Close

Strona 10 z 979 PierwszyPierwszy ... 891011122060110510 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 9788
  1. #91

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez [rK] Zobacz posta
    Pewnie. Skoro ktos nie widzi roznicy i lubi glebokie czernie to wystarczy.
    Tam gdzie się kończy dobre światło zaczyna się kreatywność. Czerni może nie być w ogóle jeśli zakombinujesz.
    Nikon Z6 II, Nikkor Z 50mm/1,8 S, Leofoto Ranger LS-254C + LH-30

  2. #92

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    lampy można używac na rózne sposoby. W dodatku lampa świeci z tej strony z jakiej ja chce, a to jest najpoważniejsza wada zastanego - czeęto jest nie takie jak by się chciało, bo np okno jest na nie tej ścianie.
    Cytat Zamieszczone przez BlackRoger Zobacz posta
    Tam gdzie się kończy dobre światło zaczyna się kreatywność. Czerni może nie być w ogóle jeśli zakombinujesz.
    Pewnie macie racje. Widocznie malo kreatywny jestem. Prosze wiec o rade:
    Trzech mezczyzn rozmawiajacych ze soba. Nie sa w jednej plaszczyznie ostrosci. Dwoch blizej, jeden po srodku dalej. Gestykuluja namietnie. Stoja w hotelowym lobby. Oswietlenie hotelu zarowe. Przestrzen za nimi cos kolo 20 metrow. Sufit z 10. Swiatla z okna nie ma - wieczor. Czas na zrobienie zdjecia ok 15 sekund. Folia lososiowa zostala niestety w domu.
    Warunki: 1600 ISO 1/30 f2.8
    Oczekiwania: Rowne oswietlone postacie te blizej jak i dalej. Brak rozmazanych dloni i "duchow". Rowna temperatura pierwszego i drugiego planu.

  3. #93

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    łee... myślałem, że muszę mieć "dobre" ISO milion
    ale czemu wy sie nabijacie z tego uzywalnego wysokiego "ISO milion" (rozumiem, ze tu chodzi o D3s)
    ja wiem, ze testy i sample w necie, filmy reklamowe itp itd i wszyscy widza tylko ISO milion i zdjecia
    w nocy bez swiatla, ale nie o to tu tak naprawde chodzi, a o to co zasygnalizowal kolega RK

    uzywalne wyzsze ISO w takim D3s, daje w porownaniu do D700/D3 tego typu komfort, ze tam
    gdzie w kiepskich warunkach oswietleniowych de facto skazani bylismy na krecenie ISO i
    maksymalne otwieranie szkla, teraz w tych samych warunkach mozemy sobie to szklo
    przymknac i operowac swobodnie np. glebia ostrosci, czy tez czasem naswietlania

    przypomnijmy sobie jak to bylo po premierze D3/D700 -wszyscy zachwycali sie, ze moga zapiac
    jasna stalke, dac np. ISO 3200/6400 i robic zdjecia w swietle zastanym i wszystkim sie to podobalo
    komfort ktory mamy teraz polega nie na tym, ze mozna zrobic zdjecia jak jest ciemno jak w d..., ale
    glownie na tym w tym samym swietle co wczesniejmozna sobie pozwolic na swobodne operowanie szklem
    tak jakbysmy focili w duuzo lepszych warunkach oswietleniowych

    braku swiatla nic nie zastapi, nawet iso dwa miliony, ale mozliwosci bardziej komfortowej pracy w slabym
    swietle bym jednak nie lekcewazyl

  4. #94
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez [rK] Zobacz posta
    .. Prosze wiec o rade:....
    . Czas na zrobienie zdjecia ok 15 sekund.
    rada jest bardzo prosta i starczy na taka decyzję sekunda. Nie robię zdjęcia.
    Po co zrobić te zdjęcie, że się tak spytam? Dokumentacyjnie?

    Edit:
    Cytat Zamieszczone przez kichu1979 Zobacz posta
    braku swiatla nic nie zastapi, nawet iso dwa miliony, ale mozliwosci bardziej komfortowej pracy w slabym
    swietle bym jednak nie lekcewazyl
    No właśnie. Dzieki takiemu ISO da się zrobić zdjęcie. To tyle. Ale co te zdjęcie będzie warte, gdy nie ma światła?
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 17-01-2010 o 00:53
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #95

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kichu1979 Zobacz posta
    ale czemu wy sie nabijacie z tego uzywalnego wysokiego "ISO milion" (rozumiem, ze tu chodzi o D3s)
    ja wiem, ze testy i sample w necie, filmy reklamowe itp itd i wszyscy widza tylko ISO milion i zdjecia
    w nocy bez swiatla, ale nie o to tu tak naprawde chodzi, a o to co zasygnalizowal kolega RK
    Ja się wcale nie nabijam, zawsze uważałem, że wyższe używalne ISO to świetna rzecz i dzięki temu łatwiej się fotografuje w trudnych warunkach.

  6. #96

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    No właśnie. Dzieki takiemu ISO da się zrobić zdjęcie. To tyle. Ale co te zdjęcie będzie warte, gdy nie ma światła?
    Wychodzisz z blednego zalozenia. Ze kazde zdjecie na wysokim ISO robione jest w warunkach gdy nie ma swiatla.

    Tymczasem tu chodzi bardziej o to, ze np. na sali sportowej gdzie wczesniej majac 300mm musiales robic ISO 3200, f2.8 i wspomagac sie VR zeby fotki nie poruszyc, teraz mozesz swobodnie zrobic ISO 6400/12800, na dodatek jeszcze szklo przymknac i dostac fotke ktora jakosciowo bedzie lepsza niz tamto 3200.
    Ostatnio edytowane przez kichu ; 17-01-2010 o 01:04

  7. #97

    Domyślnie

    Jacek, ale kichu1979 już napisał, że często chodzi o możliwość lepszego doboru parametrów naświetlania a nie o robienie zdjęcia w jeszcze większej ciemności. Świetnie to na pewno rozumieją fotografujący sport a między innymi dla nich dedykowany jest D3s - ogniskowa + dynakmika kadrów wymaga krótkich czasów (1/1000 i krótsze wskazane), natomiast przy w pełni otwartych szkłach GO bywa za mała więc fajnie byłoby je przyknąć. A to wszystko staje się tym bardziej możliwe im lesze wysoki iso mamy do dyspozycji.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  8. #98

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    rada jest bardzo prosta i starczy na taka decyzję sekunda. Nie robię zdjęcia.
    Po co zrobić te zdjęcie, że się tak spytam? Dokumentacyjnie?
    Nie robisz zdjecia? Skoro masz taki komfort to zazdroszcze. Ja musze zrobic zdjecie, zebym mial na kartofle.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    No właśnie. Dzieki takiemu ISO da się zrobić zdjęcie. To tyle. Ale co te zdjęcie będzie warte, gdy nie ma światła?
    Swiatlo jest. I na pewno jest ciekawsze niz te z flesza. I jak wspomnialem, do pelni szczescia brakuje mi tylko wiekszej glebi ostrosci, zeby fotografia nie byla tylko portretem srodkowego pana z artystycznymi nieostrosciami po bokach i krotszego czasu, by nie bylo artystycznych rozmazow dloni.

    Niech bedzie D4 z milion-pierdylion ISO. Trzymam kciuki. Lampy z wiekszym GN mi nie potrzeba.

    Zdrowka!

  9. #99
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    kichu, Pawel. OK, piszecie o lepszych parametrach gdy światło jest. Zgoda.
    Cytat Zamieszczone przez [rK] Zobacz posta
    Nie robisz zdjecia? Skoro masz taki komfort to zazdroszcze.
    Po prostu nie robię reporterki i nie muszę.
    Cytat Zamieszczone przez [rK] Zobacz posta
    Ja musze zrobic zdjecie, zebym mial na kartofle.
    Ale do czego te zdjęcie, gdzie je sprzedasz? Decydująca kwestią czy te zdjęcie kupią, czy nie, będzie jego jakość techniczna? Jakoś w to powątpiewam.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #100

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Po prostu nie robię reporterki i nie muszę.
    Jacku, ale to nie ma znaczenia w temacie. Nie robisz i nie potrzeba Ci milion-pierdylion ISO.
    Ale czy dlatego wysoka czulosc jest bez sensu?

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ale do czego te zdjęcie, gdzie je sprzedasz? Decydująca kwestią czy te zdjęcie kupią, czy nie, będzie jego jakość techniczna? Jakoś w to powątpiewam.
    Kupia. Zaplacili z gory. A "jakosc" to cos, co staram sie by sprawialo przyjemnosc przede wszystkim mi i wychodzilo czesciej niz rzadziej. Nawet jak klient tego nie widzi.

Strona 10 z 979 PierwszyPierwszy ... 891011122060110510 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Następcy DXX i DXXXX - plotki, spekulacje
    By Vermis in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1453
    Ostatni post / autor: 22-11-2021, 22:21
  2. Spekulacje i plotki o nowościach Nikona (D6, jednocyfrowce)
    By Michał Jędrak in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1561
    Ostatni post / autor: 01-01-2020, 18:45
  3. Spekulacje i plotki - Nikon Dx00 (crop DX)
    By Hamarama in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2220
    Ostatni post / autor: 10-03-2019, 16:49
  4. D9300 - spekulacje i plotki
    By szymon708 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 11:31
  5. plotki o nowościach Nikona
    By ranbir kapoor in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 07-08-2010, 01:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •