Close

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 101
  1. #21
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    W regulaminie jest zmiana w pkt. 3 - znalazł się tam dopisek o konieczności posiadania zgody na publikację wizerunku osoby widocznej na zdjęciu.
    I ten punkt regulaminu zostanie na zawsze, bo przy innych tematach tez mogą się pojawić na zdjęciu ludzie.

    Chcemy większej frekwencji, Temat łatwiejszy, a że idą święta to nie zmuszamy do pracy i tworzenia zdjęć na nowo. Można brać to, co się ma w szufladzie. Albo przerobić kolor na BW i nam wysłać
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #22

    Domyślnie

    @Czarna_Offca dziękuję. Powiem szczerze że po ostatnich słodkościach trochę się bałem a tu niespodzianka. Temat jest wspaniały, wykonalny totalnie dla każdego. Daje nieograniczone wręcz możliwości i mam nadzieję zobaczyć mnóstwo kreatywnych kadrów. Pani Kierowniczko - moje gratulacje!!!
    Nawet @OjTam stracił energię do narzekania (bo tu już na prawdę nie da się nic wymyśleć) A komentarze w stylu "tym razem odpuszczam" traktować trzeba jak zwykle lenistwo bo łatwiej to już się chyba nie da!
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ostry600 Zobacz posta
    Nawet @OjTam stracił energię do narzekania (bo tu już na prawdę nie da się nic wymyśleć) A komentarze w stylu "tym razem odpuszczam" traktować trzeba jak zwykle lenistwo bo łatwiej to już się chyba nie da!
    A widzisz przyjacielu. Tym razem wysłałem.
    I nawet nie musiałem ze zgodą na publikację kombinować.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #24

    Domyślnie

    Bardzo się cieszę i bardzo jestem ciekaw. Ten wyjątek tylko potwierdza regułę
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  5. #25

    Domyślnie

    Na wiele głosów liczę (jeśli w ogóle na jakiś). Ale przynajmniej groźba piwnicy oddalona.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ostry600 Zobacz posta
    @Czarna_Offca dziękuję. Powiem szczerze że po ostatnich słodkościach trochę się bałem a tu niespodzianka. Temat jest wspaniały, wykonalny totalnie dla każdego. Daje nieograniczone wręcz możliwości i mam nadzieję zobaczyć mnóstwo kreatywnych kadrów. Pani Kierowniczko - moje gratulacje!!!
    Nawet @OjTam stracił energię do narzekania (bo tu już na prawdę nie da się nic wymyśleć) A komentarze w stylu "tym razem odpuszczam" traktować trzeba jak zwykle lenistwo bo łatwiej to już się chyba nie da!
    To ja ponarzekam w takim razie. Temat owszem łatwy, ale frekwencja sądzę będzie gorsza od ostatniej. Dlaczego musi być b&w i dlaczego "im bardziej naturalny bez wygładzeń skóry tym lepiej". To nie autor portretu powinien decydować, czy ma być "gładko" czy "szorstko" ? Bardziej naturalny jest w b&w ?, natura raczej rozróżnia kolory...

  7. #27
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Zamysł rozumiem, natomiast jest problem uznaniowości. Bo jedni wygładza bardziej, a inni mniej. Generalnie się wygładza, pytanie na ile można by się zakwalifikować do konkursu. I co odrzuci offca?
    To problem na etapie wysyłania, ale dalej jest głosowanie. I ten sam problem, bo konsekwencją powinno być zalecenie głsowania na te mniej obrobione, a ludzie i tak zagłosują na takie jakie będą chcieli.
    Ale mleko się rozlało, pierwsze prace już wysłane, nie "luzujmy".
    Generalnie w tematycznych jest problem z uznaniem tego czy nadesłana praca jest zgodna z tematem. Prowadzący dopuszcza więc prawie wszystko (albo wszystko) pozostawiając ocenę tym co będą głosowali.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ... Prowadzący dopuszcza więc prawie wszystko (albo wszystko) pozostawiając ocenę tym co będą głosowali.
    To jest akurat zrozumiałe i tak jest, że prowadzący dopuszcza prawie wszystko, oraz, że głosujący decydują. Niepotrzebne tylko "ograniczenia" z tym wygładzaniem skóry i nawet b&w. Tu autor portretu powinien decydować, jak lepiej jego portret wygląda.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ... Generalnie się wygładza, pytanie na ile można by się zakwalifikować do konkursu. I co odrzuci offca?
    Portret starszego mężczyzny generalnie się wygładza ?, a może lepiej jednak dodać "szorstkości" cery ? Jak taka szorstkość będzie dodana to offca odrzuci, bo nie naturalne?
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 31-03-2018 o 21:00

  9. #29
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    BW jest jak najbardziej OK. Nie ma wątpliwości czy to kolor czy BW. Wg mnie ważne jest by temat był określany tak, żeby nie budziło watpliwości czy nadesłane zdjęcia spełniają warunki czy nie. Kłopot tylko z uznaniem stopnia wygładzania....
    Może zamiast BW powinno być monochromatyczne, ale to już czepialstwo.
    Portret to taki ogromny dział fotografii, że zawężenie do BW uważam za dobre.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    BW jest jak najbardziej OK. Nie ma wątpliwości czy to kolor czy BW. Wg mnie ważne jest by temat był określany tak, żeby nie budziło watpliwości czy nadesłane zdjęcia spełniają warunki czy nie. Kłopot tylko z uznaniem stopnia wygładzania....
    Może zamiast BW powinno być monochromatyczne, ale to już czepialstwo.
    Portret to taki ogromny dział fotografii, że zawężenie do BW uważam za dobre.
    ale co do tego wygładzania skóry się nie opowiedziałeś ostatecznie, wygładzamy, nie wygładzamy (jak sugeruje prowadząca), czy może autor zdjęcia też ma (może mieć) swój wybór jakby chciał portret przedstawić ?
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 31-03-2018 o 21:11

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] "Po słonecznej stronie ulicy" portret wymuszony
    By fafniak in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-09-2015, 12:17
  2. [ Reportaż ] Rafael Santi - "Portret Baltazara Castiglione"
    By wpkx in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-02-2014, 09:28
  3. Odpowiedzi: 95
    Ostatni post / autor: 05-10-2010, 08:26
  4. Różnica między "D" a bez "D"
    By brayan20 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 15-10-2009, 13:29
  5. "A" i "portret" - swiatłomierz w D-70s+N-50/1,8D
    By piotereks in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 16-05-2009, 19:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •