bardzo dobra - także bardzo dziękuję.
    ALE !!!!
    Napiszę tutaj trochę bardziej dosłownie bo cały czas mam w pamięci nasz rozmowę podczas pleneru.
    Podpisujemy jako fotografujący zobowiązania do oddania zdjęć, do konsultacji z modelkami czy daną fotę można publikować itd. itp. OK.
    Uważam jednak ze modelki w takim razie powinny podpisywać zgodę na pozowanie także przy poza standardowych pomysłach.
    Wiem że to jest ciężkie do zdefiniowania ale myślę że wspólnie bylibyśmy tutaj na forum coś wymyślić.
    Dzięki choćby takiemu zapisowi jest argument który można w razie czego przedstawić modelce. Jest karta przetargowa że tak powiem.
    Teraz sytuacja wygląda tak że modelki przyjeżdżają na plener i w niektórych sytuacjach zaczynają dyktować czego nie zrobią. Nie pisze tu o wychodzenie poza zakres na który się zgodziły(ubraniowa/nagość) ale efekt jest taki że poruszamy się w klimatach pewnego standardu.
    Proszę mnie źle nie zrozumieć, w ramach standardu można zrobić ciekawsze i mniej ciekawe zdjęcia ale po prostu mnie to nie interesuje. Chciałbym wyjechać z pleneru z 3 udanymi zdjęciami i to mi wystarczy do zaliczenia pleneru jako udanego. Te zdjęcia nie muszą podobać się modelkom. Te zdjęcia muszą podobać się mnie bo robię je dla siebie i niestety ponoszę realne koszty przy takim wyjeździe.
    Pierwszy raz wracam do domu bez ani jednego ujęcia które gdzieś tam w głowie wymyśliłem sobie przed plenerem. Modelka ma za zadanie pozować i pomóc fotografowi w realizacji jego pomysłu. Nikt chyba nie żądał aby pozowały w niebezpiecznych sytuacjach, czy w sposób urągajacy ich godności. Niestety wychodzenie poza standard wymaga trochę więcej kreatywności w pozowaniu niż te 20 czy 30 póz które zamiennie stosują dziewczyny. Dlatego uważam że pod tym względem dziewczyny w znakomitej większości traktują plener na "odwal się".

    Szczerze mówiąc czuję się zwolniony z wysyłania zdjęć modelkom, ale jeżeli coś znajdę dla mnie względnie ciekawego wyśle do akceptacji - tego nie pominę

  6. #156
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Napiszę tutaj trochę bardziej dosłownie bo cały czas mam w pamięci nasz rozmowę podczas pleneru.

    Uważam jednak ze modelki w takim razie powinny podpisywać zgodę na pozowanie także przy poza standardowych pomysłach.
    Wiem że to jest ciężkie do zdefiniowania ale myślę że wspólnie bylibyśmy tutaj na forum coś wymyślić.
    Dzięki choćby takiemu zapisowi jest argument który można w razie czego przedstawić modelce. Jest karta przetargowa że tak powiem.
    Teraz sytuacja wygląda tak że modelki przyjeżdżają na plener i w niektórych sytuacjach zaczynają dyktować czego nie zrobią. Nie pisze tu o wychodzenie poza zakres na który się zgodziły(ubraniowa/nagość) ale efekt jest taki że poruszamy się w klimatach pewnego standardu.
    Proszę mnie źle nie zrozumieć, w ramach standardu można zrobić ciekawsze i mniej ciekawe zdjęcia ale po prostu mnie to nie interesuje.
    Te zdjęcia nie muszą podobać się modelkom. Te zdjęcia muszą podobać się mnie bo robię je dla siebie
    .. Modelka ma za zadanie pozować i pomóc fotografowi w realizacji jego pomysłu.
    ...Niestety wychodzenie poza standard wymaga trochę więcej kreatywności w pozowaniu niż te 20 czy 30 póz które zamiennie stosują dziewczyny. Dlatego uważam że pod tym względem dziewczyny w znakomitej większości traktują plener na "odwal się"..
    Użyłeś słowa "standard" i się tego uczepię, bo to sedno sprawy. Wcielę się w adwokata modelek, po jak przyznam ci we wszystkim racje to to nie jest dyskusja
    Chyba jednak należy złożyć, że jeśli się nie powie dziewczynom o czymś "nadto" to one nie będą na to gotowe.
    Standard dziś wyznacza to co wrzucają fotografowie i modelki na FB i MM i są to zdjęcia beauty, glamour. Owszem, są nisze, ale ..
    Ja generalnie wybieram modelki atrakcyjne wizualnie. One są fotografowane właśnie jako beauty.
    Miewam potrzeby czasami inne niż nasz plener. Właśnie 10 czerwca - zajęcia z aktu na kursie, prowadzonym przez uczelnie. Uczelnia płaci za akty mało (630 brutto, czyli minus podatek i minus dojazd). Kto się zgłosił? Ja na swój prywatny użytek określam je jako ryczące trzydziestki. Najczęściej są właśnie lekko po 30, są albo chude, albo odwrotnie - tęgie, mają często obwisły biust (albo są płaskie), często mają sporo rozległych tatuaży. W ich portfoliach jest sporo właśnie takich "odjechanych" zdjęć, jakie byś pewnie chciał robić. Ale to sa modelki dla Ciebie albo dla mackarona. Nie sądzę, by pozostałych 22 uczestników preferowało takie dziewczyny. Nie o akt tu teraz tylko chodzi, ale o zdjęcia z .. nie wiem jak to określić. Happeningów, performance.
    Myslę też, że to co mówiłeś na wcześniejszych plenerach o tym, że wszyscy mają podobne zdjęcia (no bo foci się w grupie). Chciałbyś mieć inne. Jeśli zrobisz happening to zrobisz go też innym fotografom z grupy.
    Myslę, że fotografię jaką chcesz uprawiac musisz robić jednak indywidualnie. I wtedy tez nie masz problemu z modelkami - przeglądasz ich pf i widzisz czy one do tej pory robiły beauty czy robią "wszystko".
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 29-05-2018 o 17:37

  7. #157

    Domyślnie

    Uciekasz...
    Wiesz doskonale że da radę dogadać się że w grupach są też "walnięci" co chcą czegoś innego niż standard.

  8. #158

    Domyślnie

    fafniak:

    Jacek ma trochę racji - myślę że niejedna znudzona "niedzielna" modelka z aspiracjami chciałaby zaszaleć w wolnym czasie i mogłaby nawet Cię zaskoczyć... Nie znaczy to jednak, że nie warto pytać modelek bywających na plenerach.

  9. #159

    Domyślnie

    Ale czy my pisze,y na pewno o tym samym problemie?
    Ja nie neguję tego co napisał Jacek. Ale nie trzeba wybierać modelek które wchodzą tylko w standardy.
    Jeżeli jednak tak to Jacek właśnie powiedział mi (a z rozmów wiem że nie tylko mi) albo akceptujesz niunie i nic więcej albo spadaj.

  10. #160

    Domyślnie

    Ja również chciałbym podziękować za plener Jackowi oraz wszystkim ich uczestnikom razem i każdemu z osobna.

    To mój dopiero drugi plener, gdzie na pierwszym fotografowałem spontanicznie 'wszystko co się rusza i na drzewo nie ucieka', teraz miało być inaczej

    Cieszę się, że mogłem poznać kilka forumowych legend, posłuchać opowieści weteranów i spojrzeć trochę innym okiem na fotografię.

    Mam nadzieję, że do zobaczenia kiedyś.

Strona 16 z 18 PierwszyPierwszy ... 61415161718 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Plener modelkowy - ach te oczy
    By wlopis in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-05-2008, 20:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •