Close

Strona 328 z 357 PierwszyPierwszy ... 228278318326327328329330338 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 271 do 3 280 z 3570
  1. #3271

    Domyślnie

    Miałem podobny przypadek. Najpierw obiektywy ostrzyły bez regulacji, po powrocie z serwisu ciężko było się zmieścić w skali korekty aparatu.
    Wysłali do mnie ankietę w której napisałem co boli mój aparat. Zadzwonili wciskając standardowa gatkę że regulacja jest robiona wedle wzorca Nikona i wszystko musi być dobrze.
    Zmiękli po słowach że to nie jedyne moje body i np. na D610 AF trafia w punkt na tych samych obiektywach Nikona. Kazali wysłać ponownie.
    Nie wysłałem ponieważ sprzęt był potrzebny do pracy a Nikon się nie spieszy. Znalazłem prywatną firmę i wyregulowali poprawnie. Z wysyłką kurierską wyrobili się w 3 dni!

  2. #3272
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    To szło normalną drogą, czy jako serwis NPS?
    Jestem ciekaw czy sprzet w ramach NPS traktują tak samo, czyli niezadowalająco, że użyję eufemizmu. Czy z NPS starają się nie wypuszczać baboli.
    Masz tyle sprzętu, że może jesteś w NPS.

  3. #3273

    Domyślnie

    Niestety nie jestem, ale dzwoniłem do nich i mówiłem że zależy mi na czasie bo sprzęt pracuje. Termin naprawy przyspieszyli.
    Muszę jeszcze dodać że nie zawsze z serwisem Nikona jest tak źle. Wykonałem wiele napraw z których byłem zadowolony.
    Biorąc pod uwagę że dzwonią i próbują załatwić sprawę to jednak obsługa też się poprawiła. Kilka lat temu dodzwonić się do nich to jak wygrać w totka.

  4. #3274

    Domyślnie

    A co to za firma w której regulowales?

  5. #3275

    Domyślnie

    Jakaś dziwna sprawa z tą kalibracją. Rano tuż przed rozmową z Nikonem zacząłem rozpinać sprzęt i wyjąłem baterię. Coś jednak mnie podkusiło aby zrobić jeszcze jeden test i wpiąłem wszystko z powrotem. No i nagle zaskoczyło. Nie mogłem uwierzyć o co chodzi. Rozpiąłem ponownie i ponownie i ponownie i za każdym razem śmiga dobrze. Co prawda Nikkor 50 z -3 ostrzy w punkt na +15 a Tamron z -8 na +10. Za cholerę nie kumam tego. Jakaś zawiecha kalibratora czy co. Ale i tak zmiana punktów kalibracji oznacza że po wymianie migawki zmienia się położenie bebechów odpowiedzialnych za AF.

  6. #3276

    Domyślnie

    Ciekawostka odnośnie ficzerów w D750:
    Wczoraj przez jakiś czas musiałem kręcić D7200. I dopiero wtedy odczułem jakim potrzebnym ficzerem jest odchylany ekran i zmiana przysłony w trakcie filmowania. Szalenie ułatwiały pracę i bardzo mi tego brakowało.
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 10-09-2017 o 05:50 Powód: Literówka

  7. #3277

    Domyślnie

    Mam pytanie, pracowałem cały czas na d90 od miesiąca używam d750 i dziwi mnie jedna rzecz. Czy to normalne, że menu lub podgląda fotek się długo ładuje ? w sensie pojawia się klepsydra i trzeba chwilę poczekać. Jak fotki lub menu wskoczy to śmiga potem wszystko ale chwilę coś porobię na wyłączonym ekranie i chcę podgląd lub menu to sekundę lub dwie muszę poczekać. W d90 było bez w ogóle jakiejkolwiek zwłoki od razu po naciśnięciu wszystko śmigało. Trafiłem na youtube jak koleś opowiadał o body i tak samo mu długo wchodziło menu.
    Czy ktoś może potwierdzić lub zdementować
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  8. #3278

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yahooo8 Zobacz posta
    Czy ktoś może potwierdzić lub zdementować
    Nie wiem czy to normalne ale mogę potwierdzić
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  9. #3279
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    24 mpx vs 12 Mpx. Pliki sa większe. Jak się ma za wolną kartę to się wczytuje długo. Sprawdź z szybką kartą.

  10. #3280

    Domyślnie

    sporo zajęło szukanie ale problem znalazłem i zlikwidowałem. Ustawienie C2 w aparacie czyli czas po którym aparat usypia jest problemem. Po wybudzeniu czyli wybraniu preview lub menu aparat około 2-3 sekund ładuje się. Trzeba wydłużyć czas uśpienia. Dziwne gdyż na d90 nie było tego problemu nawet filmiki porównawcze z tego były.
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

Strona 328 z 357 PierwszyPierwszy ... 228278318326327328329330338 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •