Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

    Domyślnie

    Wszelkiego rodzaju interpolacje nie zawsze rozwiązują sytuację. Np. konkursy często są obwarowane minimalną rozdzielczością i zakazem interpolacji obrazu (czasem to np. 6mpix, ale częściej dziś to 8 mpix czy 10 mpix). Często także klient oczekuje zdjęć o jakiejś minimalnej rozdzielczości.
    Do własnych potrzeb można oczywiście samemu ustalać granicę jakości jaka nas zadowala. Wg mnie takie minimum bezpieczeństwa w D4 to crop 1.2 - to ok. 11mpix. Nawet jeśli będziemy zmuszeni do lekiego cropa - np. prostowanie horyzontu, to nadal pozostanie nie mniej niż 8-10mpix - czyli rozdzielczość, która w przypadku "ostrego" zdjęcia powinna wystarczyć do wykonania dobrze wyglądającej odbitki czy publikację nawet sporego formatu. Crop DX z d4 to tylko 7mpix - po lekkiej korekcie kadru pozostanie pewnie z 5mpix. To trochę mało.
    Co do różnic w obrazku D3x i d4, to w dobrym świetle, moim faworytem jest zdecydowanie d3x - tak za sprawą rozdzielczości, jak i tonalności, DR i sposobu renderowania kolorów.
    Zdecydowanie bardziej podoba mi się sposób obrazowania aparatów nie reporterskich nikona - widzę różnicę w obrazku z d2x, d3x, d800 vs d300, d700,d3,d3s czy d4 (choć z dych ostatnich D4 wypada najlepiej - o d4s niewiele mogę powiedzieć). Nie twierdzę oczywiście że z tych reporterskich obrazek jest zły, tylko że ja wolę pracować z tym z pierwszej grupy
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  2. #22

    Domyślnie

    Sliczne dzieki
    Witam Irek
    D5 500/4VR TC 1.4 1.7 2.0

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shaolin Zobacz posta
    Crop z D800 zniszczy te dwa aparaty we wszystkim oprocz wysokiego ISO (chyba, ze zmniejszymy obrazki do jednego rozmiaru, np. 30x20px alb0 0.3x0.2cm).
    Przepraszam, ale powtarzasz bajki zasłyszane/przeczytane. Rożnica jest, ale na pewno nie niszcząca )), a obrazek zdecydowanie wolę z D3x niż z D800. Zaznaczam, że mam te dwa body na stanie

  4. #24
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Michal gdzies Ty byl jak Cie nie bylo?

    Ok, moze troche poplynalem uzywajac slowa zniszczyl (lepsze bylo by 'wygral') ale ja jednak wole obrazek z D800 wiec z tymi bajkami bym nie przesadzal

  5. #25

    Domyślnie


    U mnie d800 wygrał wysokim iso, autofokusem i gabarytami. Zdecydowanie nie chodziło o obrazek.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •