Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Łączenie fotografii a ich format

    Pokazujecie często fajne łączenie zdjęć (dwóch lub kilku ujęć) czy to w fotografii ślubnej czy innej, np:





    Zastanawia mnie czy takie "sklejki" oddajecie też młodym - jeśli tak to jaki jest format wydruku? (zakładając, że na standardowy kadr zdecydowali się na 15x21) Czy umawiacie się wcześniej na takie zabiegi czy jest to Wasza? inwencja?

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli o mnie chodzi, to jeszcze czegoś takiego (w formie wywołanej) młodym nie oddawałem -za to pokazuję im ich zdjęcia obrobione praktycznie zaraz po ślubie/weselu/plenerze własnie w takiej formie, jak ja to nazywam setu, składającego się z kilku/kilkunastu zdjęć.

    Pozdrawiam serdecznie
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

  3. #3

    Domyślnie

    ja takie sklejki oddaje wywołane młodym, bardzo się to podoba, u osób nie znajacych technik cyfrowych jest to kwitowane hasłem "jak on to zrobił"
    staram sie aby szerokość zdjęcia miała 21cm a wysokość przycinam, przeważnie takie zdjęcia maja 21x10, nikt nie zwraca uwagi na inny format niż standardowy bo bardziej przyciąga uwagę sam efekt

  4. #4

    Domyślnie

    Takie sety to dobry manewr psychologiczny. Jak masz jedno zdjęcie to ono samo musi sobą coś opowiadać i mieć jakiś sens. Dzięki połączeniu zdjęć w komplety możesz z trzech bezsensownych zdjęć zrobić bardzo ciekawą całość. Te zdjęcia powyżej są akurat same w sobie dobre, ale często na forach z modelkami i fotografią modową ludzie robią dziwne sety. Najczęściej wtedy gdy każdemu ze zdjęć czegoś brakuje - na jednym modelka ma kiepską miną, na drugim sukienka źle się ułożyła na na trzecim słońce zrobiło zieloną plamę na środku kadru. Z osobna każde zdjęcie będzie klapą, ale w trójkę te zdjęcia tworzą klimat.

    Ja, aby nie dać się omamić, zakrywam dłońmi zdjęcia po bokach i tak oglądam. Spróbujcie i Wy tak popatrzeć i zobaczycie, że nie wrzucilibyście takich zdjęć osobno.

    Mimo wszystko sama idea jest ciekawa i nawet ja robię takie sety, a co tam

    A co do formatu, to jest pełna dowolność. Pokombinuj w fotoszopie i zobacz co Cie najlepiej (najwydajniej) pasuje do formatu papieru.

  5. #5

    Domyślnie

    sorry za OT ale pierwsza 'sklejka' ekstra jest



    pozdr.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •