Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Smile Statyw fotopro MGA-584

    Witam wszystkich forumowiczów
    Jestem tu nowy
    mam mały problem z wyborem statywu do nikona, myślałem nad statywem fotopro MGA-584.
    co sądzicie o tym modelu??
    z góry dziękuje za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Do jakiego Nikona? Z jakim szkłem? Slik pro 330dx. Niedawno kupiłem. Mała kasa i dobra jakość.
    D5100, 18-55 mm f/3.5-5.6G VR, 35 mm f/1.8G, 50 mm f/1.8G, 55-300 mm f/4.5-5.6G ED VR, SLIK pro 330DX

  3. #3

    Domyślnie

    Mam MGA-684 i nie mogę powiedzieć złego słowa. Jest stabilny, bez problemów wytrzymuje ciężar 10 kg.

    Podobne nogi ma również Triopo, ale 5-cio sekcyjne i po złożeniu jest mniejszy:
    Triopo MT-3228X8C

    Natomiast nie polecam głowic kulowych Triopo czy Fotopro. Bardzo źle rozwiązane "blokowanie" płytki szybko złączki, przez co trzeba całkowicie rozkręcić śrubę, aby zdjąć ją górą. Grozi to upadkiem sprzętu, szczególnie przy zakładaniu, jeśli nie będzie się dokładnie patrzyło na płytkę, czy została już złapana czy nie.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #4

    Domyślnie

    @GonzoG, ale tylko takie rozwiązanie (mocowanie płytek złączki) pozwala na zastosowanie dłuższej płytki aby prawidłowo wyważyć zestaw na statywie (dotyczy to głównie długich szkieł). Jeszcze nigdy sprzęt mi nie upadł, a zapinam i wypinam go w terenie prawie każdego dnia. Dzięki takiemu rozwiązaniu mam pewność, że jak "dokręcę" to na pewno się nie wypnie. Osobiście polecam głowice kulowe Triopo. B-2 mam już dobre trzy lata i nic jej nie dolega. Jak zwykle wszystko sprowadza się do tego co, komu i do czego... .

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ark Zobacz posta
    @GonzoG, ale tylko takie rozwiązanie (mocowanie płytek złączki) pozwala na zastosowanie dłuższej płytki aby prawidłowo wyważyć zestaw na statywie (dotyczy to głównie długich szkieł). Jeszcze nigdy sprzęt mi nie upadł, a zapinam i wypinam go w terenie prawie każdego dnia. Dzięki takiemu rozwiązaniu mam pewność, że jak "dokręcę" to na pewno się nie wypnie. Osobiście polecam głowice kulowe Triopo. B-2 mam już dobre trzy lata i nic jej nie dolega. Jak zwykle wszystko sprowadza się do tego co, komu i do czego... .
    Tu nie chodzi o samo mocowanie, a o rozwiązanie ze śrubami blokującymi. Są na tyle długie, że aby wysunąć (o ile w ogóle się da) płytkę, to trzeba całkowicie rozkręcić i płytka może wyjść górą.

    W głowicach Freepower zastosowano bolec, który zwalniasz przyciskiem z boku. Gwarantuje to, że płytka się nie wysunie, nawet jak jest nie dokręcona, można ją bardzo łatwo wsunąć bez patrzenia, bo prowadnice są głębsze.

    Triopo ma podobne rozwiązanie z bolcem blokującym, ale za to używa zwykły śrub do dokręcenia płytki do aparatu i trzeba dodatkowych narzędzi aby je dobrze przykręcić.

    W tych od Fotopro (chyba samo założenie sunięcie płytki, szczególnie gdy przypięta jest do zestawu z 70-200/2.8 jest o wiele trudniejsze i trzeba bacznie zwracać uwagę czy weszła prawidłowo.
    O ile przy statywie, ma się 2 ręce do dyspozycji i jedną można trzymać aparat, a drugą dokręcać, to gdy używa się jako monopodu, to nie jest to bezpieczne.

    Poza tym już nie raz zdarzyło ni się, że do odkręcenia płytki w FPH-62Q trzeba było użyć kombinerek, bo śruba jest stosunkowo mała i pokryta miękką i dość śliską gumą.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •