Close

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 68
  1. #51
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No niestety nie ma reguły zwłaszcza że budowa tych obiektywów nie jest jakoś wybitnie pancerna i łatwo przy intensywnym użytkowaniu zajechać sprzęt.

  2. #52

    Domyślnie

    Polecam sprawdzenie przed zakupem jeśli to ma być używka. I polecam zakup tych nowszych modeli z czarnymi napisami na złotym pasku. Te ze złotym napisem są starsze. Technicznie się niczym nie różnią.

  3. #53

  4. #54

    Domyślnie

    Jak wyglada porównanie Tamrona 28-75mm do Sigmy 24-70 EX DG MACRO czy wersji HSM ? Mialem tego pierwszego i z d600 nie polubily sie za barzo, AF bardzo loteryjny, niezbyt ostry od 2.8 szczegolnie przy dluzszych ogniskowych.
    D610 | N 35mm f2 | N 24-120mm f4 | T 100-400mm f4.5-6.3

  5. #55

    Domyślnie

    Sigma to podobny "półśrodek"- niezbyt pewna, niezbyt ostra, rozrzut egzemplarzy... Jeśli już zmieniać to na T lub N.

  6. #56
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Sigma 24-70 jest słabiutka, miałem okazję sprawdzić przed zakupem tamrona 24-70, tamton 28-75 ten z silnikiem mi pasuje, a miałem stary na śrubokręt to uważałem że jest bardzo słaby, możliwe w tym przypadku to kwestia trafionej sztuki, w sigmie patrząc na testy potwierdza się że jest słaba, nawet nowa 24-70 art szału nie robi w porównaniu do najnowszego tamrona.

  7. #57

    Domyślnie

    Macałem jedną sztukę kilka dni temu. Niestety na 2.8 mydło straszne. Na wszystkich ogniskowych. Przy 4 było tak jak być powinno. Mam kolejny egzemplarz w domu ale nie mam puszki leży razem z T70-200 w serwisie. Zmian mi się zachciało i same problemy

  8. #58

    Domyślnie

    Co do wersji 28-75, to widzę, że zdania są podzielone. Gdzieś mi przemknęło nawet, że właśnie starsza wersja jest lepsza. Aktualnie używam starszej na DX i złego słowa nie powiem.
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  9. #59

    Domyślnie

    Z Tamronami tak jest... Ja miałem taką sobie wersję z silnikiem, a teraz mam bardzo dobrą na śrubokręt. Nie ma reguły

  10. #60
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Ja miałem b.dobry drugi egz 28-75 (postanowiłem się niż zrażać, że pierwszy jaki miałem poszedł do serwisu) i po 3 latach stał się on ... kiepskim egz 28-75. Sam z siebie. Bardzo mało używany.
    Przesuwają się w nim soczewki i w efekcie daje to inną ostrość z lewej i prawej strony kadru Na DX to może i tego nie widać za bardzo, ale jak kupiłem D700 to ... masakra.
    Nie zapomnę jak mi serwis odesłał obiektyw pisząc, że spełnia normy, przetestowano go na ... D90. Ja miałem D700. Wk ... się, zrobiłem awanturę i mi dano inny obiektyw - dobry. Przez jakiś czas dobry.
    Tamronowi dałem w zeszłym roku kolejną szansę kupując jego 24-70. Podobno jest mechanicznie solidniejszy ( w środku). Zobaczymy po czasie. Nie używam go, więc szybko tego nie stwierdzę.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Standard
    By Locter in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-01-2021, 15:31
  2. [ Krajobraz ] Standard w BW
    By jacek dr in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-05-2014, 17:36
  3. standard www?
    By slasib in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-10-2011, 12:19
  4. [ Krajobraz ] standard
    By Celeborn in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-05-2010, 11:32
  5. ..standard f1.4 ??
    By Zdzislaw Waciak in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-04-2006, 21:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •