Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Memorka

  1. #1

    Domyślnie Memorka

    Witam!
    Szukam odpowiednich pamięci do new maszyny i muszę się przyznać iż troszku się pogubiłem, tyle tego jest.
    Wiem że potrzebuję DDR2, PC-800. Do tej pory sprawa jest jasna. Schody zaczynają się przy tzw. "Timingi" jakie wartości są hmm, powiedzmy wskazane? Nie mam zamiaru wydawać na nie majątku, ale badziewia też nie chcę.
    Wstępnie wybrałem "OCZ Platinum CL5 4-4-15" , dadzą radę, czy w tej klasie cenowej jest coś lepszego?
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szymony Zobacz posta
    Witam!
    Szukam odpowiednich pamięci do new maszyny i muszę się przyznać iż troszku się pogubiłem, tyle tego jest.
    Wiem że potrzebuję DDR2, PC-800. Do tej pory sprawa jest jasna. Schody zaczynają się przy tzw. "Timingi" jakie wartości są hmm, powiedzmy wskazane? Nie mam zamiaru wydawać na nie majątku, ale badziewia też nie chcę.
    Wstępnie wybrałem "OCZ Platinum CL5 4-4-15" , dadzą radę, czy w tej klasie cenowej jest coś lepszego?
    No tak, ale co to za machina i czy są już w niej jakoweś memorki?
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    No tak, ale co to za machina i czy są już w niej jakoweś memorki?
    Ni ma memorki, zresztą maszy tyż nie
    W planie jest, jedynie słuszny proc, na P5K.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  4. #4

    Domyślnie

    Mz OCZ spokojnie Ci wystarcza.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja mam Geile ultra 800Mhz 2x1024MB cl 4-4-4-12 a chodzą u mnie na 3-3-3-8 a w obecnej chwili chcę się pozbyc Patriotów 800Mhz 2x512MB cl 4-4-4-12 które też chodziły na Cl3. Niestety w płycie mam tylko 2 sloty dlatego Patrioty out
    D300, i klamoty do niego
    R.E.Durka

  6. #6

    Domyślnie

    Nie patrz na timingi, to nie jest najważniejsze przy obróbce fotografii. Nie potrzeba tutaj szybkich i podkręcanych pamięci (to zdaje egzamin przy grach), a raczej dużej ich pojemności. Czyli każda porządna markowa pamięć da radę, byle przynajmniej 2 GB.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Przy jakiej czestotliwosci taktowania uzyskałeś takie timingi ? 667 MHz czy niżej ?
    ździwisz sie przy 800Mhz !!!
    Ostatnio edytowane przez kabanos ; 06-03-2008 o 19:55 Powód: błąd ort. ;)
    D300, i klamoty do niego
    R.E.Durka

  8. #8

    Domyślnie

    Uśmiejesz się ale płyta główna to tak zwana przejściówka Asrock 4CoreDual SATAII. Ma 2 banki na DDR i 2 na DDR2 obsługuje standardowo DDR2 533Mhz i 667Mhz a po OC 800Mhz. Dlatego nazwałem ją przejściówką bo ma slot PCI-E i AGP a także DDR i DDR2. FSB bez OC max 1066. Mam w niej procka Celeron 420 1.6Ghz ustawiony na 2128Mhz
    poszedłby więcej ale płyta ma jedną bardzo poważną wadę nie da sie zmieniac napięcia na rdzeniu procesora i pamięciach i jest niestabilnie. Procek mam ustawiony na 266Mhz(FSB) x 8(mnożnik) a max FSB da się ustawic 333 czyli coś koło 1330Mhz FSB po OC.


    D300, i klamoty do niego
    R.E.Durka

  9. #9

    Domyślnie

    ja mam ocz platinium rev2 no i musze powiedziec ze szacun do wynikow. u mnie wyglada to dosyc makabrycznie choc niby tez 4-4-4-12 powinny wiciagnac bez bata. i tak bylo ale potem sie samo przestawilo i zostawilem
    oczywiscie pod 800MHz (plyta asus p5k-e wiec ja mam troceh wyzsze fsb)
    D750 D700 D7000 + s10-20 + S20F1.8 N50F1.8 + N24-70 + N70-200 + uv SDEx:SD,CF + SB-800+SB900 PixelK + hexacoopter | Minolta D700si+28-200+5400xi| 300F4 + 120F2.8 + 80F2.8 + 50F4 + 30cm http://www.rafalbociek.rwbb.pl

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tofifik Zobacz posta
    ja mam ocz platinium rev2 no i musze powiedziec ze szacun do wynikow. u mnie wyglada to dosyc makabrycznie choc niby tez 4-4-4-12 powinny wiciagnac bez bata. i tak bylo ale potem sie samo przestawilo i zostawilem
    oczywiscie pod 800MHz (plyta asus p5k-e wiec ja mam troceh wyzsze fsb)
    ja własnie czekam na odbiór Asusa p5k-e bo na tym shitowym asrocku nie moge dac wiecej FSB jak 266Mhz żeby chodziło stabilnie
    D300, i klamoty do niego
    R.E.Durka

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •