Close

Strona 9 z 34 PierwszyPierwszy ... 789101119 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 335
  1. #81

    Smile grrr dlaczego to nie jest takie proste??

    haradrimm... no właśnie dlatego ja jestem za kupnem obiektywu najpierw... bo zdaję sobie sprawę z tego, że to obiektywy są "ważniejsze" (jeśli tak to można nazwać). Mam jeszcze czas na zastanowienie więc będę myśleć i myśleć

    shaolin1... szukam różnych opcji... najczęściej sprzęt kupuję w UK, choć mieszkam w Irl, ale czasami zerkam też na rynek Pl. I taka moja mała refleksja: Wiecie jakie ceny są w Irl?? Masakra jakaś... to co w UK można kupić za 1500 euro to tu musisz zapłacić ok 1900!! Oczywiście można znaleźć w dobrych cenach również, ale trzeba się naszukać ale to chyba jak wszędzie

    Dziękować wszystkim za pomoc

  2. #82

    Domyślnie

    Chciałbym zaprzeczyć dwóm twierdzeniom, które padły w tym wątku.
    Po pierwsze do D700 wystarczą GORSZE obiektywy w stosunku do dowolnego dzisiejszego korpusu DX. Ma on mniejsze wymagania dotyczące rozdzielczości w centrum kadru. Jednak wymaga pokrycia pełnego kadru i pojawiają się inne problemy z tym związane. Niekoniecznie są to obiektywy droższe - choć może tak się zdarzać.
    Po drugie D700 spokojnie wystarczy do końca życia, by robić rewelacyjne zdjęcia (oczywiście jeżeli będzie działał). Jakieś 3 lata "ważności" tego korpusu to jest totalna bzdura. Owszem, na początku istnienia technologii matryc cyfrowych tak może było, gdy ich jakość nie spełniała oczekiwań. Podobnie jak na przykład początki ekranów LCD, czy jakiejkolwiek niemal technologii. Jednak z czasem technologia dojrzewa i nie ma obiektywnych powodów by wymieniać sprzęt na lepszy. Jasne - jak ktoś lubi, ma ochotę, czuje taką potrzebę - proszę bardzo. Jednak zdjęcia lepsze przez to nie powstaną. A do tego służy aparat - to narzędzie do rejestrowania obrazów. Można ubierać się modnie w najnowsze ciuchy, można nosić leciwe fasony. Identycznie funkcjonalne. Można używać telefonu tegorocznego, ale nie znaczy to, że nagle model sprzed pięciu czy nawet dziesięciu lat działa przez to gorzej. Nadal spełnia doskonale swoją funkcję. Marketing to jednak dość potężne narzędzie, choć można się mu przeciwstawić!

  3. #83

    Domyślnie

    mOSAd, nie do końca się z Tobą zgadzam. Otóż do D700 nie wystarczą gorsze obiektywy. No ok, może wystarczą dla kogoś mało wymagającego. Obiektyw to nie tylko ostrość, ale także jasność, korekcja abberacji chromatycznej, winietowanie, kontrast... Tutaj cały czas jest zależność, że lepszy obiektyw z gorszym body ta lepszy obrazek, niż gorszy obiektyw z lepszym korpusem.
    Teraz pozwól, że poruszę temat "ważności" korpusu. Owszem, D700 to świetny aparat i oczywistym jest, że jeśli będzie działać to i za 10 lat będzie robił świetne zdjęcia. Ale ludzie często wymieniają korpus na nowszy, albo ze względów zużycia czy w pewnym czasie już nieopłacalności naprawy, albo po prostu swoistego "parcia" na nowości. Patrząc po moich znajomych te 3-4 lata to średni czas życia jednej puszki. Co nie znaczy, że komuś aparat nie może służyć dłużej Sam mam staruszka D100 (jakoś teraz mija 10 lat od jego prezentacji) i aparat ma się świetnie, i bynajmniej nie leży nieużywany
    Aczkolwiek w sprawie marketingu zgadzam się z Tobą w 100%, wystarczy spojrzeć na wątek o D800
    D700 + MB-D10 | D100 + MB-D100 | FM2 | N 24-70 2.8 | N 50 1.4 | N 55 2.8 | N 70-200 2.8 | SB-800

  4. #84

    Domyślnie

    z moich doswiadczen wynika, ze d700 i stare szkla to dobry zestaw.
    Z 70-210 lata bardzo pieknie, z ciemniejszym 35-70 tez calkiem przyzwoicie. Po zapieciu 50mm nie potrzeba juz nic wiecej. A 35mm 1.8 G daje mi z 50mm pelnie szczescia...
    Porownujac: d90 z 70-200 oraz d700 z 70-210 wybiore zdecydowanie ten drugi zestaw. Focilem na obu. Cena zestawow chyba jest porownywalna.
    Jezeli damy iso 6400 a swiatelka zastanego jest jeszcze cokolwiek, z ciemnym szklem sa rewelacyjne efekty. Nieporownywalne do wspomnianego wczesniej zestawu z 70-200 oraz d90.
    Ja kupilem d700 z obawy ze wyjdzie z rynku sprzedazy. Nie czekalem dluzej i bardzo sie ciesze. Studyjnie tez daje spokojnie rade.
    Wszystkie w/w opinie dotycza focenia innego niz repo. Do repo faktycznie nowe szklo jak 24-70 bedzie na pewno lepsze. Ale w tym watku nie bylo nic wspojniane o np slubach wiec nie biore tego pod uwage.
    Kupuj d700. Z 50mm dasz rade i bedziesz happy.
    Ostatnio edytowane przez d90 ; 10-02-2012 o 07:57
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

  5. #85

    Domyślnie

    mOSAd... wiem, że to nie aparat robi zdjęcia... jak dla mnie jest to pomoc do tego co chcę pokazać... i dziwi mnie to, że wielu ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy, gdy komuś pokazywałam moje ulubione fotki krajobrazu, bardzo często padało pytanie: to jakiego ty aparatu używasz, że takie zdjęcia robisz... no, ale cóż życie...
    Nie mam też parcia na coś nowego, po prostu, większy przypływ gotówki dał mi do myślenia... i stwierdziłam, że po prostu przyszedł czas na pełną klatkę... tym bardziej, że mąż nie ma nic przeciwko

    Ale jak widać trzeba przemyśleć wiele rzeczy... dobrze, że są tacy ludzie jak Wy, którzy w tym pomagają.

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez d90 Zobacz posta
    z moich doswiadczen wynika, ze d700 i stare szkla to dobry zestaw.
    To fakt, moje 55 2.8 micro na D700 zostawia w tyle wiele nowych szkieł Jedyny minus to ręczne ostrzenie, ale to nigdy nie było słabe szkło A 35 1.8G do D700 według mnie to nieporozumienie... Chociaż wiem, że wiele osób jest zadowolonych z takiego zestawu.
    D700 + MB-D10 | D100 + MB-D100 | FM2 | N 24-70 2.8 | N 50 1.4 | N 55 2.8 | N 70-200 2.8 | SB-800

  7. #87

    Domyślnie

    to 35mm 1.8 G do ff to duza oszczednosc. Ja i tak jade na f1.8 do max f2. Na ciemne sale jest oki
    .....a w kwesti manuala to najfajniej rysuje staruska 50mm 1.8. Niestety nie ma czasu niemal nigdy zeby w mf focic. Ale obrazki daje miodne z d700. Lezy w szufladzie teraz, ale nigdy jej nie oddam nikomu kochane szkielko
    Ostatnio edytowane przez d90 ; 10-02-2012 o 12:20
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez haradrimm Zobacz posta
    = A 35 1.8G do D700 według mnie to nieporozumienie... Chociaż wiem, że wiele osób jest zadowolonych z takiego zestawu.
    Czemu, przez winiete? taka sama "wada" jak ostrzenie ręczne, S20f1.8 ma nie lepszą oba to super szkła na d700.


    W temacie:
    miałem ten dylemat przy zmianie na fx, puszka czy szkło... jestem po zabiegu - odpowiadam - puszka.
    ( w końcu kupiłem to i to, zrobił bym tak samo drugi raz )

  9. #89

    Domyślnie

    ...bo prawda jest taka, ze to jednak aparat robi zdjecia... Hihihi
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

  10. #90

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez a_agnieszka Zobacz posta
    mOSAd... wiem, że to nie aparat robi zdjęcia... jak dla mnie jest to pomoc do tego co chcę pokazać... i dziwi mnie to, że wielu ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy, gdy komuś pokazywałam moje ulubione fotki krajobrazu, bardzo często padało pytanie: to jakiego ty aparatu używasz, że takie zdjęcia robisz... no, ale cóż życie...
    Nie mam też parcia na coś nowego, po prostu, większy przypływ gotówki dał mi do myślenia... i stwierdziłam, że po prostu przyszedł czas na pełną klatkę... tym bardziej, że mąż nie ma nic przeciwko

    Ale jak widać trzeba przemyśleć wiele rzeczy... dobrze, że są tacy ludzie jak Wy, którzy w tym pomagają.
    Chodzi o to, że w D700 jest kilka cech, które pozwoliły jemu jako pierwszemu na połączenie ogromnej ilości zalet z rozsądną w stosunku do dobrych obiektywów ceną. Pełna klatka daje większe możliwości wyrazu (głębia ostrości, dynamika). A rozdzielczość jest wystarczająca do wydruków w praktycznie każdej wielkości - gdyż, jeżeli potrzebne są większe, to maleje ich rozdzielczość i oglądamy je z większej odległości. Zatem stosunek odległości do ilości widocznego detalu jest w tym korpusie wystarczający. Do tego dochodzi świetna praca na wysokich ISO, szybki AF, zdjęcia seryjne, wytrzymały korpus, wbudowana lampa do sterowania zdalnymi. Tu po prostu trudno znaleźć wady dla amatora, a dla wielu zawodowców ten sprzęt będzie nadal przerastał ich możliwości. Już kilka razy o tym wspominałem, ale ten korpus po prostu przestaje ograniczać i można się skupić na obrazie, na pomyśle, na świetle. A nie martwić ograniczeniami. Ja bardzo polecam, bo chociażby w wykonywanym od jakiegoś czasu remoncie mieszkania, potwierdziła się wielokrotnie prawda, że dobre narzędzie pozwala wykonać pewne prace szybciej, łatwiej i przyjemniej. Często mniejszym kosztem i bardziej niezawodnie. D700 to takie narzędzie do wykonywania zdjęć. Podpinasz jakiś stary ciemny słoik i robisz fantastyczne ujęcia. Tego trzeba spróbować, by zrozumieć niestety, gdyż jak się czyta to brzmi jak bajdurzenie pijanego staruszka. Po zakupie i opstrykaniu, stwierdziłem po raz pierwszy, że to może być mój ostatni korpus. On mnie nie ogranicza - teraz ograniczają mnie własne chęci i umiejętności. Po ponad trzech latach i pojawieniu się na rynku kolejnych produktów sytuacja praktycznie nie uległa zmianie. Jak młotek i dłuto są dobre, to można nimi rzeźbić i rzeźbić.

    PS. Duża dość jasna matówka umożliwia już sensowną i przyjemną pracę z obiektywami manualnymi.

Strona 9 z 34 PierwszyPierwszy ... 789101119 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •