Close

Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 71
  1. #61

    Domyślnie

    N85 1.8G to faktycznie jeden z dwóch Nikkorów których nie kalibrowałem (drugim był 50 1.8G), ale niestety, za kolegą @nikoniarz, Nikkory też wymagają regulacji z poziomu aparatu, czasem kalibracji, a nawet poprawiania toru optycznego... Nie ma cudów

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    N85 1.8G to faktycznie jeden z dwóch Nikkorów których nie kalibrowałem (drugim był 50 1.8G), ale niestety, za kolegą @nikoniarz, Nikkory też wymagają regulacji z poziomu aparatu, czasem kalibracji, a nawet poprawiania toru optycznego... Nie ma cudów
    No tak...czyli skoro i tak kazdy trzeba kalibrowac to lepiej ten tanszy?

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paulagd Zobacz posta
    No tak...czyli skoro i tak kazdy trzeba kalibrowac to lepiej ten tanszy?

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
    Nie miałem Tamrona, więc ciężko mi porównać. Sprzedałem 85 1.8G, bo była dla mnie za wolna, zbyt mocno aberrowała aż do 2.5 i używałem jej głównie na 2.2-2.8, bo ostrość na 1.8 mi się nie podobała. Nastawiam się na okazję 85 1.4G, chyba że jednak postanowię dźwigać Sigmę Art Ale w kwocie ok 2000 Nikkor 85 1.8G jest zdecydowanie bez konkurencji

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paulagd Zobacz posta
    No tak...czyli skoro i tak kazdy trzeba kalibrowac to lepiej ten tanszy?
    Miej świadomość, że Tamron to też dodatkowo stabilizacja- dla jednych istotne, dla drugich nie...

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paulagd Zobacz posta
    No wlasnie,jak sprawdzalam pod katem ff/bf to w zaleznosci od przyslony ta ostrosc sie przesuwala,w koncu dla 2.8 bylo -11...czyli to tez ustawia w serwisie?

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
    Moim zdaniem jest bardzo mało prawdopodobne, żeby przysłona miała wpływ na ff/bf. Przysłona ma wpływ na głębię ostrości więc przy większej przysłonie ff/bf jest maskowany (mniej zauważalny) bo głębia jest większa.
    Proponuję popatrzyć na sytuację spokojnie i z zupełnie innej strony. Masz jeden z lepszych obiektywów do realizacji zadań które chcesz wykonywać. Ten obiektyw wymaga krótkiej wizyty w serwisie firmowym w celu kalibracji i indywidualnego dopasowania do Twojego aparatu. Po powrocie z serwisu zajmujesz się robieniem zdjęć, a nie dyskusją jak przy pomocy mikro regulacji usunąć ff czy bf. Jeżeli ten obiektyw oddasz i kupisz inny to prawdopodobieństwo, że ten drugi również będzie musiał odwiedzić serwis jest bardzo duże.

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    ...Ale w kwocie ok 2000 Nikkor 85 1.8G jest zdecydowanie bez konkurencji
    Co prawda nie nowa, ale jest jeszcze Sigma 85 EX ze światełkiem f/1.4, do dostania poniżej 2 kafli.

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Moim zdaniem jest bardzo mało prawdopodobne, żeby przysłona miała wpływ na ff/bf.
    Niestety, możesz się przykro rozczarować... Jeżeli szkło jest idealnie celne na, przykładowo, 2.2, to na 1.8 może mieć FF, a na 2.8 BF... Sprawdzone na żywym organizmie (35DX)...
    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Co prawda nie nowa, ale jest jeszcze Sigma 85 EX ze światełkiem f/1.4, do dostania poniżej 2 kafli.
    Racja, zapomniałem o niej

  8. #68
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    .. Jeżeli szkło jest idealnie celne na, przykładowo, 2.2, to na 1.8 może mieć FF, a na 2.8 BF... Sprawdzone na żywym organizmie (35DX)...
    Oj nie. Focus shift bywa, ale przy tym szkle (85 mm) o tym nie słyszałem. W dodatku jak jest przesunięcie to w jednym kierunku, a nie raz w jednym raz w drugim.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Oj nie. Focus shift bywa, ale przy tym szkle (85 mm) o tym nie słyszałem. W dodatku jak jest przesunięcie to w jednym kierunku, a nie raz w jednym raz w drugim.
    No fakt, w 85 nie miałem z tym problemu. Ale 35DX tak właśnie działała... Za mało wtedy kumałem, żeby wiedzieć co z tym zrobić

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Co prawda nie nowa, ale jest jeszcze Sigma 85 EX ze światełkiem f/1.4, do dostania poniżej 2 kafli.
    Tak, jak się trafi używka w dobrym stanie to jest bezkonkurencyjna do Nikkora 1.8 G, który jest po prostu poprawny i tyle.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikkor, Sigma, a może Tamron?
    By fkuzi555 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-12-2015, 23:59
  2. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 16-08-2015, 12:38
  3. nikon d3100 + Nikkor AF-S 85mm f/1.4G +tamron 28-75 2.8 nikon
    By pinia666 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 08-01-2015, 12:37
  4. Teleobiektyw na Halę :-) Nikkor, Tamron, a może Sigma?
    By wojciecho87 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 10-04-2011, 23:20
  5. Sigma, nikor czy moze tamron ?
    By krzysiekk in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 25-02-2005, 10:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •