Close

Strona 17 z 34 PierwszyPierwszy ... 7151617181927 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 335
  1. #161

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sherrynw Zobacz posta
    Wiec mysle, ze uda mi sie strzelic jakas porzadna foke tym modelem
    Na foki to się lepiej sprawdza harpun

  2. #162

    Smile

    Cytat Zamieszczone przez fkdc Zobacz posta
    Na foki to się lepiej sprawdza harpun
    heh dzieki za uwage

  3. #163

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sherrynw Zobacz posta
    Co do obiektywu to zamiast tego z kapletu (18-105mm), zdecyduje sie na 35 f 1.8G lub Nikon AF-S 50 mm f/1.8G na sam poczatek, jestem w trakcie przeszukiwania internetu na ten temat i widzialm opinie lepsze dla staloogniskowych, tylko sie zastanawiam, czy beda tez dobre do fotografowania archiektury i krajobrazu....
    Stałki o których wspominasz do krajobrazu i architektury będą za wąskie.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  4. #164

    Domyślnie

    Tak jak pisze zgera. Stałki za wąskie. Na początku wydaje się, że sprawdzi się nawet ta 35, potem, że 17 a na końcu okazuje się, że bardzo pomocne będzie rybie oko. Tak czy inaczej lepiej weż coś w granicach 17.

  5. #165

    Domyślnie

    Witam,
    to mój pierwszy post na forum. Podepnę się pod temat.
    Jestem początkującym użytkownikiem Nikona D5100 z obiektywem kitowym 18-105. Zestaw taki kupiłem, żeby robić zdjęcia na stronę mojego sklepu internetowego.
    Czytałem dużo na tym forum o oświetleniu i dlatego w celu poprawy jakości moich zdjęć zakupiłem 2 softboxy 40*90, jednak mimo zastosowanego oświetlenia moje zdjęcia wydają się nieostre. Wiem że wiele zależy od samego fotografa, ale jakkolwiek bym nie kombinował to zdjęcia zawsze jakieś takie zamglone wychodzą...
    Poniżej przykład:
    ZDJĘCIE 1

    Chciałbym robić zdjęcia zbliżone do tego
    ZDJĘCIE 2

    Czy do uzyskania takiej jakości jak na drugim zdjęciu muszę zakupić inny obiektyw, czy to tylko mój brak umiejętności?

  6. #166

    Domyślnie

    To wyłącznie brak wiedzy. Domknij przysłonę do f/8 i będzie lepiej.

  7. #167

    Domyślnie

    rozumiem, spróbuję, dziękuję

  8. #168

    Domyślnie

    Odpowiednie ułożenie kompozycji też robi swoje.

  9. #169

    Domyślnie

    @eftrzy
    Dużo da zwrócenie uwagi nie tylko na odpowiednie ułożenie fotografowanych przedmiotów ale także i to, gdzie je ułożysz (na jakim tyle).
    Nikon

  10. #170

    Domyślnie

    To i ja poproszę Was o radę... Będzie długo, ale kompleksowo (mam nadzieję).
    1. Fotografuję (w nawiasach % zdjęć):
    Krajobrazy i przyroda (~60%), architektura (~20%), reportaż „etnograficzny” (~20%).
    Jak wszystko dobrze pójdzie, to w czerwcu zostanę ojcem, więc powyższe może się nieco zmienić
    2. Mam (w nawiasach % zdjęć):
    D70 (100%) ;
    Tokina 11-16 f/2.8 – „chłodny”, ale genialny (~50% od momentu zakupu na początku tego roku);
    Nikkor 18-70 f/3.5-4.5 – trochę luzów, ale nie ma tragedii (~50% od zakupu Tokiny, ~80% wszystkich);
    Nikkor 70-300f/4-5.6 – uszkodzony (nie działa ustawianie przysłony) plastikowy, bez VR i pierścienia przysłon – tu już tragedia jest (była zawsze), (mniej niż 10% wszystkich zdjęć);
    Statyw Sirui N-2204 i głowica SIRUI K-20X.
    3. Czego potrzebuję, w stosunku do tego, co mam:
    Aparat – rozpiętość tonalna, niskie szumy i „binding”, niezły AF (ze względu na Tokinę śrubokręt musi być).
    Obiektywy – światło, ostrość, niezły AF, stabilizacja powyżej 70 mm (bo czasami przydałaby się dłuższa ogniskowa).
    4. Budżet:
    Maksimum 5000 zł – i tak dużo udało mi się z żoną wywalczyć
    5. Myślę o:
    Aparat - D7100 – ok. 4500 zł ze wszystkimi niezbędnymi akcesoriami;
    Obiektywy:
    Opcja 1 - docelowa:
    Sigma 18-35 f/1.8 – ok. 3000 zł;
    Sigma lub Nikkor 50 f/1.4 – 1300 - 1800 zł;
    Sigma 70-200 f/2.8 – 4000 zł;
    TC 1,4 – ok. 1000 zł.
    Opcja 2, w której pewnie będzie mi brakowało stałki, ale tańsza o 1000 zł:
    Sigma 18-35 f/1.8 – ok. 3000 zł;
    Sigma 50-150 OS – ok. 3700 zł
    TC 2,0 – ok. 1300 zł.
    Opcja 3 – „przejściowa”:
    Sigma 17-50 OS – ok. 1600 zł;
    Tamron 70-300 f/4-5.6 VC USD – ok. 1300 zł.
    6. Dylematy
    Z porównania budżetu i celów sprzętowych wynika, że albo rybki (aparat), albo akwarium (obiektywy).
    Mój D70 czasami świruje – nie „czyta” karty, znacznie myli się przy pomiarze światła. Piksele też powoli „wypadają”. Z kolei Nikkor 18-70 ma nieco luzów („kolebie” mu się „mordka”) i pierścień ostrości ma miejscowy, zwiększony opór w okolicach nieskończoności. W razie awarii szybciej uda się uzbierać na nowy obiektyw z 3 opcji, niż na aparat. Dodatkowo w budżecie nie zmieszczą się obiektywy "docelowe", chyba że nastawiłbym się tylko na długi koniec (którego teraz praktycznie nie mam, ale z kolei do tej pory używałem go najrzadziej)...
    Oczywiście decyzję będę musiał podjąć sam, ale chciałbym Was prosić o opinię - za każdą będę wdzięczny.

Strona 17 z 34 PierwszyPierwszy ... 7151617181927 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •