Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11

    Domyślnie

    Co masz na myśli pisząc "nie zaistnieją"?

  2. #12

    Domyślnie

    Nie zrobią wrażenia. Będą mało wyraziste.
    sprzęt: fotografuję sercem

  3. #13

    Domyślnie

    Generalnie najwyższy kontrast i czystość barw uzyskujemy na papierach błyszczących i na papierach półmatowych za cholerę nie uzyskamy takiego kopa. Uwaga nie dotyczy papieru metallic, który wprawdzie jest błyszczący, ale biel jest bardzo poszarzała od metalicznego dodatku w podłożu papieru.

    Papiery półmatowe - o nieregularnej strukturze granulacji Lustre (zwany matowym) i z regularną granulacją Silk (zwany matem jedwabistym) z uwagi na rozpraszanie padającego na ich powierzchnię światła są wizualnie mniej kontrastowe. Natomiast w praktyce wszystko zależy od warunków obserwacji - papier błyszczący oglądany w otoczeniu, w którym źródła światła będą odbijać się w nim jak w lusterku nie sprawdzi się tak dobrze, jak papiery półmatowe - jeśli jednak stworzymy odpowiednie warunki ekspozycji, to będzie miał wizualnie większego kopa niż półmaty.

    Kolejna sprawa to kwestie gustu, odciski palców itd. Ja np. ogólnie serdecznie nienawidzę Silka i preferuje Lustre, acz np. Silk przypomina mi stare fotografie i charakterem bardziej pasuje do vintage'owej stylizacji. Podobnie przeważnie nie trawię efektu na papierach metalizowanych, natomiast uważam go za przydatny gdy na zdjęciach chcemy pokazać efekt metalicznej opalizacji - np. karoseria samochodu, metalowe przedmioty, biżuteria itp. - innymi słowy charakter podłoża można wykorzystać kreatywnie by podkreślić na zdjęciach konkretny efekt.

    Za najbardziej uniwersalne podłoże uważam jednak Lustre (mat, półmat).

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez igorrro Zobacz posta
    Jutro po raz pierwszy wybieram się podrukować moje zdjęcia z D90
    doradźcie:
    na jakim papierze lepiej prezentują się fotki?
    matowym czy połysk?

    z tego co wiem drukują tam na FujiColor Crystal Archive
    nie żebym się czepiał, ale zdjęć się nie drukuje a wywołuje. Przynajmniej na papierze fotograficznym który podałeś, Druk zdjęć jest na dużych formatach

    co do wyboru- jak kto woli, mat- się nie palcuje
    błysk- lepiej wygląda

    ogólnie najlepiej to dobry papier jedwab- tyle że czasem jest kijowy i wygląda prawie jak mat- tyle w temacie
    Uczę się... Dobry sprzęt, kijowe umiejętności

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jędrula Zobacz posta
    Nie zrobią wrażenia. Będą mało wyraziste.
    Kwestia gustu. Ja swoim klientom daję wybór, albo mat jedwabisty, albo błysk. W większości wybierają mat.

  6. #16

    Domyślnie

    Sprawdz mat-jedwabisty, juz jako trzeci polecam
    Na sciane jak i do macania swietny.
    http://pjolo.blogspot.com/ "Albo mieć, albo być"

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paparazzi89 Zobacz posta
    nie żebym się czepiał, ale ...Druk zdjęć jest na dużych formatach
    a to ciekawie prawisz, ja drukuję od 10x15 z pełnym sukcesem

    żeby nie było off to dodam iż od lat przejadły mi się błyszczące i niezależnie od formatu tylko luster i jedwab ( półmaty ), mat - tego nie spotkałem w zwykłym labie to mat- czyli bez połysku, a toi co mylnie nazywają matem w niektórych fotopunktach to właśnie luster lub jedwab.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •