Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Olympus OM-D E-M1 MARK II

    Czy ktoś używał tego sprzętu i ma jakieś porównanie z lustrzankami Nikona. Dla mnie najważniejsze jest
    porównanie AF (głównie śledzenie a AF-C), ISO+szum, DR i ogólna obsługa. Ciekawie wyglądają też szkiełka
    serii PRO do tego korpusu, np. takie ostatnie 300mm które daje kąt jak 600mm w naszym systemie,
    albo najnowszy 12-100 z IS który współpracuje z IS body. Generalnie dosyć ciekawa propozycja dla ceniących
    niską wagę sprzętu, porównywalna cenowo (a w przypadku w/w 300 nawet dużo lepsza). W necie sporo
    informacji, w większości pozytywnych. Za opinie z góry dzięki.
    Ostatnio edytowane przez tomgol ; 29-09-2017 o 10:39

  2. #2

    Domyślnie

    Jaki sens kupować małe Body i podłączać do niego teleskop?
    Niska waga sprzętu to jest rzeczywiście ale przy użyciu stałek olympusa i ew. 14-42EZ.
    OM-D 10 Mk II

  3. #3

    Domyślnie

    Napisz do @krunz.
    On testował tego olka z 300 f4.
    Sam używa d810 więc ma porównanie.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RaditZ Zobacz posta
    Jaki sens kupować małe Body i podłączać do niego teleskop?
    Niska waga sprzętu to jest rzeczywiście ale przy użyciu stałek olympusa i ew. 14-42EZ.
    No jak weźmiesz taki odpowiednik z lustrzanek (FF lub nawet DX) to porównaj wtedy rozmiary zestawów.
    Wiadomo że najlepiej podpiąć do tego np. 12-40 lub którąś ze stałek , ale przy mm >200 waga wzrasta, ale nie tak jak w lustrzankach.
    Wrzuciłem ten temat jako ogólny, ale nie ukrywam, że z racji zainteresowań te najdłuższe szkiełko interesuje mnie najbardziej .

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli cenisz sobie ISO, DR i śledzenie AF-C to moim zdaniem nie będzie to dobry wybór.

  6. #6

    Domyślnie

    Jeżeli się robi zdjęcia "serią", to warto sprawdzić zachowanie wizjera. EM-1 Mk.I przestawał natychmiast wyświetlać obraz i wizjer stawał się czarny.
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  7. #7

    Domyślnie

    Zerknąłem na wątek fotoloto kol. krunz i powiem szczerze mam mieszane uczucia. Może coś z moim okiem
    nie teges, ale sporo fotek ma rozmyte szczegóły (np. w porównaniu z podobnymi fotkami D8xx lub serii Dx).
    Obawiam się, że w tematyce latającego pierza może to być jeszcze bardziej widoczne. No i te zaciemnienie
    wizjera to też problem, szczególnie przy serii gdzie sporo się dzieje. Hmmm.... Widać, że na Youtub... opinie nie
    do końca wszystko wyjaśniają. Tym bardziej cenne uwagi tych, co mieli toto w ręce.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja na pierzu się nie znam, ale przy fotoloto często kluczową rolę odgrywają warunki termiczne, przejrzystość mas powietrza itd.
    Najlepiej z Kolegą krunzem pogadać, będziesz wiedział więcej.

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    @tomgol, i co przesiadłeś się? Próbowałeś? mi też chodzi ten aparat po głowie, więc odkopuję wątek.
    Krzysztof W.
    D500, D300S, F8, S10-20, S18-35, N16-80, T45, S50-150 OS, N200-400 VR, SB600, SB800 i jeszcze parę innych zabawek...
    nick-on.photler.com

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Canon ] CANON 6D Mark 2 tuż tuż
    By Greg81 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 320
    Ostatni post / autor: 11-08-2017, 09:56
  2. D810 czy 5D Mark III?
    By Santa Spotty in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 16-03-2017, 16:46
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-08-2016, 19:13
  4. [ Olympus ] Olympus OM-D E-M10 Mark II
    By Mazzi in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 02-06-2016, 16:34
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-03-2009, 10:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •