Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie D5300 i jasne stałki

    Mam D5300, planuje dokupić Nikkora 35 lub 50 1.8 i za jakiś czas 85 1.8, problem w tym, że jak wiadomo seria 5xxx nie posiada mikroregulacji i obawiam się problemów z BF/FF przy połączeniu mojego body z tymi szkłami. Czy problem da się skutecznie rozwiązać kalibracją do wzorca najpierw body, a później szkieł, ewentualnie kalibracją szkieł do body (bez kalibrowania do wzorca),czy to wcale nie takie pewne i jedyny sposób na bezstresowe używanie jasnych stałek to zakup czegoś z mikroregulacją? Ewentualnie problem można by pewnie częściowo obejść kupując zamiast Nikkora 35 1.8 Sigmę Art 30 1.4 i skalibrować ją USB dockiem, ale o 85 mógłbym wtedy zapomnieć ze względu na cenę arta 85. Czyli podsumowując, warto pchać się w takie szkła z tym body, czy jeśli chcę spać spokojnie, to lepiej najpierw zmienić aparat? Jeśli kalibrować to lepiej wszystko do wzorca, czy tylko szkła do body?
    Ostatnio edytowane przez Bruner ; 12-02-2018 o 15:01
    D5300, Sigma 10-20 f4-5.6, Sigma 17-50 f/2.8, Tamron 70-300 VC USD, SB-700, YN RF-605N

  2. #2

    Domyślnie

    Najprościej jeśli chcesz mieć pewność to kupić w sklepie gdzie mają po kilka szt.,podejść, podpiąć kilka sztuk i przetestować a potem wybrać tą jedną idealną stałkę, która będzie trafiała w punkt z Twoim body.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  3. #3

    Domyślnie

    Planuję raczej kupić używki, więc może być problem z przebieraniem
    D5300, Sigma 10-20 f4-5.6, Sigma 17-50 f/2.8, Tamron 70-300 VC USD, SB-700, YN RF-605N

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bruner Zobacz posta
    Planuję raczej kupić używki, więc może być problem z przebieraniem
    Kup 35 1.8 dx jako nówkę-wybierz w sklepie najlepsza sztukę. Sprawdzisz, czy stałki są dla Ciebie i będziesz dalej decydował co zrobić.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  5. #5

    Domyślnie

    Ale ja się nie zastanawim czy stałki są dla mnie czy nie. Wiem, że potrzebuję czegoś jasnego w okolicach 30 mm, mam Sigmę 17-50 z której jestem zadowolony, ale czasem te 2.8 to za trochę za mało, a błyskać nie chcę/nie mogę. Stąd pomysł na kupno czegoś jaśniejszego o najczęściej wykorzystywanej przeze mnie ogniskowej, a później być może jeszcze czegoś dodatkowego. Na kasie nie leżę, dlatego używka, choć akurat cena nowego Nikkora 35 1.8G nie jest zaporowa i mogę rozważyć kupno nowego z wybieraniem najlepszej sztuki. Tylko co w przypadku innych szkieł? Stąd pytanie o kalibrację lub ewentualnie zmianę body (choć nie czuję żeby D5300 mnie ograniczał i jedyny powód tych rozważań to właśnie mikroregulacja).
    D5300, Sigma 10-20 f4-5.6, Sigma 17-50 f/2.8, Tamron 70-300 VC USD, SB-700, YN RF-605N

  6. #6

    Domyślnie

    Kupno w sklepie ze sprawdzeniem na małym wyświetlaczu (wiem, że jest zoom/lupa) nie jest takie łatwe i miarodajne Chyba lepiej zamówić przez net i w razie czego odesłać.

  7. #7

    Domyślnie

    Ponad to uważam, że FF/BF w nikkorach to w dużej mierze opowieści- przerobiłem ogrom stałek (zarówno D jak i G) i nigdy ten problem nie dokuczał (może miałem szczęście?), zarówno w nówkach jak i używkach.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    Ponad to uważam, że FF/BF w nikkorach to w dużej mierze opowieści- przerobiłem ogrom stałek (zarówno D jak i G) i nigdy ten problem nie dokuczał (może miałem szczęście?), zarówno w nówkach jak i używkach.
    Tak, miałeś raczej szczęście. Ale ja, pomimo tego, że problemy bf/ff musiałem/muszę korygować w body (bez względu na napis na obiektywie) nie czuję się jakbym miał pecha Nie ma reguły i warto mieć tego świadomość.

  9. #9

    Domyślnie

    Myślę ze spokojnie możesz kupić używaną 35 lub 50. Też uważam że mała szansa jest że będzie BF/FF. Zawsze możesz sprzedać i kupić inną.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  10. #10

    Domyślnie

    Miałem D5100 i poza 50 mm miałem pozostałe obiektywy,które planujesz kupić. Oba kupione przez internet i oba bez problemu działały z korpusem. Dopiero na D7000 musiałem oba korygować. Myślę,że bez problemu możesz oba kupić i będziesz zadowolony.
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jasne "stałki" i AF w D800
    By Marcin_gda in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 11-02-2013, 20:17
  2. [ Portret ] 4. Jasne.
    By PaulGilbert in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-05-2012, 23:37
  3. D3s, jasne stałki i Back Focus z lampą
    By nowart in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 10-10-2011, 12:44
  4. jasne
    By michalpepek100 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-03-2009, 18:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •