Close

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 67
  1. #21

    Domyślnie

    E tam. W cenniku imfoto u Sławka też są dwie wersje D200. Jedna w sprzeaży, druga jako zapowiedź nowości.
    Jacek

  2. #22

    Domyślnie

    Nie chce byc niegrzeczny, ale D200 dostalo po dupie zarowno od 20D jak i od 5D jezeli chodzi o jakosc obrazu, czyli NAJWAZNIEJSZY parametr jaki charakteryzuje aparat cyfrowy
    D3-sta|16-85VR|105VR

  3. #23
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Gdzie tak niby po tej dupie dostal, szczegolnie od 20D ?

  4. #24

    Domyślnie

    Od 20D tylko na wysokich ISO. Ale od 5D to juz w calym zakresie
    D3-sta|16-85VR|105VR

  5. #25
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Czy ja wiem...w RAWach roznica w detalach jest niewielka, a juz na pewno nie tak duza jak wielu by tego chcialo

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arra
    Od 20D tylko na wysokich ISO. Ale od 5D to juz w calym zakresie
    A czego się spodziewałeś? Przełamania praw fizyki?

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj
    Cytat Zamieszczone przez arra
    Od 20D tylko na wysokich ISO. Ale od 5D to juz w calym zakresie
    A czego się spodziewałeś? Przełamania praw fizyki?
    Spodziewalem sie, zwlaszcza po zapowiedziach o niespotykanej tonalnosci nowego sensora
    D3-sta|16-85VR|105VR

  8. #28

    Domyślnie

    Tonalność jest lepsza niż w D2x. Zawsze to coś

  9. #29

    Domyślnie

    Do arra czy Ty wogóle 20D trzymałeś w rękach kiedykolwiek ?
    Nie pisz głupot i nie mieszaj niezdecydowanym w głowie.
    Fociłem 20D przez ostatni rok bo nie było innego sensownego korpusu za rozsądne pieniądze.
    Pojawienie się na rynku nowego korpusu Nikona - D200 oferującego dużo więcej niż canon 20D wywołało szok że za przyzwoite pieniądze można posiadac wreszcie sprzęt i przez dłuższy czas, nie trzeba będzie się rozglądać za nowym i zmieniać go co kilka m-cy na "lepszy"
    Rozwiązania w D200 , jakość obrazu jaką oferuje może nią kurować jedynie z 5D a nie z 20D.
    Mam taką zasadę ze nie wypowiadam się na dany temat (w przeciwieństwie do Ciebie) jeśli go nie poznam.
    Przed zakupem DeDwieście rozważałem zakup 5-ki. i niewiele brakowało bym to uczynił. To bardzo dobry aparat obraz jaki rejestruje jest wspaniały (w końcu FF zobowiązuje). Decydując się na zakup Canona trzeba się liczyć z dużo większymi kosztami niż przy zakupie Nikona. 5D nie toleruje amatorskiej optyki. Trzeba kupić "L"kę, 24-105 za 4000 lub legendarny już 24-70 f2,8 "L" 5000zł.
    Biorąc pod uwagę cenę takiego zestawu opcja D200 plus bardzo dobry 17-55 f2,8 DX wydaje się bardzo dobry tym bardziej że oferuje (body) jeszcze wieksze możliwości i porównywalną jakość zapisanego obrazu.
    Różnica w cenie zakupu w/w zestawów ok 3500 (ceny oficjalnych dystrybutorów) czyli ponad 20% to dużo.
    Dzięki uprzejmości kolegi posiadającego studio i sklep foto na Bemowie udało mi się przetestować oba aparaty. W obu przypadkach ze szkłami 1,8/50mm.
    Po rozważeniu wszystkich za i przeciw zdecydowałem się na Nikona.

    pzdr

    [ Dodano: Czw 23 Lut, 2006 ]
    sory za kilka błędów...za szybko piszę
    foto, jazz & more .....

  10. #30
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    na jpg jest miękki, fotoreporterzy z canonów się na niego nie przesiądą.
    wysokie czułości - własciwie tez było wiadomo, że nie są atutem nikona
    za mało jest możliwości ustawienia w jpg jak dla mnie.
    dopiero w raw jest porównywalny z canonami
    co do porównania z 5D - wielkość piksela robi swoje.
    przeklałbym sobie, bo wszystko mnie pcha do zmiany systemu, a tego nie chce.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •