Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 45
  1. #11

    Domyślnie

    elanek, dzięki poprawiłeś mi humor w ten pochmurny dzień

  2. #12
    Sith Hospodar Impaler Awatar Dex
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Alpy Transylwańskie
    Posty
    5 166

    Domyślnie

    A w obecnym okresie US tylko czeka na obywatelski donos, że zarabiasz na czarno

  3. #13

    Domyślnie

    Prawo to jest rzecz umowna, więc absurdy są na porządku dziennym.
    | D800 | D700 | 14-24 | 24-70 | 70-200vr2 | 35 | 50A | S85 | 3x SB900 |3x SB800 | Phottix Odin

  4. #14

    Domyślnie

    Absurdy są, ale najgorsze że jest wiele zwykłych niedoróbek które pozwalaja na dowolną interpretacje.
    Jeśli jest definicja w której występuje pojęcie "w sposób ciągły" to chociażby jakąś interpretacją powinno być doprecyzowane co prawodawca przez to rozumie. A nie wystawia się zalecenie do kontroli żeby sprawdzać czy ludzie tego przepisu nie łamią, pomijam wszystkich z szarej strefy, ale są osoby które rozliczają sporadyczne umowy w picie rocznym a teraz mogą mieć kłopoty bo ktoś wpadł na pomysł żeby wykorzystać niejednoznaczny przepis.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dex Zobacz posta
    A w obecnym okresie US tylko czeka na obywatelski donos, że zarabiasz na czarno
    gdyby bylo tak ja piszesz to sytuacja fotografow byla by calkiem niezla .. neistety przy szarej strefie rzedu 80-90% jakos mi si enie chce wierzyc w te kontrole skarbowki. owszem kontroluja - tych co juz prowadza dzialalnosc bo ich latwo znalezc i nei trzeba sie wysilac.
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    owszem kontroluja - tych co juz prowadza dzialalnosc bo ich latwo znalezc i nei trzeba sie wysilac.
    Miałem to napisać.
    Ciekawe, czy ktoś z Was zna osobiście kogoś, kto robiąc na czarno, poniósł tego konsekwencje? Bo ja znam kilkanaście osób, które starają się prowadzić działalność zgodnie z prawem i mają notoryczne kłopoty z US.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    Miałem to napisać.
    Ciekawe, czy ktoś z Was zna osobiście kogoś, kto robiąc na czarno, poniósł tego konsekwencje?
    Nie znam.

  8. #18

    Domyślnie

    Tak znam, handlował na alledrogo i go ścigneli i kazali założyć DG.
    A US'y bardzo często teraz korzystają z net'a szukając obiektów do kontroli, w zeszłym roku kontrolowali klienta który legalnie handlował sobie w internecie min sprzętem voip w pewnym momencie zminiły sie przepisy wprowadzające obowiązek kasy fiskalnej na taki handel (parę lat temu) i US własnie skontrolował okres obejmujący zmianę przepisów, okazało się że właśnie wylosowali go bo miał sklep internetowy i urzędniczka powiedziała że teraz często korzystają z netu szukając leszcza do kontroli.
    A wiem właśnie od urzędnika us że w związku z wytycznymi bedą sobie szukali chętnych w necie.

  9. #19

    Domyślnie

    Ok, to jeden, ale drugi przykład dotyczy już osoby prowadzącej DG.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  10. #20

    Domyślnie

    Obywatelski donos brzmi dość ładnie, chociaż osobiście mogę przypuszczać, że w rzeczywistości może to wyglądać jak podrzucenie świni przez konkurencję. Jeśli klienci nie potrzebują faktury to raczej ich nie obchodzi jak kto się rozlicza z US, a jeśli jeszcze mieli by z tego względu taniej..
    Kolejna rzecz- te mityczne kontrole. Myślę, że zjawisko może się lawinowo nasilić dzięki zmienia przepisów. Jakkolwiek myślę, że obecne przepisy, wielkości składek i "pomoc" państwa będą raczej wpływały na wzrost patologii i kombinatorstwa (z wiążącym się ryzykiem) niż na wzrost uczciwości obywateli..
    | D800 | D700 | 14-24 | 24-70 | 70-200vr2 | 35 | 50A | S85 | 3x SB900 |3x SB800 | Phottix Odin

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •