Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11

    Domyślnie

    @Jacek_Z, najpierw włącz pokazywanie ukrytych plików i katalogów, potem szukaj. Z tego co pamiętam każdy Windows domyślnie nie pokazuje ukrytych plików i katalogów.

    mmluty wyżej pisał, że w W10 lokalizacja tych plików jest taka sama.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  2. #12

    Domyślnie

    Jacku, rok temu miałam problem z profilem do mojego T 15-30 w LR. Zwykłe dodanie profilu nie działa. Zerknij co podpowiedział mi zdyboo w tym temacie, może to coś rozjaśni http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=270293

  3. #13
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Do CS 6 najnowszy ACR jest 9.1.1 i ten mam zainstalowany. Tam mojego obiektywu nie ma.
    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    @Jacek_Z, najpierw włącz pokazywanie ukrytych plików i katalogów, potem szukaj. Z tego co pamiętam każdy Windows domyślnie nie pokazuje ukrytych plików i katalogów.

    mmluty wyżej pisał, że w W10 lokalizacja tych plików jest taka sama.
    Domy slnie tak, ale jedną z pierwszych spraw jak robię po wgraniu systemu jets to, że zmieniam na widocznośc plików i folderó ukrytych. Tak samo ustawiam widok rozszerzeń itp.

    Szukanie lokalizacji w windowsie jest wk .. delikatnie mówiąc. W zależności od sposobu w jakim próbuje dojść do lokalizacji dostaje różne nazwy katalogów/podkatalogów itp. Przechodząc sobie z katalogu do podkatalogu i tak coraz głębiej mam polskie nazwy katalogów (np. katalog się nazywa Pliki programów (x86). A jak już to robię Total Commanderem to te nazwy sa inne, tzn angielskie (czyli Program Files (x86))
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #14

    Domyślnie

    Pewnie nie pomogę ale mając wersje CC dla fotografów (LR+PS+BR) pliki z tym rozszerzeniem występują jedynie w katalogu c:\Program Files\Adobe\Adobe Lightroom\Resources\LensProfiles\1.0\.
    Poniżej są podkatalogi z nazwami marek obiektywów (od Apple po Zeiss). Łącznie prawie 1700 pozycji.
    Z6II|FTZII|N10-24|N14-24|N35|N24-70|N105VR|N70-200VRII|TC-14EIII|TC-17EII|SB800|YN-685|YN-460II|YN-622N-TX|YN-622N|YN RF-602|YN RF-603
    Było: D700+MB-D10|D200+MB-D200|

  5. #15

    Domyślnie

    Próbowałeś przez Adobe Lens Profil Creator ? On "wie" gdzie zapisać utworzone osobiście profile i w preferencjach masz podaną ścieżkę. Pamiętam, że działało bez problemu.
    Otworzysz w nim swój profil i bez edytowania zapiszesz we wskazanym przez program miejscu. W preferencjach ma już zapisane właściwe miejsce. W zestawie win10/CS6 nie testowałem, ale powinno działać.

  6. #16
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Me_how Zobacz posta
    Pewnie nie pomogę ale mając wersje CC dla fotografów (LR+PS+BR) pliki z tym rozszerzeniem występują jedynie w katalogu c:\Program Files\Adobe\Adobe Lightroom\Resources\LensProfiles\1.0\.
    Poniżej są podkatalogi z nazwami marek obiektywów (od Apple po Zeiss). Łącznie prawie 1700 pozycji.
    c:\Program Files\Adobe\Adobe Lightroom\Resources\LensProfiles\1.0\.
    Nie mam Lightroma i nie ma tej ścieżki.
    Szukam podobnych lokalizacji i ich nie znajduję

    Cytat Zamieszczone przez kri-kri Zobacz posta
    Próbowałeś przez Adobe Lens Profil Creator ?
    Otworzysz w nim swój profil i bez edytowania zapiszesz we wskazanym przez program miejscu. .
    Próbowałem. Sęk w tym, że nie mogę w nim wskazać gotowego pliku .lcp.
    Otwórz projekt - wyszukuje pliki .lcpp a nie .lcp

    Adobe lens Profile Downloadre - też nie umiem. Prawą stronę mam szarą, na dole jest przycisk do logowania się na stronie photoshop.com
    Pod tym adresem się loguję z konta z Adobe. Na stronie jestem zalogowany, a w programie na komputerze - nie mogę się zalogować.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 20-03-2017 o 17:29
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #17

    Domyślnie

    To zrób kopie swojego .lcp, zapisz go jako lcpp, otworz w kreatorze i zapisz w domyslnym miejscu. Może ostatnie p zniknie, może Tobie uda się usunąć przy zapisywaniu.

    W CS5 w dawnloderze wystarczalo byc połączonym z internetem, bez dodatkowego logowania. Może firewall Ci blokuje ?



    Z helpa Adobe LPC-

    "Placing the LCP File In the CameraRaw\LensProfiles\1.0 Folder
    1. If you’ve saved or have LCP files located in a non-default path, they must be
    placed in the correct location for use in Adobe Photoshop. Copy or move the
    LCP to one of the user specific or shared lens profiles folders, or any of their
    sub-folders, depending on the operating system:
    a. For Windows XP:
    C:\Documents and Settings\(User Name)\Application Data\Adobe\CameraRaw\LensProfiles\1.0
    C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Adobe\CameraRaw\LensProfiles\1.0
    b. For Windows Vista or Windows 7:
    C:\Users\(User Name)\AppData\Roaming\Adobe\CameraRaw\LensProfiles \1.0
    C:\ProgramData\Adobe\CameraRaw\LensProfiles\1.0
    c. For Mac:
    /Users/(User Name)/Library/Application Support/Adobe/CameraRaw/LensProfiles/1.0
    /Library/Application Support/Adobe/CameraRaw/LensProfiles/1.0
    2. You may choose this path as the default path to save your generated profiles.
    Placing the files in this path allows the LCP files to be automatically read by
    the Photoshop Lens Correction plug-in."
    Ostatnio edytowane przez kri-kri ; 20-03-2017 o 17:25

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Bezpłatny ProDRENALIN - stabilizacja + korekta dystorsji
    By pgi in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-04-2015, 12:15
  2. Lightroom a własne profile Picture Control
    By mr-paul in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-05-2014, 12:51
  3. D300s - korekta dystorsji w puszcze
    By Kris_Wolf in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 00:55
  4. Program do likwidacji dystorsji.
    By piotr w in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-07-2008, 23:23
  5. soft do korekcji dystorsji ?
    By mach64 in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-06-2004, 20:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •