Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Ukrainka w Polsce

    Czy obywatelka Ukrainy przebywajaca w Polsce od osmiu miesiecy , oczywiscie legalnie , posiadajaca ukrainskie prawo jazdy , moze prowadzic samochod zarejestrowany w Polsce ?
    Ktos sie orientuje ?

  2. #2
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #3

    Domyślnie

    Może... spokojnie
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  4. #4

    Domyślnie

    z podanego linku wynika , ze nie moze o ile mieszka dluzej niz 6 miesiecy w Polsce.
    musi wyrobic sobie polskie prawo jazdy .

  5. #5

    Domyślnie

    @Nican podany link jest sprzed dwóch lat Przez ten czas w przepisach bardzo dużo się zmienia... serio. Szczególnie w umowach międzynarodowych. Przez 8 msc byłem szkolony z pewnego zagadnienia co po tym czasie zmieniło się ono w przeciągu 2 tyg...
    Pytałem o to samo kiedyś kolegi z pracy i też twierdził, że raz na pół roku ma wrócić do UA i wtedy od nowa nabija jej się licznik. Teraz popytałem kolegów z szerszego grona i prawdopodobnie nie ma ograniczeń.

    Najbezpieczniej będzie zadzwonić do starostwa do wydziału komunikacji i tam się dopytać jak to jest. Byłym wdzięczny gdybyś napisał do mnie tą odpowiedź... i najlepiej z odnośnikiem jakimś gdzie to jest zapisane.

    W ogóle wątpię aby policjantom się chciało liczyć dni od daty wjazdu czy jest pół roku czy nie ;D
    Ostatnio edytowane przez spiritus ; 16-05-2018 o 21:33
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    @Nican podany link jest sprzed dwóch lat
    Pytałem o to samo kiedyś kolegi z pracy i też twierdził, że raz na pół roku ma wrócić do UA i wtedy od nowa nabija jej się licznik. Teraz popytałem kolegów z szerszego grona i prawdopodobnie nie ma ograniczeń.

    Najbezpieczniej będzie zadzwonić do starostwa do wydziału komunikacji i tam się dopytać jak to jest.

    W ogóle wątpię aby policjantom się chciało liczyć dni od daty wjazdu czy jest pół roku czy nie ;D
    Nie bede sie klocil. Po prostu chcialem pomoc i dalem w miare wiarygodny link.
    Prawdopodoobnie przez 2 laa moglo sie nic nie zmienic w tej kwesti...
    Pozostaje jeszcze sprawa praktyki, czyli jak wyglada kontrola na drodze. Czy policjant zada/ma obowiazek jakiegos dokumentu pobytu?
    Czy tylko na zasadzie, "prawo jazdy tego kraju jest honorowane w Polsce"

    Siegnal bym osobiscie do zrodla, czyli przepisow a nie dzwonil po urzedach.

    Jeszcze inna kwestia jest ze moze byc dokladnie jak mowisz (cos kojarze ze ty mundurowy jestes ), ale jak bedzie np kolizja drogowa, to jednak przepisy beda szczegolowo interpretowane.
    A jak nie masz prawa jezdzic po Polskich drogach, to cala wina pojdzie na ciebie i nie bedzie dzilac OC ani AC pojazdu.

    Podobny przyklad; nie masz prawa prowadzic pojazdu ze reka w gipsie mimo ze masz prawo jazdy. Dokladnie t osprawdzalem jak mialem zlamana reke. Bo jak cie zlapia to mandat a jakbyc nieszczesliwie mial kolizje to zapomnij o ubezpieczeniu.
    Prawo jazdy jest dla zdrowego i sprawnego czlowieka - bo chyba ktos ze zlaman reka nie zostal by dopuszczony do egazminu w WORD

    Takze ja bym jednak sie wgryzl w przepisy samemu. Bo kontrola policji ktora nas pusci i powie ze wszystk ok, to troche co innego niz kolizja albo wypadek nie daj Boze.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  7. #7

    Domyślnie

    Czy policja ma prawo żądać pobytu to nie mam pojęcia. Ob trzeciego kraju ma mieć przy kontroli dokument potwierdzający tożsamość i pozwalający na pobyt w danym kraju (czyli między innymi wiza, karta pobytu czy nawet MRG... jeżeli jest w pewnej odległości od granicy), dokument uprawniający do kierowania pojazdem, ważne ubezpieczenie oraz dowód rejestracyjny.

    Wydział komunikacji akurat powinien się orientować w tych przepisach bo to oni są od wydawania i ratyfikowania praw jazdy Jeżeli się znajdzie osobę ogarniętą w temacie to powie co i jak

    Jak już jesteśmy przy kolizjach to jeżeli Wam się trafi kiedykolwiek jakakolwiek stłuczka z ob trzeciego państwa to bierzcie gotówkę od ręki. Nie bawcie się w sporządzanie jakiegokolwiek pisma, że taki i taki pokryje wszystkie koszty. Jak nie ma to wzywać policję.


    Co do tematu to się jeszcze popytam w kilku miejscach... może trafię na kogoś od tego
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  8. #8

    Domyślnie

    przepis jest aktualny, znalazlem przepisy - nie zmienily sie , to konwencja wiedenska .
    po 185 dniach pobytu w polsce prawo jazdy ukrainskie nie uprawnia do prowadzenia samochodu na terenie Polski .
    czyli nie ma sie ubezpieczenia.
    policjant nie jest tutaj potrzebny , decyduje czy jest zameldowana , czy nie?

  9. #9

    Domyślnie

    Czy nie lepiej będzie wymienić prawko na polskie? Czytałem ostatnio, że w UK kupowano podrabiane ukraińskie na C+D i wymieniano na angielskie. Sprawa się rypła jak trzech typów miało ten sam numer na plakietce.

  10. #10

    Domyślnie

    Konwencja wiedeńska konwencja wiedeńską ale tak jak pisałem może być to zależne od umów między Pl a Ua
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Eye-Fi Pro X2 -- dlaczego nie ma w Polsce?
    By tipsi in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-09-2015, 23:53
  2. [ Krajobraz ] Lato w Polsce
    By Naires in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-10-2011, 11:35
  3. grip mb-d10 z usa w polsce
    By KonradS in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-06-2011, 13:10
  4. ThinkTank w Polsce
    By krzysiekmv in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 12:49
  5. [ Krajobraz ] w Polsce wyżej się nie da ;)
    By DominikS in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 04-08-2009, 16:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •