Close

Strona 12 z 13 PierwszyPierwszy ... 210111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 122
  1. #111

    Domyślnie

    Ale jesteś świadom, że Auto-ISO za bazową wartość przyjmuje aktualnie używaną?

  2. #112

    Domyślnie

    Czyli jak ustawie bazowo iso 400 a auto iso wskoczy mi na 1600 to zrobi mi z iso 400?
    Musze to sprawdzic
    FX

  3. #113

    Domyślnie

    Problemy owszem, na początku flara/odcięcie (gdyby nie forum to pewnie bym nie zauważył), potem Err przy 1/4000 tuż po włączeniu (mimo że nr seryjny nie przewidywał tej wady). Nie ma co siać paniki, nowe samochody też się czasem psują, a najnowszych modeli z wadami fabrycznymi całe mnóstwo. Dlaczego branża foto miałaby nie mieć takich problemów? Serwis za darmo więc trza wysłać i potem robić zdjęcia.

  4. #114
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yahooo8 Zobacz posta
    Aby tło nie było czarne wystarczy zwiększyć trochę czas lub otworzyć bardziej przysłone. Nadal nie wiem po co psuć sobie jakość zdjęcia podbijaniem ISO przy użyciu lampy. Zresztą tak samo prawdopodobnie pomyślal Nikon dlatego ograniczył do 400.
    Nie. Otworzenie przysłony nic nie daje. Bo zwiększasz w takim samym stopniu światło zastane i błyskowe. Czas - owszem, wydłużając rozjaśnisz tło. No i pracując w TTL podnosząc ISO też je rozjaśniasz. Nie zawsze można wydłużać czas (ludzie w kadrze się poruszają) więc trzeba podnosić ISO. Podnoszenie ISO to norma, nie mów że ci przeszkadzają szumy na ISO 800 czy 1600.

  5. #115

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nie. Otworzenie przysłony nic nie daje. Bo zwiększasz w takim samym stopniu światło zastane i błyskowe. Czas - owszem, wydłużając rozjaśnisz tło. No i pracując w TTL podnosząc ISO też je rozjaśniasz. Nie zawsze można wydłużać czas (ludzie w kadrze się poruszają) więc trzeba podnosić ISO. Podnoszenie ISO to norma, nie mów że ci przeszkadzają szumy na ISO 800 czy 1600.
    Ok przyznaje się bez bicia nie wiedziałem ze w tym wypadku przysłona zmieni przy ttl moc. Oczywiście w ówczesnych body szumy są bardzo przyjemne i 1600 spokojnie daje radę ale przykładowo ja staram przy lmapie nie podbijać ISO wolę zmienić przysłone i jak podbije Flasha to dać go na -1 i tyle. Ale jestem w stanie zrozumieć i pewnie zdarzyło mi się podbić na szybko ISO ale nigdy nie używałem auto ISO przy lampie bo dzieją się tam dziwne rzeczy. Body przedziwnie ustawia czułość. Ttl bl i do tego auto ISO i mam pewność że nie wiem jaki będzie efekt. Wole jednak przy lampie full manual tylko lampa w ttl.
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  6. #116

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yahooo8 Zobacz posta
    Ale jestem w stanie zrozumieć i pewnie zdarzyło mi się podbić na szybko ISO ale nigdy nie używałem auto ISO przy lampie bo dzieją się tam dziwne rzeczy. Body przedziwnie ustawia czułość. Ttl bl i do tego auto ISO i mam pewność że nie wiem jaki będzie efekt. Wole jednak przy lampie full manual tylko lampa w ttl.
    Ze swojej strony radzę zacząć używać AUTO ISO + TTL-BL, u mnie działa tak, jakbym tego oczekiwał, tzn. daję np. AUTO ISO do max 6400 (D750), i tło mam zawsze możliwie fajnie naświetlone, a lampa działa w trybie błysku wypełniającego - dla mnie bomba Lampa SB-800.
    Trochę puszek i szkiełek

  7. #117

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Carolco Zobacz posta
    Ze swojej strony radzę zacząć używać AUTO ISO + TTL-BL, u mnie działa tak, jakbym tego oczekiwał, tzn. daję np. AUTO ISO do max 6400 (D750), i tło mam zawsze możliwie fajnie naświetlone, a lampa działa w trybie błysku wypełniającego - dla mnie bomba Lampa SB-800.
    No właśnie w tym problem ze jak ktoś chce odwrotnie to jest problem. Nie ma ustawienia priorytetu czy ma bardziej podbijać ISO czy moc lampy. Przez to podbija maksymalnie ISO a do tego występuje ten problem który ten wątek zaczął czyli auto ISO bazuje na ISO ustawionym ręcznie dla iSO 100 max ustawi 400 itd. Według mnie za dużo zmiennych się pojawia nad którymi tracę kontrolę. Poza tym cały czas nie mówimy o sytuacjach użycia a to byłoby ważne. Bo ślub czy sesja w plenerze gdzie jest duzo czasu to tez dwie różne sprawy. Czasem tylko manual na wszystko jest najlepszy.
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  8. #118

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yahooo8 Zobacz posta
    No właśnie w tym problem ze jak ktoś chce odwrotnie to jest problem. Nie ma ustawienia priorytetu czy ma bardziej podbijać ISO czy moc lampy. Przez to podbija maksymalnie ISO a do tego występuje ten problem który ten wątek zaczął czyli auto ISO bazuje na ISO ustawionym ręcznie dla iSO 100 max ustawi 400 itd. Według mnie za dużo zmiennych się pojawia nad którymi tracę kontrolę. Poza tym cały czas nie mówimy o sytuacjach użycia a to byłoby ważne. Bo ślub czy sesja w plenerze gdzie jest duzo czasu to tez dwie różne sprawy. Czasem tylko manual na wszystko jest najlepszy.
    Piszę odnośnie ślubów - na sali bez lampy ani rusz, a dla mnie ważne jest, aby jak najwięcej załapać tła. Owszem, o zmianie ISO podpinając lampę trzeba pamiętać, ale od tego mam U1 i U2, gdzie mam zapisane ustawienia. Np. U2 to u mnie "ciemnica", tzn. AUTO ISO do 6400, a lampa zrobi już resztę. Oczywiście, gdybym miał przestawiać co chwila, bo jedno zdjęcie z lampą, drugie bez, to podpinając lampę musiałbym AUTO ISO zawsze przestawiać z np. bazowego 100 do 6400 pokrętłem. Inaczej jest tak, jak pisałeś - przy AUTO ISO 100 lampa zrobi zdjęcie do max 400.
    Trochę puszek i szkiełek

  9. #119

    Domyślnie

    Ślubów jeszcze nie robie ale w przyszłości planuje wiec pewnie też jakiś sposób będę musiał wypracować. Ostatnio trochę studyjne pracowałem a tam bajka zupełnie inna i trzeba przyznać sporo łatwiejsza. Ślub będzie wyzwaniem. A powiedz mi pracujesz w kościele w trybie A ? Auto iso używasz z lampą i bez ?
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  10. #120

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yahooo8 Zobacz posta
    Ślubów jeszcze nie robie ale w przyszłości planuje wiec pewnie też jakiś sposób będę musiał wypracować. Ostatnio trochę studyjne pracowałem a tam bajka zupełnie inna i trzeba przyznać sporo łatwiejsza. Ślub będzie wyzwaniem. A powiedz mi pracujesz w kościele w trybie A ? Auto iso używasz z lampą i bez ?
    Zbaczamy z tematu Proponuję przejść na PW.
    Trochę puszek i szkiełek

Strona 12 z 13 PierwszyPierwszy ... 210111213 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon d750 problemy z pomiarem światła
    By jacekku in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 31-05-2021, 13:26
  2. D750 Dziwne problemy z focusem
    By mnikond750 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-07-2016, 16:14
  3. Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 11-12-2012, 00:56
  4. [ Krajobraz ] Miałeś, chamie, złoty róg...
    By wpkx in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-12-2010, 18:00
  5. Vista i problemy, problemy, problemy...
    By t0m3k in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-10-2010, 22:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •