Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Sterowanie lampami reporterskimi i studyjnymi jednocześnie

    Szukałem w internetach ale nie znalazłem więc pytam tutaj.

    Jeśli chciałbym połączyć bezprzewodowo aparat z lampą reporterską (w tym przypadku posiadany Nissin) i lampami studyjnymi np. Quadralite to jak wygląda kwestia nadajnika/odbiorników? W tej chwili do wspomnianego wcześniej Nissin'a mam nadajnik/odbiornik YN. Lampy Quadralite posiadają swój "system" Navigator X. No i jak to teraz wszystko spiąć żeby zadziałało? Do Qudralite'ów dokupić takie same odbiornik YN czy Nissina "podpiąć" pod Navigator X czy jeszcze jakoś inaczej?

  2. #2
    Oszczędny w słowach Awatar bizon96
    Dołączył
    10 2016
    Miasto
    Navan, Irlandia
    Posty
    18

    Domyślnie

    Opcja numer jeden, do Qudralite'ów dokupić taki sam odbiornik YN i podpiąć kablem do lampy (gniazdo SYNC). Mam tak podłączone i jedyne czego nie mam to sterowania mocy błsku na lampie studyjnej. Jest to wersja ekonomiczna dla zestawu, który już posiadasz.
    Ostatnio edytowane przez bizon96 ; 19-03-2017 o 18:59
    Nikon D7200, Sigma 17-50 mm f/2.8, nikon af-p dx 70-300mm f/4.5-6.3g ed vr

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bizon96 Zobacz posta
    Opcja numer jeden, do Qudralite'ów dokupić taki sam odbiornik YN i podpiąć kablem do lampy (gniazdo SYNC). Mam tak podłączone i jedyne czego nie mam to sterowania mocy błsku na lampie studyjnej. Jest to wersja ekonomiczna dla zestawu, który już posiadasz.
    Hmm ale to jeśli podpinam kablem to potrzebuje jeszcze odbiornika? Poza tym na dłuższą metę planuje więcej niż jedną lampę studyjną więc wtedy chyba opcja kabla i tak odpadnie?

  4. #4

    Domyślnie

    To jak to spiąć zależy od tego jaką dokładnie masz lampę.
    Tylko część lamp Quadralite/Quantuum ma wbudowany odbiornik. Do większości i tak musisz dokupić odbiornik, tak więc jakie to znaczenie, ty będzie to odbiornik Quantuuma czy YN ??
    A ten odbiornik też trzeba jakoś do lampy podłączyć i to jakoś znaczy kablem. Innej opcji nie ma. A to czy ten kabel będzie krótki i sztywny, czy długi i miękki nie ma żadnego znaczenia.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    tak więc jakie to znaczenie, ty będzie to odbiornik Quantuuma czy YN ??
    Jestem początkujący w temacie oświetlenia sztucznego więc nie wszystko jest dla mnie takie oczywiste. Gdybym wiedział, że to jest bez znaczenia to bym o to nie pytał. Niemniej dziękuje za odpowiedź.

  6. #6

    Domyślnie

    Warto pamiętać o jednej rzeczy, lampy studyjne mają wbudowaną fotocelę, w pomieszczeniach jest duża szansa, że fotocela "zauważy" błysk innej lampy, i wtedy studyjna tez wyzwoli. Wiele (wyższe modele) lamp reporterskich też ma taka opcję, nie wiem, jak Twój Nissin. Jednak jeśli masz już "coś" Yongnuo, najprościej byłoby dokupić kolejne "coś" z tego samego systemu, i podłączyć lampę kablem, który był w zestawie z lampą, do gniazda PC w wyzwalaczu Yongnuo. Nie zapewni Ci to żadnego sterowania, jedynie wyzwalanie (sterowanie mocy z Navigatora X leżącego na stole).

    Jeśli już masz lampę Quantuum i sterownik Navigator X, to jest możliwość "piramidki", ale to już musisz sprawdzić osobiście (zakładam, że te YN to albo RF-603n albo YN622n, czyli takie, z sankami na górze): na aparat zakładasz nadajnik Yonguo, na nadajnik Yongnuo zakładasz nadajnik Navigator X, na drugi YN zakładasz Nissina; teoretycznie Nissin zostanie wyzwolony przez YN, a Quantuum przez Navigatora. Jeśli dopiero chcesz coś kupić, i nie musisz mieć zdalnej regulacji mocy lampy studyjnej z pilota, nie musisz kupować lamp studyjnych ze zdalną regulacją, a jako odbiorniki kupić dodatkowe Yongnuo.

  7. #7

    Domyślnie

    Ok załapałem (chyba). Póki co jest reporterski Nissin i YN RF-602N, sprawdze opcje z fotocelą, ewentualnie dokupie następny taki sam odbiornik. Dzięki raz jeszcze za podpowiedzi
    Ostatnio edytowane przez gxcxf ; 19-03-2017 o 21:28

Podobne wątki

  1. Wyzwolenie YN-560 III wraz ze studyjnymi bez fotoceli?
    By smogg9 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-02-2016, 00:37
  2. Zdalne sterowanie Lampami
    By Pankanka in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-12-2009, 11:17
  3. krótsze niz 1/250 czasy synchro z lampami studyjnymi
    By conik in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 29-07-2009, 16:05
  4. Sterowanie lampami przy wyzwalaniu radiowym
    By pJarosław in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-02-2009, 22:55
  5. fiszaj do DX i FX jednocześnie
    By jc in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-01-2008, 10:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •